Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 20, 2018 6:52 pm

Smile Firefox želi da olakša online šoping

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 1

Kako je praznična sezona sve bliže, Mozilla je u svoj Firefox odlučila da ubaci novi alat koji bi mogao odvratiti brojne korisnike Google-ova Chrome-a, ali i olakšati lov na najbolju kupovinu.

Ime mu je Price Wise i još je u testnoj fazi te omogućava praćenje cena različitih proizvoda kod pet vodećih američkih trgovaca (Amazon, Best Buy, eBay, Home Depot, Walmart).

Stvar će raditi tako da korisnici koji žele da uštede trebaju da dodaju proizvod nekog od tih trgovaca i prate cenu te ulove najbolju priliku. Slični alati već postoje, ali kako prenosi Next Web, Mozilla je razvila dobro dizajniran alat, a činjenica da su ga ugradili u svoj browser omogućiće mu da odmah stigne do ogromnog broja korisnika. Naravno, minus u svemu je što je ovo trenutno limitirano na ove američke trgovce i američke korisnike.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 20, 2018 6:55 pm

Smile Instagram šifre nekih korisnika procurele u plaintext-u

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 663b8f2728d79f475218e9ab2ab40f3e

Facebook nastavlja sa problemima pri čuvanju ličnih informacija članova privatnim. Najnoviji problem za ovu mrežu društvenih medija dolazi od jedne od njihovih starijih akvizicija, Instagrama. Izveštaj u The Information-u krajem prošle nedelje, otkrio je da se lozinke koje pripadaju nekim korisnicima Instagrama mogu videti u plaintext-u.

I da stvar bude gora, za curenje ovih podataka se krivi greška pronađena u funkciji koja omogućava korisnicima Instagrama da vide koji su lični podaci prikupljeni od strane servisa.

Oni koji su pogođeni koristili su alat "Preuzmi svoje podatke" koji je dodat prošlog aprila. Neki od onih koji su tražili ovu informaciju, videli su svoju lozinku koja je navedena u plaintext-u unutar URL-a. Ove informacije su takođe sačuvane na Facebookovim serverima.

Sa druge strane, Instagram kaže da je samo "vrlo mali broj ljudi" na ovaj način video svoju lozinku. Kada je Instagram otkrio problem, sistem je promenjen tako da više ne otkriva lozinke. Informacije sačuvane na Facebookovim serverima su izbrisane.

Svi pogođeni članovi Instagrama-a su kontaktirani i rečeno im je da menjaju svoje lozinke. Takođe su ih savetovali da obrišu istoriju svog pretraživača.

Facebook je kupio Instagram još 2012. godine za milijardu dolara. U to vreme Instagram je bio poznat kao aplikacija za deljenje fotografija koja nudi različite filtere za članove koji bi mogli da ih koriste na svojim slikama. Od tada, aplikacija je dodala Stripe, dugogodišnji video i drugi sadržaj, što mu je omogućilo da uspeva i uvećava se u Facebook-ovom ekosistemu.

Izvor: Phonearena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 20, 2018 6:59 pm

Smile Netflix dominira internetom, BitTorrent na petom mestu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 51385dad22c578fca3430eed9a440ec5

Skoro 14% ukupnog internet saobraćaja širom sveta generiše Netflix, govore novi podaci iz kompanije Sandvine. To čini da streaming gigant predstavlja dominantni izvor saobraćaja. BitTorrent je naveden na petom mestu, i on se u velikoj meri generiše putem saobraćaja iz Azijsko-pacifičkog regiona, gde ovaj protokol za deljenje datoteka čak i bije Netflix-a.

Tokom godina smo pažljivo pratili različite izveštaje o promenama u Internet saobraćaju, posebno u odnosu na BitTorrent.

Mnogi od njih dolaze iz Canadian broadband management kompanije Sandvine, koji se često fokusira na popularnost različitih vrsta saobraćaja u određenim regionima.

To je takođe bio slučaj pre nekoliko nedelja kada je njihov izveštaj otkrio koji izvori najviše prave i preuzimaju saobraćaj u različitim regionima sveta. On je otkrio da je BitTorrent još jako žilav.

Međutim, ono što se nije otkrilo je, koji izvori saobraćaja troše najveći promet širom sveta kada se kombinuje i odlazni i dolazni saobraćaj. Ovaj širi pregled je nedostajao i u ranijim izveštajima, ali u novom ažuriranju Sandvine sada ispunjava ovu rupu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Saobraajtaabela

Kada se svi saobraćaji iz izvora širom sveta kombinuju, Netflix izlazi kao jasan pobednik sa 13,75% ukupnog udela u saobraćaju. Streaming giganta slede HTTPS Media podaci (12,25%) i YouTube (10,51%).

BitTorrent se nalazi na petom mestu sa 4,10% ukupnog internet saobraćaja na globalnom nivou, najvećim delom generisan iz EMEA (Evropa, Bliski istok i Afrika) i APAC (Asia-Pacific) regiona.

Izvor: torrentfreak
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 20, 2018 7:06 pm

Smile Facebook-ova platforma za reklame za celu porodicu

Nekada zaposlen u Facebook-u, a danas suosnivač servisa Cloudera, date naučnik Jeff Hammerbacher, pre nekoliko godina je izjavio: „Najveći umovi naše generacije smišljaju kako navesti ljude da kliknu na reklame.“ I očito je znao šta govori, jer nam to Facebook i druge društvene mreže svakodnevno pokazuju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Facebook-klik

Najnovija patentna prijava, koju je Facebook predao, opisuje tehnologiju kojom se, korišćenjem sistema dubokog učenja i analize fotografija, može da se zaključi s kim živi određeni korisnik društvene mreže. Cilj celog sistema je da utvrdi grupe ljudi koje žive u jednom domaćinstvu i razazna kako su međusobno povezani. Za to se koriste podaci iz fotografija, statusa, opisa slika, hashtagova, pretraga i uopšte svih dostupnih izvora kojima Facebook može da pristupi.

A čemu sve to? Baš kako je to video Hammerbacher, da bi se ukućani bolje identifikovali i da bi im se plasirale za njih što relevantnije reklame. Iz Facebook-a kažu kako patent ne govori ništa o njihovim planovima i da ova tehnologija može, ali i ne mora, nekad u budućnosti da bude deo njihovog servisa za plasiranje oglasa.

Izvor: SEEbiz
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 21, 2018 6:33 pm

Smile Instagram krenuo sa uklanjanjem lažnih likeova, komentara i praćenja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 1

Korisnici koji žele da budu što popularniji na društvenim mrežama služe se različitim trikovima kako bi to postigli što veću posećenost, skupili što veći broj fanova te čak i veštački povećali čitanost i popularnost pojedinih objava.

Isti trend postoji i na Instagram-u gde korisnici nastoje da podignu svoju popularnost koristeći automatizovane aplikacije koje generišu likeove raznih lažnih korisnika.

Instagram je sada odlučio da preduzme protivmere na ove negativne trendove koje se temelje na mašinskom učenju. Na službenom Instagram-ovom blogu objavljeno je kako će s platforme biti uklonjeni likeovi, komentari i praćenja na korisničkim nalozima koji potiču od raznih aplikacija trećih strana.

Korisnici naloga na kojima je pronađen ovaj nedozvoljen sadržaj biće obavešteni o sadržaju koji je skinut sa njihovih profila te će se od njih zatražiti promena lozinke (neke od aplikacija za generisanje lažnog sadržaja od korisnika traže korisničko ime i lozinku na Instagram-u).
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 21, 2018 6:41 pm

Smile  Google vam pomaže da smanjite digitalnu zavisnost uz pomoć nove aplikacije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Ffadb936b1edd0f85def8dfcdedfe83b

Ranije ove godine, tokom svoje I/O konferencije, Google je najavio nove alate koji korisnicima pomažu u upravljanju vremenom provedenim ispred ekrana svog mobilnog uređaja. Sada, Android aplikacija Digital Wellbeing je stigla na Google Pixel telefone i Android One uređaje sa Android 9 Pie.

Digital Wellbeing daje Android korisnicima uvid u to koliko vremena su potrošili na aplikacije, kao i koliko često su otključavali svoje telefone i koliko su obaveštenja primili. Takođe nudi mogućnost postavljanja vremenskih ograničenja za korišćenje aplikacije. Pored toga, sa opcijom Wind Down mogu ograničiti koja obaveštenja dolaze tokom određenog vremenskog perioda i imaju mogućnost prebacivanja ekrana u crno-beli režim.

Google je već započeo uvođenje funkcija digitalnog zdravlja na YouTube, Calendar i Google Home. I druge kompanije, uključujući Apple i Facebook, takođe su razvile slične alate.

Digital Wellbeing 1.0 možete da skinete preko Play prodavnice.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.wellbeing

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 21, 2018 6:51 pm

Smile Sigurnost podataka: Koji je bekap najbolji

https://pcpress.rs/sigurnost-podataka-koji-je-bekap-najbolji/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Nov 21, 2018 7:14 pm

Smile Facebook izdvojio šest miliona dolara za obuku novinara

Facebook je osnovao fond od šest miliona dolara za obuku lokalnih novinara u Velikoj Britaniji, kao deo novog Community News projekta. Ideja je da se ohrabri izveštavanje iz gradova koji su ostali bez svojih lokalnih medija, te izveštača, što bi Community news trebalo da nadoknadi u okviru Facebook platforme.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Facebook-3

Novac bi trebalo da se podeli između lokalnih izdavača, kako bi se iskoristio za regrutovanje onih koji će proći obuku. Projekat prati Facebook interesovanje za novinarstvo, koje je počelo tokom 2017. godine, te koje je nastalo u okviru nastojanja da se kreira zdrav novinarski ekosistem koji bi doprineo borbi protiv lažnih vesti zbog kojih kompanija trpi velike pritiske. Facebook je lokalne vesti prepoznao kao odličan početak za dobro novinarstvo, koje se ne oslanja na senzacionalizam i dezinformacije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Facebook2-2

Velika Britanija je tokom 2017. godine izgubila 40 lokalnih medija, pa je ovakav fond više nego dragocen, a naročito nakon što je Facebook optužen da je glavni krivac za ukidanje ovih medija. Postavlja se pitanje šta nakon obuke, budući da su sa medijima nestali i novinarski poslovi, pa se pretpostavlja da bi Facebook mogao da ponudi rešenje i za ovaj problem, te da se proširi i u druge delove sveta koji se takođe nose sa sumrakom lokalnih medija.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 22, 2018 4:58 pm

Smile Google započeo sa gradnjom svog petog evropskog data centra

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 1

Google je započeo sa početnim radovima za izgradnju sbog petog data centra u Evropi.

Biće smešten u Danskoj, u opštini Fredericia na zapadu te zemlje te će se u potpunosti zasnivati na obnovljivim izvorima energije. Otvorenje je planirano za 2021. godinu, a za realizaciju celog projekta izdvojeno je 600 miliona eura.

To će biti ukupno peti Google-ov data centar na područiju Evrope, nakon onih u Irskoj (Dublin), Holandiji (Eemshaven), Belgiji (Saint-Ghislain) i Finskoj (Hamina).

Novi data centar zasnivaće se na obnovljivim izvorima energije (vetar, sunčeva energija) koje će Google kupovati od lokalnih kompanija. Za optimiziranje potrošnje biće implementirana i tehnologija bazirana na mašinskom učenju.

Prilikom gradnje data centra biće zaposleno oko 1450 radnika, a nakon otvaranja centra trajno njih između 150 i 200. Uz zapošljavanje, novi centar će doneti i druge pogodnosti opštini Fredericia u vidu većih prihoda tamošnjim restoranima, hotelima i prodavnicama.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 22, 2018 5:04 pm

Smile OnePlus najavio sopstvenu roaming uslugu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 1

OnePlus je dolaskom nove bete Oxygen OS-a ujedno najavio i novu uslugu koju će nuditi vlasnicima telefona OnePlus. Reč je o usluzi roaminga koja će omogućiti vlasnicima njihovih mobilnih uređaja jeftiniji internet dok se nalaze izvan svoje matične zemlje.

Prema navodima kompanije OnePlus, njihov roaming će raditi u većini zemalja, ali još nisu objavili o kojim je točno zemljama reč. Inače usluga roaminga neće stići kao zasebna aplikacija, već kao deo samog OS-a. To znači kako će je podržavati samo noviji modeli za koje kompanija još izdanje nadogradnje operativnog sistema.

Usluga će funkcionisati vrlo jednostavno. Pre nego što krenete na put u druge zemlje, ili dok se nalazite na putovanju biće potrebno kupiti data paket željene vrednosti te ga aktivirati. Po dolasku na odredište kao mrežu za surfanje tada odabirete OnePlus Roaming i to je to.

Cena data paketa zavisiće od tržišta do tržišta. Takav data paket može se koristi samo za surfanje, glasovni pozivi nisu podržani, barem ne oni klasični, dok video i glasovne pozive preko raznih messengera možete obavljati.

Dobra stvar vezano uz OnePlus Roaming uslugu je da ne morate petljati sa raznim SIM karticama, jer radi na principu virtuelne SIM kartice. OnePlus Roaming je 100% potvrđen za telefone OnePlus 6 i OnePlus 6T, a za starije modele još nije.

Druga opcija koju OnePlus uskoro donosi na svoje šestice je Video Enhancer – opcija koja će omogućiti nameštanje boja tokom pregleda video zapisa. OnePlus Roaming i Video Enhancer dolaze kao deo Open Beta 7 izdanja Oxygen OS-a.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 22, 2018 5:09 pm

Smile Microsoft omogućio autentifikaciju bez kucanja passworda

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 1df609d8b465861029cbb99e8f7b9563

Kako vreme prolazi, sve je jasnije da oslanjanje na lozinke nije zapravo najbolji način da naši onlajn nalozi budu sigurni. Pozivajući se na povećanje sigurnosti, veliki broj kompanija je počeo da se okreće dvostrukoj autentifikaciji ili prijavi bez lozinke, a danas je Microsoft dodao svoje ime na tu, sve veću listu. Počevši od danas, Microsoft omogućava korisnicima da se prijavljuju na svoje Windows naloge koristeći sigurnosne ključeve ili Windows Hello.

Preciznije, Microsoft dozvoljava korisnicima da koriste sigurnosne uređaje FIDO2 za prijavljivanje bez lozinke. Ako ne želite da kupite poseban sigurnosni ključ, takođe možete da koristite Windows Hello da biste izvršili biometrijsko prijavljivanje licem, dužicama oka ili otiscima prstiju. Naravno, takođe možete da koristite aplikaciju Microsoft Authenticator da biste se prijavili, ali ta funkcionalnost već postoji u okviru Windowsa.

Kako je objašnjeno u postu na Microsoftovom blogu, podešavanje unosom bez lozinke je prilično jednostavan proces, ali ima nekoliko zahteva. Za početak, moraćete da pokrenete i ažurirate operativni sistem Windows 10 na oktobar 2018 update (ako već niste to uradili ranije), što je najnovije ažuriranje koje je dostupno za ovaj operativni sistem. Za sada Microsoft podržava samo prijavljivanje bez lozinke preko Microsoft Edge-a, tako da ako ste na drugom pregledaču, za sada ćete morati da se strpite. Ili da pređete na Edge.

Pod pretpostavkom da ispunjavate te uslove (i imate kompatibilni FIDO2 ključ), sve što treba da uradite je da se prijavite na svoj Microsoft nalog preko Edge pregledača, a zatim idete u meni Podešavanja > Sigurnost. Odavde izaberite opciju "Više opcija sigurnosti", a zatim "Windows Hello i sigurnosni ključevi" koji će vas provesti kroz proces postavljanja sigurnosnog ključa. Kada se prijavite, jednostavno kliknite na "Još opcija", a zatim - pretpostavili ste - "Koristite sigurnosni ključ."



Iako Microsoft objašnjava da će mnogi FIDO2 CTAP sigurnosni ključevi raditi sa prijavom Microsoft naloga (kompanija je navela potrebne karakteristike i proširenja u posebnom dokumentu za pomoć), posebno navodi Yubico i Feitian Technologies kao svoje partnere za ovu novu inicijativu, u današnjem saopštenju. Microsoft kaže da će njegovi Enterprise korisnici moći da koriste ovu funkcionalnost početkom 2019. godine.

Izvor: Slashgear
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 22, 2018 5:18 pm

Smile Izgleda da Google ima rešenje za nagomilane Chrome tabove

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 13fef5773358b9710134271ebb075323

Previše otvorenih tabova i mučenje memorije kompjutera je nešto što je svima nama svakodnevnica, mada nekima i više od drugih. Kada imate otvorene desetine tabova istovremeno, ovo baš zna da bude problem, kako vama tako i sistemu. Grupisanje tabova bi moglo biti Google-ovo rešenje ovog starog problema.

Prema zahtevu za promenu koda u Chromium Gerritu koji je uočio Chrome Story, kao i još jednu grešku, Google radi na tabulatornoj funkciji koja je opisana ovako:

"Korisnici mogu da organizuju tabove u vizuelno različite grupe, npr. da razdvoje tabove povezane sa različitim zadacima."

Postoji čak i design.doc u listingu, ali nažalost ovo je interna veza kojoj ne možemo pristupiti. Zato ćemo morati da sačekamo da vidimo kako Tab Grupe u Chrome-u izgledaju, ali nama zvuče kao način odvajanja tabova u lako prepoznatljive grupe, a to bi moglo veoma pozitivno da utiče na vašu produktivnost, naročito ako ceo dan provodite pred otvorenim pregledačem, kao i mi.

Izvor: Androidpolice
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 22, 2018 5:24 pm

Smile Microsoft se pridružuje Qualcommu i Google-u

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 6b4d961f995f2dd354f40ffdda5b0012

Nekoliko Microsoft inženjera je doniralo kod Google-ovom Chrome pregledaču kako bi pomogli da postane primarna Windows on ARM aplikacija, kako je primećeno od strane 9to5google.

Windows 10 na ARM-u, Microsoftov drugi pokušaj stvaranja linije računara koji rade na ARM procesorima, čini nešto jako bitno, što Windows RT, prvi pokušaj Microsofta, nije uspeo. On može da pokreće x86 programe u emulatoru, što značajno proširuje opseg softvera koji može da koristi. Ali to može oboriti performanse, tako da je tamo gde je to moguće, bolje imati lokalne matične aplikacije.

Jedan od najvećih kočničara je Chrome; Google-ov pretraživač je najčešće korišćena aplikacija nezavisnih proizvođača na Windows-u. Dok Chrome naravno radi na ARM sistemima (i Android telefonima i laptopovima sa Chrome OS), trenutno se ne kompajlira pravilno kao Windows-on-ARM aplikacija. Doprinosi Microsoft-ovih programera se bave ovim i raznim drugim pitanjima - određujući ciljeve ARM64 radne verzije, navodeći ispravne kompajlere i Windows SDK verzije, pružajući alternative za x86 specifične kodove, i tako dalje.

Izgleda da im Qualcomm takođe pomaže u ovim naporima, jer je njihov izvršni direktor prošlog meseca spomenuo da je kompanija radila na donošenju izvornog ARM porta na Windows.

Prava ARM verzija Chrome-a za Windows bi verovatno bila korisna za sve tri kompanije. Za Microsoft i Qualcomm, to čini Windows na ARM atraktivnijom opcijom za kupce. Trenutno najbolje web iskustvo na ARM Windows-u je iz Microsoftovog Edge-a. I dok je sadašnja situacija mnogo bolja, prve generacije uređaja su bile široko kritikovane zbog loših performansi. Izgledi za budućnost su malo svetliji, sa brzim sistemima koji uskoro stižu. Obzirom da Chrome funkcioniše na ovim uređajima, to znači da nema šanse da se Google isključi iz ovog novog segmenta tržišta.

Izvor: Arstechnica
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 22, 2018 5:27 pm

Smile Malware zarazio više od pola miliona Android korisnika

Lukas Stefanko, istraživač iz ESET-a, objavio je da je 13 aplikacija od istog proizvođača, od kojih su dve bile označene kao „trending“, zaraženo malware-rom. Ukupan broj preuzimanja tih aplikacija bio je veći od 580.000, pre nego što ih je Google uklonio iz prodavnice.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Play-store

Aplikacije su navodno trebale da budu igre u kojima korisnik vozi kamion ili automobil. Umesto toga, nakon instalacije dobili su „bagovite“ aplikacije koje su „pucale“ svaki put nakon pokretanja. To je bar bilo ono što je korisnik video. U realnosti, aplikacije su u pozadini preuzimale drugi softver sa domena koji je registrovan na vlasnika aplikacija iz Instanbula, Mert Ozeka, i instalirale malware. Do trenutka pisanja ovog teksta nije bilo u potpunosti otkriveno šta je tačno redio taj malware. Zna se da se pokretao svaki put zajedno sa Android sistemom i da je imao pun pristup mrežnom protoku, koji je autor mogao da iskoristi za prikupljanje podataka o korisniku i njegovim nalozima.

Predstavnik Google-a, Skot Vestover je potvrdio da su dotične aplikacije prekršile politiku Google-a i da su uklonjene iz prodavnice. Ipak, ovo nam ostavlja gorak ukus u ustima, pošto je samo još jedan u nizu neprijatnih događaja za Google, koji se već duže vreme suočava sa kritikama da nema dobru kontrolu nad aplikacijama u svojoj prodavnici. Da podsetimo da je samo u prošloj godini ova kompanija uklonila više od 700.000 malicioznih programa iz prodavnice, što je ogroman procenat ako se uzme u obzir da je u septembru ove godine u njoj bilo ukupno 2.6 miliona aplikacija.

Izvor: TechCrunch
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 23, 2018 5:41 pm

Smile LinkedIn takođe uvodi Stories

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 1

Poslovna društvena mreža LinkedIn, koja je već više od dve godine u vlasništvu Microsoft-a, ima ideju kako da privuče studente, millenialse, i sve koji se tako osećaju da posao potraže upravo putem njihove platforme. Odlučili su, naime, na svoju društvenu mrežu dodati i mogućnost postavljanja kratkih video zapisa u obliku poznate nam opcije Stories.

Stories, kratke video ili slikovne sadržaje sa raznim ukrasima, efektima i dodacima, popularizovao je Snapchat, da bi ih nedugo zatim preuzeli i Facebook, Instagram i WhatsApp. Ovaj oblik izražavanja se očito jako dopada mlađoj populaciji pa će stići i na LinkedIn, nekada "ozbiljnu" poslovnu društvenu mrežu.

Za sada je sve u fazi testiranja. Postavljanje kratkih videa u sopstveni profil trenutno je dozvoljeno tek studentima u SAD-u, pa se shodno tome opcija naziva "Student Voices". Video isečci se nalaze u samom vrhu LinkedIn-ove stranice i mobilne aplikacije, a nakon postavljanja dostupni su za gledanje nedelju dana (a ne 24 sata kao kod ostalih mreža).

Studenti na ovaj način mogu da komuniciraju sa kolegama iz sopstvenog ili iz susednih kampusa, ili da postavljanjem neprimerenih sadržaja sebi mogu da ugroze šanse za zaposlenje – zavisno od toga šta im je draže.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 23, 2018 5:52 pm

Smile Umesto jedne - dve reklame na početku YouTube videa

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 1

Verovatno niko ne voli da ga YouTube prekida reklamama dok gleda omiljeni sadržaj, smešne snimke mačaka, ili sluša muziku – međutim, moraju i u Google-u od nečega da žive. Na svom su blogu iz te kompanije najavili neke manje promene koje će pogoditi oglašivače i gledaoce na popularnom video servisu, a koje bi trebale da rezultuju u boljem izvođenju i dosegu oglasa, te manjim nezadovoljstvom korisnika koji su prisiljeni da ih gledaju.

Ove promene su osmišljene skladno primećenim promenama korisničkih navika gledanja YouTube-a – dužim boravkom pred ekranom, otkrivanjem videa kroz preporuke same platforme, te češćim gledanjem YouTube-a na televizorima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 1

Kako bi, kod dužeg gledanja, servis manje iritirao gledatelje i ređe im prekidao sadržaj koji gledaju, YouTube će uskoro početi na početak videa da stavlja dve uzastopne reklame. One će se, kao i do sada, moći preskočiti, ali postavljanje dve reklame na početku značiće da će ih kasnije tokom gledanja biti manje, ako ih uopšte i bude.

Testovi su pokazali kako dve reklame na početku znače 40% manje prekida kasnije tokom gledanja dužeg videa, a istovremeno su povećale doseg i frekvenciju – što znači da se oglašivačima ovaj način prikazivanja reklama više isplati.

Dodatno, reklame unutar "feeda" na početnoj stranici moći će oglašivačima poslužiti da gledaocima preporuče neki drugi video, a onima koji plaćaju oglase biće omogućeno i da ih plasiraju samo prema publici koja video isečke gleda na velikom ekranu (televizoru).
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 23, 2018 5:56 pm

Smile Flash player ima novu kritičnu ranjivost

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 C3d8ae21f992bb3d3f4c49fe672e99b9

Adobe Flash Player za Windows, Mac i Linux ima kritičnu grešku čija ispravka treba da bude glavni prioritet ovog softverskog giganta.

Flash ima užasnu istoriju kritičnih ranjivosti pa dolazimo do pitanja - što je ova greška sad tako urgentna? Odgovor na to pitanje zakopan je u kratkoj Adobeovoj rečenici koja objašnjava problem: "Tehnički podaci o ovoj ranjivosti su javno dostupni."

Johannes B. Ullrich iz Instituta SANS, naveo je interesantan zaključak o neposrednoj eksploataciji nedostataka, u kojem je izrazio zabrinutost za sisteme koji bi mogli ugroženi narednih dana, a tiču se velike količine podataka tokom "crnog petka", naročito u SAD.

Ključna ranjivost je objavljena prošle nedelje od strane istraživača, istog dana kada je Adobe objavio svoju mesečnu zakrpu, što znači da je u javnom prostoru već toliko dugo.

Identifikovan kao CVE-2018-15981, problem je vrsta greške koja bi mogla dovesti do daljinskog izvršenja koda (RCE), koja bi se mogla izvršiti putem zlonamerne datoteke Flasha na veb stranici koja se učitava.

Pogođene verzije su 31.0.0.148 i starije, koje se pokreću na svim platformama. Ažurirana verzija je 31.0.0.153. Korisnici Windowsa 10 trebali bi automatski da dobiju ovo ažuriranje od Microsofta, mada nije zgoreg da kliknete na Update dugme u podešavanjima Windowsa.

Flash je u velikoj meri zaključan u pretraživačima (Chrome, Firefox, Edge, Safari) koji sada zahtevaju da ga korisnici aktiviraju svaki put kada se koristi.

Nedavni podaci ukazuju na to da Flash koristi manje od 5% sajtova, pa neće biti šteta ako ga i deinstalirate, jer ionako više neće biti podržan od 2020. godine. Možda je tako i najbolje.

Izvor: Naked Security
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 23, 2018 5:59 pm

Smile Instagram testira jednostavnije profile

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 2a52c83a9acafba9b8c7fbc7b3914f25

Tviter nije jedina društvena mreža koja se bavi promenama profila. Nakon što je plava ptičica uvela manje vizualne promene pre nekoliko dana, sada i Instagram testira promene stranica profila, sa namerom da profili korisnika budu "lakši i čistiji za korištenje." Pojedina podešavanja će se razlikovati, ali možete primetiti promene dugmadi, ikona i navigacionih kartica. Trebalo bi da vidite radne verzije u trajanju od "narednih nekoliko nedelja", koji će se menjati na osnovu povratnih informacija korisnika.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Insta

Kompanija nije iznela svoje razloge za uvođenje testa. Međutim, neće obavezno slediti iste ciljeve kao i Tviter. Tviter preispituje svoje osnovne principe kao reakcije na kritike, uključujući i zabrinutost zbog toga što je preterano naglašavala brojke kao što je broj pratilaca, što, kako su naveli, ne sme samo po sebi biti cilj, već žele maksimalno da podstaknu korisnike na konverzaciju i reakcije. Čak razmišljaju i da ukinu Like dugme.

Instagram nema pritisak te vrste. Međutim, i on bi voleo da vas podstakne da posetite profile svojih prijatelja više puta i pregledate postove i priče kako ih ne bi slučajno propustili.

Izvor: Phonearena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 23, 2018 6:03 pm

Smile Google Play store vam pomaže pri instalaciji aplikacija

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 50bc5e708effca9f7f4f6dface920bad

Google je dodao nekoliko novih obaveštenja u svoju Play prodavnicu sa namerom da olakša prilikom prelaska sa starog Android telefona na novi uređaj. Perfektna aplikacija za sve koji često menjaju telefone, ili one koji su zaboravni.

U svakom slučaju, ova nova funkcija će izbaciti obaveštenje u odeljku Ažuriranja u Google Play Store-u, koja vas upućuje da pregledate neke od aplikacija sa prethodnog uređaja koje ste često koristili. Dodir na to obaveštenje prebacuje vas na karticu Biblioteka među često korišćene aplikacije na vrhu liste, što olakšava njihovo brzo ponovno instaliranje.

Naravno, ova usluga bi mogla da se zove i najčešće korišćene aplikacije, jer ih je Google po tom redu i prioritetizovao. Ovo može biti dobro i iz razloga što skrolujući do dna, možda možete pronaći i neku aplikaciju koju ste jednom skinuli i zaboravili na nju kada ste poslednji put menjali telefon.

Izvor: Talkandroid
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 23, 2018 6:13 pm

Smile Najveći IT skandali 2018. godine (za sada)

https://pcpress.rs/najveci-it-skandali-2018-godine-za-sada/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 23, 2018 6:27 pm

Smile Kompanija Kaspersky Lab predviđa nove sajber napade

U narednoj godini uočićemo da se svet APT pretnji deli na dve grupe. S jedne strane na energične i neiskusne amatere koji žele da budu u igri i one tradicionalne, pripremljene i najnaprednije aktere. Rezultati predikcije ciljanih pretnji u 2019. godini kompanije Kaspersky Lab pokazuju da druga grupa predstavlja veliki izazov za preduzeća,jer iskusni akteri pretnji istražuju nove i još sofisticiranije tehnike koje će biti mnogo teže za detekciju i otkrivanje njihovih izvora.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Kaspersky-Lab

Godišnja predviđanja razvili su stručnjaci kompanije i baziraju se na njihovom znanju i zapažanjima akumuliranim tokom prethodnih godina ali i na osnovu predikcije o ciljanim pretnjama tima za globalna istraživanja i analizu. Zapažanja, zajedno sa nizom predviđanja u vezi industrijskih i tehnoloških pretnji, pomoći će nekim od najznačajnijih sektora u razumevanju i pripremi za bezbednosne krizne situacije sa kojim bi se mogli suočiti u narednih dvanaest meseci.

Nema više velikih APT napada

Dok sajber-bezbednosna industrija dosledno otkriva izuzetno sofisticirane operacije sponzorisane od strane vlada, akteri pretnji uspevaju da prevare radar i izbegnu oko javnosti i mogućnost da budu “otkriveni”. Uz dovoljno resursa, oni će moći da diversifikuju alatke i prakse, čineći detekciju i pronalazak njihovog izvora izuzetno teškim. Jedan od najverovatnijih scenarija dovešće novi pristup do korenite preraspodele alata specijalizovanih za targetovanje, što će nužno kompromitovati mrežni hardver. Nova strategija će omogućiti akterima pretnji da svoje aktivnosti usmere na diskretan kompromis u botnetskom stilu ili da izvrše više podlih napada na ciljnu grupu žrtava.

Ostala predviđanja o ciljanim pretnjama za 2019. godinu uključuju:

Napade na lance nabavke ne možemo izbeći. Ovo je jedan od najzabrinjavajućih napada koji su uspešno bili realizovani u prethodne dve godine. Sve nas ovo tera na razmišljanje o broju potencijalno napadnutih dobavljača i bezbednosti istih. U 2019. godini, očekuje se da će ovo i dalje biti efektivan vektor zaraze.
Malver za mobilne uređaje ostaje prisutan. Veliki broj aktera pretnji uključuje i komponentu mobilnih telefona u svoje kampanje, kako bi dobio na veličini liste potencijalnih žrtava. Iako se veće epidemije u segmentu ciljanog mobilnog malvera ne očekuju, možemo uočiti kontinuirani trend napada ali i nove napredne načine za pristup uređajima žrtava.
IoT botneti će nastaviti rast nezaustavljivom brzinom. Ovo može biti upozorenje koje se vraća iz godine u godinu, ali ne sme biti zanemareno. Kako IoT botneti nastavljaju da jačaju, u pogrešnim rukama mogu postati veoma moćno oružje.
Fišing će dobiti na značaju u bliskoj budućnosti. Podaci prikupljeni u različitim napadima na gigante društvenih mreža poput Facebook-a i Instagram-a, LinkedIn-a i Twitter-a, sada su svima dostupni za preuzimanje. Skorašnje veliko curenje podataka sa različitih platformi društvenih mreža mogu koristiti napadačima da povećaju uspešnost vektora zaraze.
APT “novajlije” stupaju na scenu. Dok najnapredniji akteri prividno ‘nestaju‘ sa radara, novi učesnici nastupaju. Barijere ulaska nikada nisu bile ovako niske, uz stotine efikasnih alata, redizajniranim procurelim eksploitima i svim vrstama frejmvorka, javno dostupnih svima za korišćenje. U svetu postoje dva regiona gde ovakve grupe postaju sve prisutnije: Jugoistočna Azija i Bliski Istok.
Javna odmazda će oblikovati industriju. Istraživanja skorašnjih većih napada, kao što su hakovanje mreže kompanije Sony Entertainment i napad na Demokratski nacionalni komitet, podižu pravnu i javnu svest o akterima napada na viši nivo. Javno izlaganje i bes javnosti može biti iskorišćen za stvaranje talasa mišljenja koje bi formiralo deo argumenta za ozbiljnije diplomatske posledice širom sveta.

Predviđanja su ostvarena zahvaljujući obaveštajnim servisima kompanije Kaspersky Lab širom sveta. Kaspersky je nedavno imenovana za “kompaniju izuzetnih performansi” od strane nezavisne istraživačke firme Forrester, u njihovoj evaluaciji provajdera obaveštajnih usluga o sajber pretnjama.

Kompletan spisak predikcija pretnji za 2019. godinu možete pronaći na Securelist.
https://pcpress.rs/PCout/?url=https://securelist.com/kaspersky-security-bulletin-threat-predictions-for-2019/88878/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Nov 24, 2018 6:15 pm

Smile Beč testira 5G tehnologiju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 1

Budućnost mobilnog Interneta stigla je pre nekoliko dana pred zgradu bečke vlade. Grad Beč u saradnji sa najvećim austrijskim pružaocima internet usluga, A1 Telekom Austria, T-Mobile Austria i Hutchinson Drei, upravo tamo testira novu 5G tehnologiju.

5G tehnologija korisnicima bi u budućnosti trebala da omogći brži pristup internetu te ekstremno brzo vreme reagovanja, tako da će ljudi, mašine i proizvodi moći međusobno da komuniciraju u realnom vremenu.

Bečki Rathausplatz izabran je za testno područije jer se tamo tokom ovogodišnjih praznika zadržava jako veliki broj ljudi koji koriste usluge mobilnog interneta, što će pružaocima usluga i Gradu dati dobar uvid u stvarnu situaciju i otkriti potencijale za poboljšanje.

Testiranje 5G tehnologije na jednom od najfrekventnijih bečkih trgova nastaviće se i nakon novogodišnjih praznika, a po najava bi trebalo da traje do sredine 2019. godine.

"Želimo da Beč postane najdigitalizovaniji grad u Evropi. Pri tom nam je važno da to ne dovede do stvaranja još većeg socijalnog jaza. Pokušaćemo sve stanovnike da uključimo u taj proces, a pretpostavka za to je odgovarajuća tehnička infrastruktura i saradnja Grada sa pružaocima internet usluga.", rekao je gradonačelnik Beča Michael Ludwig prilikom puštanja u rad novog sistema.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Nov 24, 2018 6:21 pm

Smile Irski Vodafon obavio prvi holografski poziv preko 5G mreže

Irski Vodafone obavio je prvi internacionalni holografski poziv korišćenjem 5G tehnologije. Poziv je obavljen preko prve irske 5G instalacije u dablinskom Doklandu sa Vodafonovim centrom za inovacije u Nemačkoj, pri čemu je korišćena standardna Ericsson 5G tehnologija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 5G

“Vodafon je danas načinio istorijski potez koristeći moćnu demonstraciju tehnologije budućnosti. Samo pre par trenutaka obavila sam prvi internacionalni holografski poziv ovde iz Dablina sa našim Centrom za inovacije u Nemačkoj,” izjavila je direktor Vodafona En O’Liri.

Takođe, Ericsson je prvu 5G instalaciju učinio dostupnom za testiranje poslovnim korisnicima u Doklandu. U kompaniji su tom prilikom izrazili zadovoljstvo što su uključeni u tako važan poduhvat, koji će nesumnjivo utrti put uzbudljivom tehnološkom razvoju Irske, kao i ekonomije uopšte.

Izvor: Ericsson
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Nov 24, 2018 6:25 pm

Smile D-Link: Temelji sigurne kuće su u oblaku

https://pcpress.rs/d-link-temelji-sigurne-kuce-su-u-oblaku/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Nov 24, 2018 6:32 pm

Smile Android Q primećen na Pixel 3 XL telefonu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 848d1849c2ce5d4dc4ac028c12e8db33

Mnogi proizvođači već su počeli da guraju Android Pie na svoje uređaje, a Google je, naravno, prvi. Android Pie je najavljen u junu, a prvu zvaničnu implementaciju videli smo u oktobru i sve oči su sada usmerene na Android Q razvoj.

Još uvek ne znamo kako će operativni sistem biti nazvan, ali čini se da kompanija iz Mountain View-a već radi na ažuriranju. Google Pixel 3 XL pametni telefon se danas našao na listingu Geekbench-a sa Android Q operativnim sistemom, što ukazuje na to da se alpha paket već testira.

Ostatak liste otkriva Qualcomm čipset i 4 GB RAM-a, koji su nam već poznati su, ocene su normalne, takođe.

Iako je još uvek rano da znamo bilo šta o Androidu Q, znamo da će svi uređaji sa OS-om od prvog dana biti usklađeni sa Treble projektom. Prošle nedelje Google je potvrdio da će uređaji koji se isporučuju sa Android Pie biti na platformi za bržu nadogradnju, a izvorni kod AOSP-a je sređen, tako da programeri mogu unapred pripremiti bilo kakve buduće nadogradnje operativnog sistema.

Izvor: GSMarena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 34 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu