Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 13, 2018 6:15 pm

Smile Microsoft rešio problem sa aktivacionim serverima, Pro licence Windows-a 10 su opet Pro

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 1

Microsoft u zadnje vreme nema puno sreće sa Windows-om 10. Svako malo se dogodi neka manja ili veća greška zbog koje se korisnici nalaze u neprijatnim situacijama. Zadnja greška većih razmera bila je ona sa brisanjem podataka. Podsetimo, deo korisnika je nakon nadogradnje Windows-a 10 na October 2018 Update ostao bez podataka – Windows ih je jednostavno orbisao. Ko je imao backup dobro je prošao, izgubio je tek nešto dodatnog vremena dok je vratio podatke. Ali, oni koji su pravljene backupa odlagali za neki drugi put našli su se u velikim problemima.

Srećom po njih Microsoft je pronašao rešenje, ali ih je svaki korisnik koji je ostao bez podataka morao lično kontaktirati kako bi svoje podatke vratio nazad. Da je problem sa zadnjom velikom nadogradnjom bio veliki najbolje potvrđuje njihov sledeći korak – povlačenje nadogradnje na neodređeno vreme.

Taman kad su se korisnici koliko-toliko opustili dogodio se novi problem koji ih je koštao nešto živaca i vremena. Na računarima na kojima se nalazi instaliran Windows 10 Pro odjednom su se počele pojavljivati poruke kako njihova licenca nije ispravna. Da je na računaru pronađena digitalna licenca za Windows 10 Home, a da je korisnik instalirao i koristi Windows 10 Pro.

Takva licenca je bila automatski deaktivirana te su korisnici upućeni na kupovinu nove. Prema pisanju korisnika problem sa licencama je jednako pogodio kako one koji su korisnici Insiderskih Windows-a 10 tako i one koji su legalno kupili Windows 10 Pro pre godinu ili dve, ali i one koji su tek nabavili nov računar te su krenuli da aktiviraju Windows po prvi put.

Korisnici su počeli da prijavljuju svoje probleme Microsoft-u koji se ubrzo i službeno oglasio na svojim internet stranicama. Microsoft je potvrdio navode korisnika i pojasnio kako imaju privremenih problema sa aktivacionim serverima za Windows 10 Pro. Kako navode, problem je globalan – njime su pogođeni japanski, korejski, američki i korisnici u mnogim drugim zemljama.

Takođe su naveli kako su odmah pristupili rešavanju problema te kako očekuju da će isti biti rešen kroz jedan do maksimalno dva radna dana. Dok ovo čitate problem je već rešen – prema Microsoft-u njime je bio pogođen manji broj korisnika. U slučaju da ste među njima i ako vam se na desktopu trenutno prikazuje watermark, isti će sam od sebe nestati kroz sledećih 24 sata čim se zakrpa aplicira na računar.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 13, 2018 6:25 pm

Smile Manjim korišćenjem društvenih mreža do emocionalne stabilnosti

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 1

Sa američkog univerziteta Penn State stiže nam eksperimentalna studija, tek treća takve vrste obavljena u svetu, kojom se u vezu dovode emocionalna stabilnost pojedinca i opseg korišćenja raznih društvenih mreža. Dosadašnje studije obuhvatale su samo Facebook, dok ova nova uključuje i Snapchat i Instagram, a oslanja se na stvarne podatke o korišćenju ovih servisa umesto na one dobijene anketom.

Ispitanici, njih 143, dali su pre i posle sprovođenja studije podatke o svom emocionalnom stanju, te među ostalim osećajima depresije, anksioznosti, straha od propuštanja (FOMO) i usamljenosti, a potom su bili podeljeni u testnu i kontrolnu grupu. Testnoj grupi korišćenje Instagram-a, Snapchat-a i Facebook-a bilo je ograničeno na 10 minuta po aplikaciji na dan, dok su ispitanici iz kontrolne grupe nastavili sa korišćenjem društvenih mreža kao i pre toga. Vreme korišćenja kontrolisano je putem podataka izvučenih iz telefona samih korisnika, a eksperiment je trajao tri nedelje.

Po isteku tog razdoblja ispitanici su ponovno izvestili o svojim osećajima, a studija je potom dobila prilično jasne zaključke. Korišćenje društvenih mreža u manjem opsegu dovodi do manjeg osećaja usamljenosti i depresije, a rezultati su posebno vidljivi kod depresivnijih pojedinaca. Iako su društveni mediji u osnovi stvoreni kako bi korisnici međusobno kontaktirali, negativne osećaje depresije i usamljenosti izaziva činjenica da se na njima često upoređujemo sa drugima – što potom izaziva negativne posledice.

Čak i kontrolna grupa, koja nije morala da oganiči vreme provedeno na društvenim mrežama ali ga je morala nadzirati i prijavljivati, zabeleežila je smanjenje anksioznosti i FOMO efekta.

Autori studije zaključuju kako ne bi trebalo u potpunosti ukinuti korišćenje društvenih mreža za postizanje mentalne dobrobiti, ali smanjenje vremena koje na njima provodimo svakako može doneti pozitivne pomake. "Ostavite telefon i družite se sa ljudima oko vas, i osećaćete se bolje", kažu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 13, 2018 6:29 pm

Smile Twitter traži najbolje rešenje za editovanje već objavljenog tvita

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 3d0719b340cff7bc37c4690dc6f63d07

Ako u Google pretraživač ukucate frazu “How to edit a tweet,” dobićete oko 321 milion različitih rezultata koji vam govore da to jednostavno nije moguće.

CEO Tvitera, Jack Dorsey kaže da prepoznaje želju korisnika da dobiju mogućnost da edituju već objavljen tvit kako bi ispravili pravopisne greške, ali omogućavanje editovanja tvita nije tako jednostavno kako se čini.

On je izjavio da kompanija pažljivo razmatra situacije koje bi omogućile editovanje tvita, pre nego ova opcija postane stvarnost i potencijalani alat za pomoć pri ispravljanju grešaka.

“Morate obratiti pažnju na situacije u kojima bi mogla da se upotrebi opcija za ispravljanje grešaka u tvitu. Veliki broj korisnika želi ovu opciju da bi mogli da isprave sitnije tekstualne greške ili lose napisan link. To nije problem uraditi ali bi to moglo otvoriti vrata iza editovanje tvitiova koji su davno objavljeni, čak I godinama,” rekao je Dorsey.

Takođe je dodao da bi bilo idealno sprečiti situacije u kojima bi se moglo editovati u beskraj, čak I potpuno menjati ceo tekst u tvitu. Dorsey je naglasio da kompanija želi da implementira soluciju koja bi rešila taj problem.

Razmišljali smo kako da to uradimo na najbolji način. Ne smemo žuriti sa tim. Ne smemo dozvoliti da se menjaju neke reči koje su privukle veliku pažnju javnosti jer to ne bi bilo u redu,” rekao je CEO Twittera.

Kada je izjavio kako je razmišljao već ranije o tome, prisećamo se da je još 2016. prvi put rekao se o tome razgovaralo unutar kompanije.

“Apsolutno se slažemo da nije dobro da se tvitovi prepravljaju u nedogled unazad, pa se prisećamo I njegovih reči da bi trebalo dozvoliti da se prozor za editovanje pojavi od 30 sekundi do 2 minuta najdalje, kako bi korisnik mogao brzo da reaguje I ispravi grešku koju je načinio, bez da mora da briše svoj već objavljeni tvit, naročito ako je za par minuta izazvao veliku pažnju i reakcije.”

Izvor: 9to5mac
https://9to5mac.com/2018/11/12/how-to-edit-a-tweet/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 15, 2018 6:18 pm

Smile Svi novi uređaji koji dolaze s Androidom 9.0 Pie u startu će podržavati Project Treble

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Project-Treble-za-sve-Androide

Google je na svom Android developer blogu objavio kako će uskoro svi uređaji koji dolaze s Androidom 9.0 Pie u startu podržavati Project Treble. Podsjetimo, radi se o platformi unutar Androida, koju su do sada prihvatili neki od proizvođača, a zadaća joj je omogućiti što bržu adaptaciju novih verzija operativnog sustava.

U tu je svrhu Googleov Treble tim prije nekoliko dana demonstrirao novi GSI (Generic System Image) na uređajima raznih proizvođača, temeljen na najnovijem AOSP izvornom kodu, koji sadrži sve potrebne preduvjete za ranu implementaciju.

U prijevodu ovo znači da će svi proizvođači dobiti rani pristup Projektu Treble, i to za nadolazeće verzije Androida, kako bi razvoj aplikacija i validacija započeli prije nego što određeni uređaj bude nadograđen na sljedeću verziju.

Ako neće Muhamed brdu, brdo će Muhamedu. Sporost proizvođača Androida kad su nadogradnje u pitanju očito je toliko razljutila Googleove inženjere, da su pronašli način kako ih doslovno natjerati na što bržu reakciju.

Project Treble se pokazao odličnim u slučajevima gdje su ga proizvođači prihvatili (primjer OnePlusa), a sad će im isti biti doslovno turen pod nos. Sve je ovo dio Googleovog plana da poveća postotak Android uređaja nadograđenih na najnoviju verziju njegovog operativnog sustava, budući da je situacija svake godine po tom pitanju sve gora i gora.

Google
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 15, 2018 6:21 pm

Smile Samsung-ovi telefoni bi sa Android-om Pie mogli da dobiju podršku za proširivu internu memoriju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 1

Nije tajna da Samsung priprema softversku nadogradnju kojom će Android 9.0 Pie doneti na svoje telefone. Dobro, ne na sve, ali barem na one novije i skuplje modele.

Ali, prema pisanju internetske stranice SamMobile sa nadogradnjom bi mogla da dođe i opcija koju će sigurno pozdraviti svi vlasnici Samsung-ovih telefona, bez obzira imaju li uređaje sa manje ili više internog data prostora.

Kako navodi izvor, unutar Samsung-ovog firmwarea za Note9 nalazi se i opcija koja će korisnicima omogućiti da internu memoriju jednostavno povećaju dodavanjem memorijske kartice. Napominjemo kako ovdje nije reč o standardnom povećanju data prostora već o malčice drugačijem, naprednijem.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 2

Naime, ako imate telefon sa recimo 64 GB interne memorije (koliko je najmanji mogući kapacitet na Galaxy S9) i njemu dodate mikroSD karticu od recimo 128 GB tada ćete imati ukupno 192 GB interne memorije. Tako će ju barem raspoznavati mobitel.

Ova opcija bi posebno bila od koristi na uređajima koji inicijalno stižu sa manjom količinom interne memorije – sa 8 GB i 16 GB. Na takvim uređajima se vrlo brzo interna memorija popuni pa nije više lako vršiti nadogradnju aplikacija bez da se često poseže za nekim od alata za brisanje cachea i drugih zaostalih, a nepotrebnih datoteka.

Kako interdejs ove opcije izgleda možete videti u na slici. Ipak imajte na umu kako Samsung u konačnoj inačici Android-a 9.0 Pie ne mora uključiti ovu opciju te kako je ista za sada još uvek samo tema glasina i raznih testova.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 15, 2018 6:27 pm

Smile Facebook Messenger omogućio Unsend opciju

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Ae7b649e8de70c6484b66a9ad7a096fc

Facebook Messenger korisnici sada po prvi put imaju opciju da povuku već poslatu poruku, i to obostrano, odnosno, ona će se obrisati i primaocu. Poruke mogu biti povučene samo u prvih deset minuta od slanja, tako da imate toliko vremena da napišete novu poruku sa, recimo, ispravljenim greškama, ali nećete moći da uređujete i "istoriju" poslatih poruka.

Korišćenjem dugmeta "ukloni svima," ostaje znak na mestu poruke da je bila poslata, ali je zatim povučena. Na taj način će i primalac znati da ste izvršili radnju povlačenja poruke. Interesantno je da je Facebook ostavio mogućnost da primalac prijavi neku poruku kao uznemiravajuću, a pošiljalac ju je u međuvremenu obrisao.

Znači, ako vam neko pošalje preteću poruku i posle nekoliko minuta je ukloni (nakon što je video da ste je pročitali), to ćete moći da prijavite Facebooku koji kopiju čuva neko određeno vreme uskladištenu (nešto kao recycle bin, privremena kanta za otpatke), tako da će moći da je pregleda i vidi da li krši njihova pravila o uznemiravanju.

Opcija za uklanjanje poruke za sada je puštena u Poljskoj, Boliviji, Kolumbiji i Litvaniji, u Facebook Messenger aplikaciji za Android i iOS.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Messengertekstunsend

Portparol Facebook-a je izjavio da je plan da globalni izlazak opcije bude objavljen u najkraćem mogućem vremenu, što je otprilike par sedmica, najviše. Takođe, istakao je i da kompanija radi na još Remove opcija, kao što je zakazivanje isteka neke poruke određenog datuma, nakon čega bi se određena poruka ili čak ceo razgovor sa više poruka, sam uklonio.

"U korist ove opcije išlo je to što smo svesni da korisnik želi veću kontrolu nad porukama... i ako napravite grešku, red je da možete i da je uklonite iz razgovora," rekao je za Techcrunch direktor Messengera Stan Chudnovsky u ekskluzivnom intervjuu. "Istovremeno, nismo želeli da neki korisnici ovo iskoriste za uznemiravanje drugih korisnika pa smo ostavili i zaštitni mehanizam za prijavu uznemiravajućeg sadržaja."

Izvor: Techcrunch
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 15, 2018 6:32 pm

Smile Windows 10 October 2018 ispravljeno ažuriranje je ponovo dostupno svima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 62e7161fbadef700a4538c10b9cef0f3

Microsoft je ponovo objavio povučeni update za Windows 10 Oktobar 2018 za sve korisnike nakon ograničenog prozora za Windows Insidere prošlog meseca. Ponovno puštanje popravlja ono što Microsoft naziva "mali ali ozbiljan" problem koji je rezultirao time što su nekim korisnicima na volšeban način nestajale datoteke nakon ažuriranja sistema. Prošlog meseca kompanija je detaljno objasnila izvor tog problema i sada se vraća sa obećanjem da se to više neće ponavljati u budućnosti.

Početno ažuriranje za Windows 10 oktobar 2018 update je bilo pauzirano nakon što je mali broj korisnika prijavio nestanak datoteka. Ubrzo nakon toga, Microsoft je objasnio da je novi kod napravljen da ukloni duplirane fascikle ako je omogućena određena Windows 10 funkcija. Ispravka je kasnije objavljena Windows Insiderima za dodatno ispitivanje.

Microsoft je ponovo objavio početnu i sada ispravljenu verziju svim korisnicima Windowsa 10. Kompanija je bila potpuno transparentna kada je testiranje ažuriranja za potencijalne probleme u pitanju, pre nego što ih objavi, uključujući interna testiranja, eksterne testove, program Windows Insider, i još mnogo toga.

Kompanija ističe veličinu Windows 10 ekosistema i priznaje da postojeći procesi i dalje mogu propustiti potencijalni problem. Microsoft kaže da se fokusira na otkrivanje i popravljanje problema čim se pojave, ali kaže i da će povećati fokus na komunikaciji sa svojim korisnicima i biti transparentan.

"Uložićemo napore da poboljšamo našu sposobnost da sprečimo probleme i našu mogućnost da brzo i otvoreno reagujemo kada se pojave problemi", rekao je Michael Fortin Microsoftov Windows Corporate potpredsednik na Windows blogu kompanije. Kompanija ukazuje i da će kasnije imati dodatne detalje u vezi novih ispravki.

Ažuriranje će najpre biti dostupno ručnim proveravanjem a ubrzo i automatski. Microsoft će proširiti dostupnost u fazama tokom "narednih nedelja i meseci" dok će nadgledati dodatne znakove problema.

Izvor: Slashgear
https://www.slashgear.com/windows-10-october-2018-update-re-released-as-microsoft-promises-big-changes-13553559/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Nov 15, 2018 6:36 pm

Smile Najopasnije su “društvene mreže” koje nije moguće obrisati

Deca mlađa od 13 godina obično ne koriste Snapchat i Facebook, a ako su im društvene mreže dozvoljene roditelji uglavnom prate direktne poruke i druge aktivnosti. Ipak, jedna aktivnost se ohrabruje, pri čemu se na nju ne obraća posebna pažnja, pa vaspitači nisu ni svesni šta ona u moderno vreme zapravo predstavlja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Poruke

Naime, radi se o tome da i sami roditelji ohrabruju grupno dopisivanje, potpuno nesvesni da je ovo zamenilo grupice đaka koji su se nekada okupljale u prostorima poput školskih hodnika i dvorišta, a deca ovakvu komunikaciju nose svuda sa sobom, te je donose i u svoje domove. U najboljem slučaju grupna dopisivanja su način za formiranje produktivnih grupa, te aktivnost koja čini da se mlado biće oseća prihvaćenim. U najgorem slučaju stvaraju dodatni prostor za online nasilje, te komentare koji mogu da ostave trajne posledice. Dok se o uticaju društvenih mreža konstantno raspravlja, grupne poruke uglavnom ne privlače pažnju.

Neophodno je da deca, ali i roditelji, razviju veštine koje su im neophodne da bi se pravilno odnosili prema modernim načinima za komunikaciju, budući da grupne poruke, kao i bilo koja online komunikacija, podrazumevaju drugačiji način sporazumevanja od one koja se odvija lično, tako da zahteva i drugačiju vrstu inteligencije, te alate koji su potrebni da bi se dete u ovim vodama što bolje snalazilo. Tako grupne poruke vrše veći pritisak da se nešto prokomentariše kako bi pojedinac uopšte ostao u grupi, a u ovakvim načinima komunikacije lakše dolazi do nesporazuma.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Poruke2

Eksperti roditeljima preporučuju da ohrabruju komunikaciju koja se odvija uživo, te da prate onu koja se sastoji iz grupnih poruka, kao i da deci objasne da to što ne komuniciraju uživo ne znači da im je dozvoljeno da budu manje ljubazna. Grupne poruke polako evoluiraju u platforme koje nije lako obrisati kao naloge na nekim drugim mrežama, pa upravo zbog toga zahtevaju više pažnje i edukacije.

Izvor: Mashable
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 16, 2018 6:27 pm

Smile Netflix planira da ponudi duplo jeftiniju pretplatu za mobilne uređaje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 1

Netflix upravo testira novu platformu sa planom pretplate namenjene isključivo mobilnim uređajima, dakle smartfonima i tabletima, koja bi ujedno trebala da bude jeftinija, javljaju malezijski mediji, a ako je suditi prema prvim glasinama, razlika u ceni bi mogla iznositi i do 50%.

Isti izvori navode da su u Netflixu svesni trenda rasta korišćenja mobilnih uređaja, odnosno da je sve više onih koji njihov sadržaj sve više koriste upravo na smartfonima i tabletima. Oko 35% registracija na Netflix obavi se putem mobilnog uređaja, a 60% korisnika barem jednom mesečno koristi Netflix na mobilnom uređaju.

Nove jeftinije Netflix pretplate primarno su namenjene azijskom tržištu, ali to ne mora značiti da neće stići i na evropsko. Kad pogledamo da najjeftinija pretplata trenutno iznosi 8 evra, nije teško zaključiti da će dvostruko jeftinija varijanta privući mnoge nove pretplatnike.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 16, 2018 6:30 pm

Smile Rast tržišta bežičnih komunikacionih rešenja

https://pcpress.rs/rast-trzista-bezicnih-komunikacionih-resenja/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Nov 16, 2018 6:35 pm

Smile Trgovina Facebook profilima u Srbiji

Tehnički, prodaja vašeg profila bi teoretski kršila uslove korišćenja Facebook-a, s obzirom da u tom slučaju pogrešno predstavlja osobu koja koristi profil. Međutim, mogli biste da promenite mejl adresu i fotografiju što bi značilo da to više nije profil tog lica. Osobe koje vas dodaju kao prijatelja na društvenim mrežama to rade jer vas zapravo poznaju ili imaju slične interese, čime bi se verovatno svi pratioci tog prodatog profila osećali izdato i iznevereno. Međutim, svedoci smo da se upravo to dešava u Srbiji.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 HEAD-What_is_adaptive_selling

Na adresu redakcije PC Press-a stigao je mejl sa interesantnom ponudom. Naime radi se o prodaji Facebook profila sa već izgrađenom bazom pratilaca, tačnije 50.000 prijatelja raspoređenih na desetak profila, a jedan takav možemo da imamo za čitavih 12.000 dinara. Da je ovaj biznis uzeo maha na našim prostorima svedoče i javna licitiranja profila sa već izgrađenom bazom pratilaca i na drugim društvenim mrežama, tačnije na Instagramu.

Osoba koja je vodila određenu stranicu iz nekog razloga više ne želi da je ima, međutim zbog velikog broja pratilaca ne želi da ugasi profil, i onda im se kao logičan potez nameće prodaja istog. Slična situacija je i sa Facebook profilom koji nam je ponuđen a kako biste se i sami uverili mejl vam prenosimo u celosti:

Poštovani,

nakon završetka Facebook kampanje za jednog mladog umetnika ostalo mi je desetaka popunjenih Facebook profila sa ukupno 50.000 prijatelja.

Tih desetak profila želim da ustupim pojedincu, firmi ili agenciji jer sam okrenut novom poslu i nemam dovoljno vremena da profile administriram niti imam klijenta sa kojim bih saradjivao oko promocije na Facebook-u.

Dakle cena jednog Facebook profila koje Vam ovom prilikom nudim je 12.000 dinara.

Profil čini 85% visokoobrazovanih ljudi sa mestom boravka u Srbiji jer je to bio jedan od zahteva u prethodnom poslu.

Profil možete iskoristiti i od njega napraviti Facebook stranicu sa 5000 lajkova, ili prijatelje dodati već postojećoj stranici. Na taj način bi ta stranica dobila skoro 5000 novih pratilaca.

Profil Vam ustupam trajno o čemu dobijate i pismeni ugovor.

Ukoliko Vam je profil potreban možete me kontaktirati na email (kontakt nećemo otkrivati)

Poslaću vam sve dodatne informacije koje Vas zanimaju.

Unapred se zahvaljujem na pažnji (identitet nećemo otkrivati)
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 18, 2018 5:20 pm

Smile Huawei predstavio HiAI 2.0 – platformu koja će omogućiti razvoj AI aplikacija

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 1-21

Na trećoj Eco-connect Europe konferenciji Huawei je predstavio HiAI 2.0, otvorenu platformu dizajniranu kako bi olakšala razvoj umjetne inteligencije na samim mobilnim uređajima. Posljednja inačica platforme pruža developerima otvoreni ekosustav koji im omogućuje da isprobaju mogućnosti Huaweijevih čipseta, uređaja i clouda kroz HiAI Foundation, HiAI Engine i HiAI Service.

“U travnju 2018. godine Huawei je predstavio HiAI 1.0, mobilnu AI računalnu platformu. Pružajući developerima uvid u operatere i API-je, prvotna je platforma pomogla u smanjivanju vremena i kompleksnosti razvoja aplikacija. Ova će platforma značajno smanjiti barijeru ulaska u svijet razvijanja AI aplikacija omogućujući još više developera da se priključe i kreiraju nove uzbudljive aplikacije za korisnike”, naglasio je Lu Wenyu, glavni AI ekspert Huaweijevog odjela Product Management. Nova HiAI platforma nudi developerima bolji pristup mogućnostima Huaweijevih čipseta, uređaja i clouda. Platforma uključuje HiAI Foundation, HiAI Engine i HiAI Service koji rade zajedno kako bi dali podršku neograničenim potrebama developera.

1. HiAI Foundation pruža developerima pristup mogućnostima čipseta, poput podrške za više operatera, kao i razne računalne mogućnosti. HiAI platforma iskorištava mogućnosti Kirina 980 i njegove Dual-NPU tehnologije kako bi se postiglo dvostruko brže prepoznavanje fotografija od njegovog prethodnika, ili do 4.500 slika po minuti. Također, podržava i veći broj modela developera i operatera, kreirajući okruženje u kojem se AI aplikacije vrte glatko, a rezultat je bolje korisničko iskustvo.

2. HiAI Engine pruža developerima još više izbora aplikacija. API-ji dostupni na platformi omogućuju developerima da brzo integriraju najvažnije značajke u svoje projekte i svoje napore ulože u razvoj neodoljivih aplikacija. Jedan od svježih primjera kako HiAI Engine radi može se pronaći na nedavno predstavljenim uređajima iz HUAWEI Mate 20 serije. Koristeći AI Spotlight Reel moguće je identificirati videozapise koji sadržavaju isti lik te potom generirati 10-sekundnu montažu. Ova funkcionalnost koristi tehnologiju raspoznavanja lica koje pruža AI Engine. Profitirajući od razvoja HiAI računalne snage, AI Engine omogućuje automatsko editiranje na mobilnim telefonima.

3. HiAI Service uspostavlja most između korisničkih potreba i pružanja usluga. Povezujući ovo dvoje, developeri mogu izbaciti svoje usluge korisnicima u kraćem vremenu.

Danas na platformi aktivno radi više od 1.000 partnera i 450.000 developera omogućujući više do 300 milijuna korisnika napredne AI mogućnosti. Pod HiAI programom Huawei ima 13 R&D centara i 2 Open Lab-a širom svijeta gdje surađuju s lokalnim developerima na razvoju aplikacija. Ovi laboratoriji također su odskočna daska za uspješne developere koji žele svoje projekte proširiti na globalnu razinu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 18, 2018 5:23 pm

Smile Google želi da natera programere da drastično smanje veličine svojih aplikacija

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 1

Google je nedavno održao svoj standardni događaj, Playtime, na kojem predstavlja svoje novitete na područiju razvoja softvera i to direktno programerima koji rade na razvoju novih aplikacija. Dakle, događaj je namenjen stručnjacima koji razvijaju aplikacije za Android, kako bi im pomogao u lakšem i kvalitetnijem razvoju aplikacija, ali i istovremeno predstavio sve novitete koji su postignuti na tom područiju.

Ovaj posljednji događaj bio je usmeren isključivo na činjenicu da je potrebno smanjiti veličinu aplikacija koje se nalaze na Google Play Store-u. Naime, Google je sproveo istraživanje u kojem je jasno dokazano kako korisnici češće odustaju od instaliranja aplikacija, ako su one izuzetno velike – odnosno troše puno memorije i data saobraćaja kod preuzimanja. Konkretno, svakih novih 6MB koje neki instalacioni paket aplikacije ima, tera jedan posto korisnika od instalacije.

Google želi smanjiti veličinu datoteka za preuzimanje prilikom instaliranja aplikacija, za šta su osmislili kreativno rešenje. Predstavili su novu opciju objave aplikacija za programere, koju su nazvali Android App Bundle. Ideja iza ovog rešenja sasvim je jednostavna i intuitivna te ja zapravo zanimljivo kako se pre toga nitko nije setio.

Naime, Google će iskoristiti postojeće instalirane aplikacije, kako bi smanjio broj nepotrebnih preuzimanja paketa. Naime, aplikacije koje su već instalirane na pametnom telefonu ili tabletu imaju neke delove programa (pakete) koji se mogu iskoristiti i u aplikaciji koju korisnik želi da preuzme. Na kraju, nema smisla preuzimati ono što se već nalazi na korisnikovom uređaju.

Laički rečeno, ako odete u prodavnicu da kupite sastojke za neke recept, nema smisla kupovati sastojke koje već imate kod kuće – nego samo one koji vam nedostaju. Tako će funkcionisati i novi sistem aplikacija na Google Play Store-u, što će omogućiti značajno smanjenje veličine aplikacija. Google će ovime osigurati već broj preuzimanja aplikacija, a programerima omogućiti da što više smanje broj elemenata koje moraju objavljivati sa svojom aplikacijom. Ideja zvuči super, a sada je samo još potrebno da je usvoje programeri širom sveta.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 18, 2018 5:27 pm

Smile Windows 10 Store sada prihvata ARM64 aplikacije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 1

Ekipa iz Microsoft-a objavila je na svojem blogu da od sada developeri mogu da izrađuju sopstvene 64-bitne ARM64 aplikacije, a svoje projekte objavljuju u Microsoft Store-u kako bi ih korisnici mogli preuzimati.

Počevši sa Visual Studiom 15.9, developerima je službeno osiguran SDK za ARM64 aplikacije, što znači da mogu da ih rekompajliraju (UWP i C++ Win+32), kako bi nativno radile na uređajima pokretanim Windows 10 on ARM operativnim sistemom.

Glavna ideja Microsoft-a je očito da omogući povećanje broja aplikacija za Windows 10 on ARM platformu koja radi sa Snapdragon čipsetima. Time bi se trebala povećati i prodaja laganih i tankih laptopova na toj platformi kojima je jedna od glavnih prednosti mala potrošnja energije, odnosno dugo trajanje baterije.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 18, 2018 5:34 pm

Smile Kaspersky Lab počinje sa obradom podataka u Cirihu i otvara prvi “Transparency” centar

https://pcpress.rs/kaspersky-lab-pocinje-sa-obradom-podataka-u-cirihu-i-otvara-prvi-transparency-centar/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 18, 2018 5:37 pm

Smile Do 2020. razvoj 5G mreža u većim evropskim gradovima

Zastupnici Evropskog parlamenta, polovinom nedelje, su velikom većinom podržali Uredbu kojom će se sniziti cene međunarodnih poziva unutar Evropske unije, povećati ulaganja u razvoj mreža visokih kapaciteta i osigurati veća zaštita potrošača. Cene međunarodnih poziva biće jeftinije od 15. maja 2019. Pozivi s fiksnih i mobilnih telefona unutar Evropske unije ograniči će se na 19 centi, a cena jednog SMS-a na šest centi.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 5g-vremenska-prognoza

Novim paketom mera postaći će se ulaganje u razvoj 5G mreže u svim većim evropskim gradovima do 2020. godine. “Mreža je oduvek bila preduslov za napredak. Novi zakonodavni okvir osnažuje i postavlja mrežu kao kamen temeljac razvoju novih tehnologija“, istakla je izvestilac Pilar del Castillo Vera (EPP) iz Odbora za industriju, istraživanje i energetiku u raspravi o Paketu o telekomunikacijama na plenarnoj sednici u Evropskom parlamentu.

Zastupnici Evropskog parlamenta su se u raspravi složili da je pristup savremenim internet i digitalnim uslugama potrebno osigurati i u ruralnim područjima, a ne samo u urbanim sredinama. „Internet više nije luksuz, već pravo čoveka“, istakla je potpredsednik Odbora za industriju, istraživanje i energetiku Dita Charanzová (ALDE).

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Internet-eu

Izmenama će se osigurati i veća zaštita prava potrošača. Biće jednostavnije promeniti operatera, a korisnici će imati pravo da traže odštetu ako im operater pokuša otežati odlazak. Države članice treba da osiguraju jednak pristup, te izbor elektroničkih komunikacijskih usluga osobama s invaliditetom, a uspostavi će se i obrnuti sistem za uzbunu 112. Njime će se građane obaveštavati SMS porukom o neposrednim prirodnim katastrofama, nadolazećim požarima, poplavama, kao i terorističkim napadima i slično.

Nakon što odluku potvrdi Veće EU-a, zemlje članice Evropske unije imaće dve godine da paket mera implementiraju u nacionalna zakonodavstva.

Autor: SEEbiz
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 18, 2018 5:40 pm

Smile Kina razvila virtuelnog TV spikera

https://pcpress.rs/kina-razvila-virtuelnog-tv-spikera/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 18, 2018 5:49 pm

Smile Facebook ima novi patent za pretvaranje svojih korisnika u robu široke potrošnje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 F25aadfa84330660c6c8ce38872c0529

Što se tiče Facebook-a, ne postoji ništa što ne bi želeli da znaju o vama. Svaki podatak koji može da se izvuče iz vaših onlajn navika koristi se za bolje ciljanje oglasa, što donosi više prihoda. Dokazivanje da kompanija nije zadovoljna sa podacima koje već ima o nama je novi patent objavljen na vebsajtu Kancelarije za patente i zaštitne znakove Sjedinjenih Država.

Ne treba mnogo vremena od početka čitanja patenta da biste shvatili koliko je ovo jezivo. Evo jednog takvog pasusa:

"Online sistem predviđa osobine domaćinstva korisnika, npr. veličinu domaćinstva i demografsku kompoziciju, na osnovu podataka o slici korisnika, npr. fotografije profila, fotografije koje je postavio korisnik i fotografije koje su postavili drugi korisnici društveno povezani sa korisnikom, kao i tekstualni podaci u profilu korisnika koji sugerišu odnose među pojedincima prikazanim u slikovnim podacima korisnika."

Zatim nam dalje govori o tome kako će se "tehnike dubokog učenja" koristiti za povezivanje tačaka između osoba s kojima ste interaktivni, pružajući krajnji cilj, "pružanju poboljšane i ciljane isporuke sadržaja korisnicima i domaćinstvu korisnika". Ključna reč u svemu tome je "domaćinstvo". Facebook već zna ko su naši članovi porodice i verovatno može shvatiti da oženjeni parovi žive zajedno. Koristeći nove algoritme, moći će upariti prijatelje koji su cimeri ili preciziraju tačno koji članovi porodice još uvek žive u istoj kući ili ako ima dece koja nemaju čak Facebook profile!

"Ciljani sadržaj" može da ide dalje od jednostavnih proizvodnih oglasa, ali se može koristiti za navođenje mišljenja o različitim temama i stvaranje usaglašenosti u domaćinstvima preko sponzorisanih objavljenih članaka.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Facebook-household

Dodatni podaci se mogu pokazati veoma vrednim, pošto još nekoliko drugih platformi ima dovoljno informacija kako bi ponudile domaćinstva koja oglašivači mogu ciljati, u smislu kao da je domaćinstvo ili porodica informacija kojom se trguje. Na taj način vi i vaši ukućani postajete ne samo potrošači, već postajete i roba kojom se trguje. I što je najvažnije, roba koja se ne troši. Iz ugla kompanije Facebook, ona nas zapravo ubeđuje da nam je ona potrebna i kako zapravo radi za nas, jer nam plasira reklame za proizvode koji baš nama trebaju.
Problem je u tome što vremenom oni ne prate koje su vaše potrebe i navike, već ih oni kreiraju za vas i putem reklama vam ih plasiraju. Vama, kao kakvom robotu, ostaje samo da odete u određeni lanac prodavnica i kupite to što su vam "usadili."

Patent je podnet u maju i objavljen juče, ali to ne znači da Facebook već ne koristi opisanu metodologiju za pružanje ciljanih oglasa. U ovom trenutku, korisnici društvene mreže uglavnom su desenzitovani o načinu na koji se njihovi podaci koriste, odnosno, već su manje osetljivi na to šta se sa podacima koje ima Facebook o njima i njihovim navikama, radi.

Drugim rečima, zombirani smo.

Izvor: Phonearena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Nov 18, 2018 5:52 pm

Smile Firefox dobio servis Monitor koji šalje obaveštenja o hakovanim sajtovima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 2dcd2311c1101cab66a5df93099adb55

Mozilla je dodala notifikaciju o probijanju zaštite sajta koji se posećuje u Firefoxu i upozorava korisnike pretraživača kada su njihov mail i akreditivi potencijalno ugroženi od strane hakera.

Nazvan Firefox Monitor, besplatni servis za obaveštenja o probijanjima zaštite sajta, debitovao je u septembru nakon nekoliko testova tokom leta. Svako - ne samo Firefox-ovi korisnici - mogu otići na veb lokaciju servisa, uneti e-mail i saznati da li je ta adresa bila među onima uključenim u uspešne, javno poznate napade hakera. Sledeći koraci su na korisniku, uključujući promenu lozinke povezanu sa tom veb stranicom.

Obaveštenja o najnovijim probojima sajtova i mail adresa, Firefox Monitor šalje korisniku na vašu mail adresu. " Vaša adresa e-pošte će biti skenirana protiv probijanja, a obavestićemo vas putem privatne e-pošte ukoliko ste bili uključeni", napisao je Nick Nguien, potpredsednik kompanije Mozilla za strategiju proizvoda, u postu 25. septembra na blog kompanije.

"Dodali smo notifikaciju u našem pretraživaču Firefox Quantum koji upozorava korisnike na desktopu kada posećuju stranicu koja je nedavno prijavila kršenje podataka", rekao je Nguien 14. novembra.

Korisnici će morati da posete vebsajt Firefox Monitor-a da bi videli da li je njihov mail bio jedan od onih koji su bili izloženi proboju: upozorenje ne znači da je povreda sajta definitivno uticala na korisnika. Upozorenje u pretraživaču vodi korisnike na veb lokaciju Monitor.

Besplatna usluga Firefox Monitor govori korisnicima kada je njihova adresa e-pošte bila uključena u javno poznato kršenje podataka.

Svaka hakovana lokacija će poslati samo jedno upozorenje, tako da korisnici neće biti bombardovani obaveštenjima ako se vrate, a samo kršenja u poslednjih 12 meseci generišu upozorenje unutar Firefox-a.

Mozilla će postepeno omogućiti funkciju obaveštenja Monitor-a u okviru Firefox-a, prema Nguien-u, koji nije dao nikakve rokove za dovršetak tog procesa. Sledeća verzija, Firefox 64, izlazi 11. decembra.

Izvor: Computerworld
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 19, 2018 6:17 pm

Smile Alibaba zaobišla Srbiju, otvara logistički centar u Belgiji

Informacija da Alibaba otvara logistički centar u Belgiji praktično znači da su zaobišli Balkan. Kineski e-commerce gigant odlučio je da će njegov centar biti u Liježu, u Belgiji, gradu koji se nalazi na tromeđi, blizu granice sa Nemačkom i Luksemburgom, a blizu je Brisela. Inače, to je peti logistički centar te kompanije u svetu. U Evropi već imaju jedan logistički centar u Frankfurtu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 12811650773_294289d2ca_b

Zašto je baš odabran Lijež, za sada nema detalja, ali se spekuliše da su osnivač Alibabe Džek Ma i tamošnji kralj uspostavili dobru saradnju posle Davosa. Dalje, pretpostavlja se da će biti još sličnih investicija u Evropi, a lobiranje država za ovaj posao je bilo toliko jako da je Holandija objavila, na primer, da je propustila priliku zbog kasne diplomatske akcije.

Podsetimo, mesecima se spekulisalo gde će Alibaba da otvori centar, predstavnici Alibabe su bili u intenzivnom pohodu po zemljama regiona – od Hrvatske, preko Mađarske, Rumunije do Bugarske, tražeći strateškog partnera za izgradnju velikog distributivnog centra u ovom delu Evrope.

Da kineski gigant baš želi da u Srbiji pronađe strateškog partnera za otvaranje logističkog centra, pisalo se prošle godine, kada su to najavili i predstavnici srpskih ministarstava.

Autor: SEEbiz
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 19, 2018 6:23 pm

Smile Google Search uvodi ostavljanje komentara

Google je još u oktobru najavio da ukida Google +, a zbog propusta u bezbednosti, te priznao da kompanija nije uspela da uđe u oblast društvenih platformi. Ipak, to ne znači da je interesovanje za ovakvu vrstu medija prestalo, na šta ukazuju i promene u okviru različitih servisa ove kompanije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Google-1

Tako je Google Maps nedavno uveo opciju za praćenje različitih prodajnih objekata u okviru servisa, te mogućnost slanja direktnih poruka, da bi se socijalne ambicije sada proširile i na Search, koji bi uskoro trebalo da dobije opciju za ostavljanje komentara. Korisnici su ranije dobili funkciju u okviru koje mogu da pišu kritike za filmove, knjige, te druge sadržaje, a ako odu na Knowledge Panel, te kliknu na “Reviews”. Opcija za direktno komentarisanje stiže kao novo pojačanje, a komentari su trenutno ograničeni samo na sportske sadržaje koji se emituju uživo.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Google2

Tako bi Supported Knowledge trebalo da dobije još jednu sekciju – “Comments”, te polje “Add a public comment.” Tu je i like/dislike opcija, te mogućnost prijavljivanja malicioznih komentara, kao i sortiranje komentara, kako hronološki, tako i prema popularnosti.

Izvor: 9to5google
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 19, 2018 6:29 pm

Smile Duži životni vek za klasične video igre

Video igre stare brže od bilo kojeg drugog medijuma, te naslovi koji su izašli pre samo par godina novim igračima izgledaju kao prastari načini za zabavu. Najveći problem je odnos prema klasičnim igrama, te se postavlja pitanje da li bi u okviru reizdanja trebalo da ostanu netaknute, ili bi ih, pak, trebalo prilagoditi novim generacijama gejmera. Eksperti tvrde da bi trebalo činiti i jedno i drugo, a kako bi se održala pažnja, te sačuvala istorija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Zelda

Jedan od uspešnih primera takve prakse je Nintendo, budući da servis nudi NES igre sa sitnim ažuriranjima, poput online multiplayer opcije. Tu je i SNK 40th Anniversary Collection za Switch, koja okuplja 13 naslova za koje mnogi mlađi igrači nisu ni čuli, a koji su sačuvani tako da se skrene pažnja na važnost klasičnih igara. Jedna od najzanimljivijih opcija u okviru nove Nintendo akcije je i “watch” funkcija, koja omogućava gledanje procesa igranja, ali se razlikuje od običnih gejmerskih video sadržaja na platformama kao što je YouTube, budući da posmatrač u svakom trenutku može da zaustavi video, te nastavi da igra tamo gde se snimak zaustavio.

Većina starijih igara ima i istorijsku vrednost, te je, na primer, Legend of Zelda bila prva koja je u gejmerski svet uvela ideju otvorenih svetova, a tu su i neki manje poznati naslovi koji su podjednako važni, poput SNK Sasuke vs. Commander, koja je zaslužna za stvaranje onoga što danas znamo kao „boss fight.“



Činjenica je da mnoge starije igre nisu zabavne kao neke novije varijante, budući da su spore, te ih nije uvek lako razumeti, pa upravo zbog toga akcije poput ove koju sprovodi Nintendo paralelno neguju netaknute verzije kultnih igara, te prepravljene varijante koje su namenjene onima koji odrastaju uz modernije igre.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Nov 19, 2018 6:33 pm

Smile Blackberry preuzima Cylance, kompaniju koja se bavi sajber sigurnošću

Blackberry akvizicija vredna 1,4 milijarde dolara vezana za kupovinu sajber bezbednosne kompanije Cylance definitivno okreće pionira pametnih telefona ka sajber sigurnosti.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Blackberry

Kanadska kompanija je u poslednjih nekoliko godina napravila nekoliko drugih akvizicija vezanih za bezbednost, ali nijedna nije bila toliko velika, kao što je sa Cylance koja je objavljena u petak. Sa preko milijardu dolara, ovaj potez je iznenađujuće veliki, što ukazuje na to da će se Blackberry udaljiti od svojih uređaja, što će dalje podupreti već postojeće ugovore vezane za bezbednost koje je kompanija ranije sklopila.

Blackberry je napravio brzu tranziciju od nekada sveprisutnog provajdera pametnih telefona, do specijalizovanog hardvera – i postao je gotovo čista sajber bezbednosna kompanija za manje od pet godina. Cylance je poznata kompanija za sajber sigurnost koja pruža antivirusnu zaštitu, endpoint zaštitu, proizvodnju originalne opreme (OEM) i lanac snabdevanja proizvoda za bezbednost. Akvizicija Cylance-a, koja posluje u oblasti bezbednosnog konsaltinga, takođe može doneti Blackberry-u više prostora u oblasti savetodavnih usluga sajber bezbednosti.

Izvor: CNBC
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 20, 2018 6:45 pm

Smile YouTube počeo da dodaje besplatne filmove podržane reklamama

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 1

Korisnici već mogu da kupe ili "iznajme" digitalne filmove putem Google Play Movies & TV usluge koji se pojavljuju i na YouTube-u ukoliko koristite isti account, a sada je video servis počeo da dodaje besplatne filmove.

Besplatni filmovi sadrže reklame koje su potrebne kako bi se usluga finansirala. Korisnici ne trebaju da očekuju najnovije holivudske filmove, ali će na YouTube-u pronaći filmove kao što su "Rocky", The Terminator" i "Legally Blonde".

Čini se da je ova usluga za sada dostupna samo u SAD-u, ali se očekuje da će biti proširena. YouTube Premium pretplatnici će dobiti pristup filmovima bez pauze za reklame.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Nov 20, 2018 6:49 pm

Smile Tumblr aplikacija nestala sa App Store-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 1

Svojevremeno najbrže rastuća društvena mreža i microblogging platforma Tumblr ponovno je nakratko dobila pažnju nakon što je ovih dana bez objašnjenja nestala verzija Tumblr aplikacije za iOS uređaje.

Problemi sa Tumblr aplikacijom započeli su početkom prošle nedelje da bi kulminirali ovih dana njenim nestankom iz App Store-a.

Sam Tumblr već je izdao službeno saopštenje u kojem se ističe kako se radi na rešavanju ovog problema te se provera što je izazvalo nestanak aplikacije sa App Store-a. Pretpostavlja se da bi problem mogao da bude neprikladni sadržaj koji se pojavio na platformi, a koji je kršio Apple-ova službena pravila.

Zbog kršenja određenih pravila i pojavljivanja neprikladnog sadržaja Apple je znao naglo izbacivati i druge aplikacije sa App Store-a. U većini slučajeva developeri i kompanije koje stoje iz aplikacije radili su zajedno sa Apple-om kako bi rešili probleme sa kršenjem pravila i izbačene aplikacije su obično u vrlo kratkom roku vraćane na App Store.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 55
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 33 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu