Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:20 pm od Brave Heart

» DW - svetska scena i region Balkana
Juče u 7:26 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:21 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:59 pm od Brave Heart

» Sav taj blues
Sre Dec 12, 2018 12:05 am od Davidova

» Milovan Brkić...
Uto Dec 11, 2018 11:58 pm od Davidova

» Starački dom
Uto Dec 11, 2018 11:39 pm od Davidova

» EKV bend za citavu vecnost
Uto Dec 11, 2018 11:18 pm od Davidova

» Lične fotografije
Uto Dec 11, 2018 11:07 pm od Davidova

» Usamljenost
Uto Dec 11, 2018 10:56 pm od Davidova

» Šta vas privlači kod žene?
Uto Dec 11, 2018 10:52 pm od Davidova

» Misli velikih
Uto Dec 11, 2018 10:37 pm od Davidova

» Q
Uto Dec 11, 2018 10:26 pm od Davidova

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s10.postimg.cc/s8x6lw7bt/GF-_Logo12.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Чувајте име, Крагујевац, баш због деце!

Ići dole

21032018

Počalji 

ПОЗИВ ДА СЕ СПРЕЧИ СРАМОТА И БРУКА

На дан уочи обележавања злочиначког бомбардовања, у страдалничком Крагујевцу, неко се дрзнуо да организује рукометни турнир и угости репрезентацију непостојеће државе "KOSOVA".
Неко се дрзнуо да притом, затражи и нареди, да противуставно забрани истицање СРПСКИХ ЗНАМЕЊА И СИМБОЛА (наравно и других али нас они неинтересујy)...
Позивамо све грађане Крагујевца и околине, све људе из било којег града Србије (и не само ње) да у што већем броју, дођу испред, и у халу одржавања турнира,
са нашим националним заставама спрече ову бруку и националну срамоту!
Позивамо Владу РС да спречи кршење Устава РС и одузме право гостовања репрезентације лажне државе, по било коју цену и могуће консеквенце.
ПОЗИВАМО ВАС, ЧЛАНОВЕ И ПРАТИОЦЕ "КНТД" ДА НАС ПОДРЖИТЕ У ОДБРАНИ УСТАВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ!

"У тренутку када се државни врх Србије бори за Косово и Метохију, за очување српске традиције и српске светиње, рукомет ће се играти у Крагујевцу, где сигурно има много људи који су управо са територије Косова и Метохије протерани и напустили своје домове, да би они и сви ми доживели да у Србији, у срцу Шумадије, буду забрањена обележја Србије, застава, грб и химна Боже правде, а само да би се тако удовољило тзв. држави Косово. Одлука да се турнир одржи без химне и државних симбола, никако не може бити „Велика победа Србије“ - већ понижавање земље".
саопштење за јавност и подршка КНДТ од РС Војводина

ВЕРУЈЕТЕ У СЛУЧАЈНОСТ? МИ НЕ!

Прочитајте писмо и текст једног од наших Крагујевчана, Дејана Милошевића Мишкe...збијајмо редове:
"Или да баталимо ову "игру" на време, а још није касно?
Спорт је ту и да афирмише државу.
Симболи служе да се то учини упечатљивијим.
Рукометни савез "Косова" је 17. фебруара 2018. године промовисао "Десет година независности". То је из њихове перспективе у реду. Вероватно је у реду и из угла ЕХФ, ИХФ - у чијем су чланству.
Да ли је то у реду и за нас - град и земљу, Савез?
Треба ли крагујевачко Језеро да буде полигон за актере овакве "политичке игре" у којој се користе деца-играчи? У тродану (23.-25. март) када ћемо да обележимо 19. годишњицу бомбрадовања наше земље? У граду који је те 1999. године био 11 пута под бомбама, као никада раније, а земља 78 дана?
Кад почнемо да узгајамо нојеве овде у Шумадији нек они забијају главу у песак. Срамота је да ми то чинимо".

~ * * * ~
- Одаклe си дошао?
- Ниоткуд. Ја сам одавдe.
- Како то да тe никад нисам срeо?
- Нисам излазио.
- Био си болeстан?
- Нe, био сам здрав.
- Па, зашто ниси излазио?
- Па зато. Зато што сам био здрав.
- А сада, зашто си сада изашао?
- Разболeо сам сe. Сад сам као и сви други, нико мe нeћe примeтити.
- Шта би сe дeсило да тe примeтe?
- Прогласили би мe за здравог.
- Јe ли ти рђаво?
- Како гдe. У болeсном свeту, свакако.
- И шта би са тобом радили?
- Лeчили би мe док сe нe бих и ја разболeо.
- Али, ти си вeћ болeстан, зар ниси?
- Од својe болeсти, да, само они хоћe да болујeм од њиховe …

Б. Пeкић

Неко ће рећи, безазлени дечији рукометни турнир, а није...
Тврдиће, "боље да учествујемо, него да нас дисквалификују", па зар је...?!
Викаће, "казнит' ће нас одузимањем бодова", бодови нам важнији од Космета?...
"Неће бити знамења наше државе али ни њихове", које њихове...?!
Ако их не признајемо, како их гостимо под непостојећим именом, ( a постоји Косово и Метохија)?!...
Урлаће гласно, "неко децу политизује", а никада неће признати, да огледало виде...
Неће иза сукње сакривати лице, већ ХАЉИНИЦЕ дечије (поново наше), ејјјјјјј...
Рећи ће "морали смо", а заправо нису смели...
И опет ће слагати "датум је случајан, и место, и град"...црвен од крви, знате чије...
Устав ће кршити, као пробни балон, пред бруком коју нам намећу...
Од бруке се бранимо, да још већу спречимо!

Поштовани чланови и пратиоци нашег удружења, обавештавамо вас да смо се званично обратили Рукометном савезу Србије. Садржину нашег писма и захтеве вам достављамо на увид :
http://www.prviprvinaskali.com/clanci/kg-vodic/akcije/ug-ko-nam-truje-decu-da-se-ne-dozvoli-rukometni-sramez-srbije.html ... пише: Зоран Јовановић

Ако не може државна застава Србије и химна, може ли ова МАПА НАТО ИЗ 1999. - ГДЕ ЈЕ ПАДАО ОСИРОМАШЕНИ УРАНИЈУМ ?

НАТО јe у фeбруару 2000. званично потврдио коришћeњe муницијe са осиромашeним уранијумом у агрeсији на СР Југославију, а прeглeд бомбардованих локација обeлоданио 21. 9. 2000. годинe. Узорци остатака муницијe и контаминираног зeмљишта су слати у Институт за нуклeарнe наукe “ВИНЧА”, који јe најкомпeтeнтнији за ту врсту мeрeња. У својим извeштајима од 23. априла 1999. и 21. маја 1999. годинe, стручњаци тог института, уз остало наводe: Дeтаљнијe...

Српски симболи су већ више од пола века проблематични за све који нас окружују. У време Титове Југославије, наши српски национални симболи забрањивани су уколико нису могли да буду уклопљени у комунистичку иконографију или су преправљани. Тако је бели орао избачен из националне симболике Срба, а са црвеног штита са четири оцила избачен је крст. Текстови песама са Солунског фронта преправљане су тако што је избачено свако помињање Србије. На слављење крсне славе, налагање бадњака и прославу Православне Нове године гледало се са подозрењем — било их је боље не славити. Српским национализмом се сматрало чак и писање ћирилицом. Национални симболи — застава, грб, химна, имају функцију преноса значења националне историје, митова и идеала. Ова значења буде емотивну везаност за нацију, чине идентитет јаснијим и помажу људима да се осећају повезаним са широм заједницом — нацијом. После званичних симбола српског идентитета, ускоро ће почети да сметају и они незванични попут налагања бадњака или крсне славе, традиционалне ношње... Докле више народе српски?

Чули смо да се мушкарци крију иза жена, али иза деце, па још девојчица, међ' Србима никад' нисмо...

Позивамо и родитеље јуниорских рукометних репрезентативки Србије, да не дозволе ћеркама да обуку дресове тог дана...

Спречите да вам децу користе у име "спорта", као нечије "топовско месо".

А која ће знамења на опреми носити?!

Дођи...покажи...откажи...затражи!

Оставке
"РУКОМЕТНОГ СРАМЕЖА СРБИЈЕ"

УГ КНДТ
Sky
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1318
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole