Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 47 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 47 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
MOBING (šikaniranje) - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


MOBING (šikaniranje)

+16
slavena
RINGE
Lady
Sklad odjeka
cvjeticanin
Orhideja
cat09
Fraya
Buca
drdoktor
Avramova
pjer
digitalmandrak
Dragana
Admin
Fristajlo
20 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Avramova Uto Jun 15, 2010 2:37 am

RINGE :: Navodi mi gomilu primera koje ona smatra da su skolski primeri mobinga dok se meni to sve cini samo kao deo posla.

Pa i jeste deo posla, ali neobavezni.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Pet Jun 18, 2010 10:02 pm

Danas sam shvatio da i doktori izbegavaju sukobljavanje sa poslodavcima- vrlo teško daju nalaze i mišljenja koja su osnov za zahteve za promenom radnog mesta. Moj fizijatar mi je preporučio da idem i kod ortopeda, pa tek onda na medicinu rada, iako je jasno rekao još prvi put da sa mojim problemom ne mogu raditi ovo što radim. Mučno je gledati ljude u tim godinama i tako kvalifikovane kako se plaše za to malo mesečne plate, jer ne znaju koga bi nagazili...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od digitalmandrak Ned Jun 20, 2010 3:38 am

Nemoj da odustajes....Idi kod ortopeda. Pa meni za deciji dodatak samo sto nisu trazili DNK analizu,a kamoli nece tebi sve moguce i nemoguce nalaze.

Daklem,naoruzaj se sa zivcima i teraj do kraja Very Happy
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Ned Jun 20, 2010 10:11 am

Ma, naravno, koje crno odustajanje, samo opisujem stanje i redosled, zbog drugih, koje to čeka...
A živaca imam uvek i dovoljno- to je moje glavno oružje- uvek se protivnička strana prva iznervira... MOBING (šikaniranje) - Page 3 441346
Ili je to zato što sam u pravu- 'bem li ga... MOBING (šikaniranje) - Page 3 834150
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od slavena Uto Jun 29, 2010 12:47 pm

Istrazivane kompanije Adeko pokazuje da je trecina zaposlenih spremna da uradi nesto neposteno da bi zadrzali posao ,a 28 % njih je spremno i da 'zabode noz u ledja" kolegama.

....I zato ,uvek imajte na umu da ljudi sa kojima provodite vreme na poslu nisu vasi bliski ,poverljivi prijatelji.
Obicno oni najsladji ,najljubazniji i najumiljatiji nemaju tako dobre namere.

I povrh svega ...Treba ostati dostojanstven i cak i ako izgubite posao zbog necije prljave igre ,znajte da niste izgubili rat.
Gledano dugorocno ,vasa marljivost ,profesionalizam i moralni kvaliteti na kraju moraju pobediti. MOBING (šikaniranje) - Page 3 226176
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fraya Uto Jun 29, 2010 1:57 pm

Fristajlo ::
RINGE ::
Navodi mi gomilu primera koje ona smatra da su skolski primeri mobinga dok se meni to sve cini samo kao deo posla.
Naravno da je subjektivno doživljavanje osnovno za procenu šta je mobing, a šta nije; ako bi nam naveo neki primer, mogli bismo i da procenimo ko je u pravu- ti, ili koleginica. Doca je još na početku teme dao tekst- Šta je mobing- pa se da i proceniti... MOBING (šikaniranje) - Page 3 427239

Nemoguce je dati definiciju mobinga.
Mobing je azdaja koja bljuje vatru iz svake svoje pore

Cak i ako ulazis u neke sudske rasprave sa firmom u kojoj radis,
i sud odluci u tvoju korist, tebi nema vise zivota u toj i takvoj firmi.
tek onda i pocinje pravi mobing.

Ja sam pre desetak godina imala "slucaj", ali sam jednostavno otisla,
nisam ni zelela da se objasnjavam ko je u pravu ,ko u krivu , a osetila sam se
nepozeljnom,nekako suvisnom u toj sredini.Bilo mi je jasno kakva me
buducnost ceka,zato sam potrazila drugi posao.

Usput,posle godinu dana sam se i vratila na svoje staro radno mesto,
ali tek kada su me zamolili da se vratim.

Mislim da je zrtva mobinga uvek na gubitku, svejedno da li se bori,
ima mooda,znanje i obrazovanje, kolicinu pameti,lepote,sarma.

Ja ne bih imala nerava, a ni snage,ni zelje da nekome objasnjavam da sam
ja kao OK.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Avramova Uto Jun 29, 2010 2:06 pm

Fraya :: Ja ne bih imala nerava, a ni snage,ni zelje da nekome objasnjavam da sam ja kao OK.

Razumem te. Meni bi bilo mnogo lakše da njima govori kako nisu OK.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Uto Jul 13, 2010 1:16 am

Cak i ako ulazis u neke sudske rasprave sa firmom u kojoj radis,
i sud odluci u tvoju korist, tebi nema vise zivota u toj i takvoj firmi.
tek onda i pocinje pravi mobing.
To može da bude još bolje; moj poznanik je tužio, dobio spor i ojadio ih za lepe pare, koje je uložio u sopstveni biznis. Nije ni to loše, zar ne?
Ako si u pravu, ne treba odustajati. Pre ili kasnije, isplati se.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Mastifal Čet Jul 29, 2010 10:57 am

Nemam tih problema,imam pajser u kolima Smile
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Uto Avg 24, 2010 2:31 am

Danas (u stvari, noćas) sam shvatio sa kakvim ništarijama imam posla; nemaju "herca" da mi direktno, u lice kažu šta im je plan (a to je da me ovde ostave do daljnjeg) nego su iscenirali "bolest" jednog radnika, odmor drugog i prezauzetost trećeg, e da bih ja ostao sam na ovom poslu.
Dakle, konstatujem da nisam nikad radio za jadnije i gore ljude nego danas; ne znam da li je to sticaj okolnosti ili je ovo vreme takvo, ali, osobe sa manje integriteta i obraza nikad nisu lakše postajale neko i nešto nego u ovo vreme...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Avramova Uto Avg 24, 2010 2:42 am

Veruj mi na reč, tvoj slučaj nije jedinstven, nažalost.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Uto Avg 24, 2010 4:58 pm

Svestan sam toga, savršeno; moja prednost je u tome što to meni ne smeta, koliko je njihova namera. Bio sam na gorim mestima od ovog, i spreman sam na sve; problem je u tome što sve to u meni budi neku želju za osvetom, kojoj baš i nisam sklon, no, kad se odlučim na to, mogu i umem da budem vrlo kreativan i efikasan.<br>No, nadam se da to neće dotle otići.<br>
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Mastifal Sre Avg 25, 2010 2:56 pm

jbg.,fry,ja ti lepo kazem da uzmes pajser...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Sre Avg 25, 2010 3:50 pm

Nikad ga nisam ni ispuštao; samo, ima raznih vrsta pajsera...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Avramova Čet Avg 26, 2010 2:05 am

Ne bih ja rekla da si spreman na osvetu već na "isterivanje djavola" pa sve do pravde (po Bogu i po narodu, a bogami i zakonu kakav god da je).
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Mastifal Pet Avg 27, 2010 9:45 pm

Fristajlo ::Nikad ga nisam ni ispuštao; samo, ima raznih vrsta pajsera...

he he bitno je da ima efekta...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od L2 Pon Avg 30, 2010 11:20 am

Fristajlo ::Budući da sam doživeo a i trenutno doživljavam taj odnos na svom radnom mestu, interesuje me da li još neko od učesnika foruma ima neka iskustva sa tim,
MOBING (šikaniranje) - Page 3 353681

Itekakvih..iskustava.Najgore je kada te rodena drzava sikanira - to je najgora pomisao.Jer u sustini to ONA dozvoljava.Ali mocnicima nikada nije bio vazan narod.Mocnici dolaze preko naroda do moci. A sta uraditi..OKRENUTI SE I OTICI.To bar nije problem.Nikome ne dozvoliti da te sikanira.To je takode pitanje licnog izbora.Kada narod okrene leda mocniku ( a nacina je bezbroj) e onda on ostaje sam.Ako kao pojedinac okrenete leda onda vam je bar savest mirna da ne pripadate narodnim ovcama.A da ne pricam koliko vam je lepse BEZ sikaniranja.
Dakle sve je u izboru.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Pon Avg 30, 2010 5:09 pm

Ja nisam od onih koji se okrenu i odu; nekako mi to ne odgovara, i radije ulazim u borbu, nego što je izbegavam. Valjda to ima veze sa mojim genetskim predloškom; nekoliko mojih predaka je tako radilo, da bih ja danas bio slobodan, pa me malo i sramota da "prodam" njihovo stradanje za malo para, verovatno...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od L2 Sub Sep 04, 2010 1:49 pm

Povodom stupanja na snagu Zakona o mobingu :

IZ STAMPE :

Mobing najčešći u privatizovanim firmama

Koordinatorka Službe za pomoć i podršku žrtvama VDS Jasmina Nikolić smatra da je donošenje zakona o zlostavljanju “korak napred”, ali da se rezultati mogu očekivati tek posle nekog vremena.

“Ako ništa drugo, zakon će na potencijalne žrtve delovati ohrabrujuće, pre svega zato što je, mobing zabranjen, i zato što su za takvo ponašenje predviđene sankcije”, rekla je Nikolić.

Nikolić je ukazala da je mobing u Srbiju čest u privatizovanim preduzećima.

"Mobing je jedan od načina da se višak zaposlenih dovede u situaciju da svojevoljno napusti posao, čime se novi vlasnik oslobađa svih zakonskih obaveza koje bi imao prema tim radnicima ", objasnila je ona.

Sličnog je mišljenja i državni sekretar u Ministarstvu rada i socijalne politike Snežana Lakićević - šef radne grupe za izradu zakona o sprečavanju zlostavljanja na radu, koja je, takođe, strateški mobing u Srbiji prepoznala kao problem.
Lakićević je objasnila da se ta vrsta mobinga odnosi na veće grupe ljudi i odvija posle privatizacije preduzeća, sa čime se, nedavno složio i savetnik u Republičkoj agenciji za mirno rešavanje radnih sporova Olga Kićanović, koja je kazala da su "privatizacija i tranzicija dugo podhranjivale mobing”.
______________

Pod zlostavljanjem na radnom mestu podrazumeva se i ponašanje koje izaziva strah ili stvara neprijateljsko, ponižavajuće ili uvredljivo okruženje, pogoršava uslove rada ili dovodi do toga da se zaposleni izoluje ili navede da na sopstvenu inicijativu otkaže ugovor o radu ili raskine radni odnos.
Zlostavljanje, takođe, predstavlja i učestvovanje, odnosno podsticanje ili navođenje drugih na takvo ponašanje, a odredbe predloženog akta primenjuju se i na slučajeve seksualnog uznemiravanja.

POSLOVNA ZENA
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Sub Sep 04, 2010 2:20 pm

Nikolić je ukazala da je mobing u Srbiju čest u privatizovanim preduzećima.
Kod nas postoji neka iluzija da je toga manje u stranim kompanijama. Ja radim u jednoj takvoj, i mogu odgovorno da tvrdim da su tehnike samo sofisticiranije, jer su i moberi instruirani od vlasnika, koji su ovde i došli, jer je to ovde lakše provoditi.
U prirodi kapitala je takva ideja, to je normalno i za očekivati. Koliko je to kontrolisano, sve zavisi od snage države, koja je u idealnoj varijanti neutralni medijator u takvim odnosima.
A svi znamo kakva je ova naša država; neka nam je Bog (ako ga ima) u pomoći...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Sre Sep 22, 2010 6:38 pm

Tematski članak o temi, u današnjoj Politici; dok sam čekao kod lekara na pregled i terapiju, čitao sam o svom slučaju, koji je boldovani deo... MOBING (šikaniranje) - Page 3 441346

Шта да се ради

Да ли ће закон спречити мобинг - Весна Балтезаревић

Kо је поштенији – вукови или људи


Склањамо се од туђих проблема да нас случајно не додирну MOBING (šikaniranje) - Page 3 CV-VESNA
Мобингје појава која је типична за свет животиња. Посебно је изражена кодвукова који често из свог чопора отерају најслабијег члана осуђујући гатако да лута сам, без потпоре осталих чланова чопора. Такав њиховпоступак углавном представља осуду на брзу смрт. Једна од последицаДарвиновог схватања да је човек „специфична животиња” је трагање зазаједничким особинама у понашању човека и животиње. Могло би се рећи даје линија сусрета између животиње и човека биолошки нагон – односно даим је заједничко одржање врсте, а човек се надограђује кроз социјалнеодносе. Човек и животиња су се „срели” и код мобинга. Мада сам мишљењада су животиње „поштеније” јер мобинг примењују због одржања врсте, ачовек то чини због одржања власти и стечених позиција.О мобингу смо почели да причамо, али поставља се питање колико правихствари. Чак и уколико волите то што радите, а изложени сте прогону,почећете да се осећате несигурно на свом радном месту. Дочекивањесваког новог дана почеће са непознаницом – шта вам се ново спрема икоја је наредна немогућа мисија у коју ћете бити гурнути. Почећете дабринете за сигурност вашег посла, да постављате питања и анализиратешта то није у реду са вама.Запослени који је означен као жртва мобинга најчешће не зна шта мусе стварно замера и чиме је допринео да се нађе у таквој ситуацији,осећа се непожељно и што је најстрашније – незаштићено. Где год да одепо савет или по помоћ не добије ни помоћ ни одговор. Једине доступнеметоде за самозаштиту жртава су изношење случаја у јавност, жигосањеизвршиоца, штрајк глађу... Сад смо добили закон. Требало би даочекујемо да ће жртвама бити лакше. Видећемо. Ми смо специфично друштвокоје обожава моћне надајући се да ће и нама да уделе кору бајатогхлеба. Склањамо се од туђих проблема да нас случајно не додирну.Појединац је немоћан, а са друге стране свакодневно се сусрећемо сачињеницом да је солидарност социјалне групе изумрла категорија.Мобинг се управо и базира на методама које воде до отуђеностијединке која је неком својом индивидуалном особином довела до тога дапостане жртва. Најчешће жртва није тај статус „заслужила” због нечегшто може да се карактерише као свесно скривљено понашање. За статусжртве довољна је и пренаглашена индивидуалност и неприхватањеорганизационог обрасца који подразумева слепу послушност и извршавањесвих задатака које поставе креатори тих образаца. Уколико човек желидау таквом патолошки постављеном окружењу задржи право да будеиндивидуа која мисли и жели да искаже своје ставове и да творцу„обрасца за понашање” упути критикуврло лако постаје жртва мобинга.Изузетно позитивну улогу у превладавању стресних реакција имапсихосоцијална подршка и помоћ групе. Морал једне групе се неманифестује само квалитетом међусобних односа чланова већ и ефикасношћугрупе у суочавању са проблемима и степеном сагласности који је испољену њиховом решавању.У Србији, број људи који живи близу или испод границе сиромаштваутиче на то да се у самопотчињавању тражи „гаранција” за опстанак.Слепа послушност и одобравање насиља којем су други изложени, уз сталнододворавање руководиоцу, мирење је са психичким злостављањем жртавакоје се пред њима догађа. Управо ту лежи највећа одговорност групе занесолидарност и за допуштање насиља.Пред људима су могућа два правца даљег поступања. Један правац јеприхватање безличности, утапање у масу и преживљавање као пукозадовољење егзистенцијалних потреба. Овај избор подразумева ћутање исолидарност са вођом. Други правац, на који се још одлучују самомалобројни, јестеграђење сопствене индивидуалности унутар социјалнегрупе, неговање различитости и тражење адекватног третмана не само засебе већ и за све остале припаднике социјалног окружења. Ово другоопредељење носи са собом ризике, али и слободу да се оствари личност ида се распламса креативност. Уколико се на храброст одлуче самопојединци, највероватније ће бити погођени мобингом, билоруководиоца,који ће се осетити угроженим због њихове индивидуалности,било репресијом групе која није спремна да прихвати право на разлику.Оног тренутка када група схвати да голо преживљавање у ствари угрожавањен опстанак на свим другим пољима, осим на пољу биолошког одржањаврсте, окренуће се заштити свих својих чланова и самозаштити групе.Сви ми сносимо део одговорности за оваква збивања. Док не престанемода се заваравамо и док не извадимо главу из живог песка, свету ће битисве горе.Доктор правних наука, аутор књиге (у припреми) ,,Живи песак или како преживети мобинг“
Весна Балтезаревић
објављено: 22.09.2010.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Čet Nov 04, 2010 12:13 pm

Sutra treba da idem u firmu, da razgovaram sa HR- om u vezi novih zaduženja, valjda. No, postoji mogućnost i da će insistirati na tome da odem; nadam se da su od toga odustali.
Jer, ako nisu, neće nikom valjati. Ja hoću mir, ne rat; no, ako budem nateran...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Vidra Uto Maj 10, 2011 10:17 pm

Мобинг се управо и базира на методама које воде до отуђености јединке која је неком својом индивидуалном особином довела до тога дапостане жртва. Најчешће жртва није тај статус „заслужила” због нечег што може да се карактерише као свесно скривљено понашање. За статус жртве довољна је и пренаглашена индивидуалност и неприхватање организационог обрасца који подразумева слепу послушност и извршавање свих задатака које поставе креатори тих образаца.
A sta ako ne postoji nikakav obrazac, odnosno ako je u pitanju neorganizovanost, tj. da se sve resava u hodu?

Морал једне групе се не манифестује само квалитетом међусобних односа чланова већ и ефикасношћу групе у суочавању са проблемима и степеном сагласности који је испољен у њиховом решавању.
Mislila sam da se radi o elanu, ali nedostatak elana moze se nadoknaditi zadrzavanjem koncentracije. Kakve veze ima moral tu?

У Србији, број људи који живи близу или испод границе сиромаштва утиче на то да се у самопотчињавању тражи „гаранција” за опстанак.Слепа послушност и одобравање насиља којем су други изложени, уз стално додворавање руководиоцу, мирење је са психичким злостављањем жртава које се пред њима догађа. Управо ту лежи највећа одговорност групе за несолидарност и за допуштање насиља.
Dakle, ovim svi dobrovoljno pristaju na 'mobiranje', tako da se desava mobing u dva smera- tako da onaj koji trpi mobing biva i i mober, je l'?

Ово друго опредељење носи са собом ризике, али и слободу да се оствари личност и да се распламса креативност.
A sta ako oni koji treba u tome da ucestvuju, stalno posustaju?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Fristajlo Uto Maj 10, 2011 11:15 pm

"Vidra"
A sta ako ne postoji nikakav obrazac, odnosno ako je u pitanju neorganizovanost, tj. da se sve resava u hodu?
Vrlo retko je tako; ako i jeste, prepoznaje se po kratkom trajanju i brzom otklanjanju uzroka, već na prvu primedbu...

Kakve veze ima moral tu?
Ima mnogo veze. Kompaktan tim, složan i jedinstven teže je i napasti. Pojedinac protiv sistema ne može mnogo, ali- grupa je mnogo moćnija.

Dakle, ovim svi dobrovoljno pristaju na 'mobiranje', tako da se desava mobing u dva smera- tako da onaj koji trpi mobing biva i i mober, je l'?
Niko na to ne pristaje dobrovoljno, osim ako je mentalno poremećen; ne može se tako posmatrati. Postoje ljudi koji će trpeti više, iz straha, spremnosti da progutaju više od drugih, samo da ostanu i opstanu... MOBING (šikaniranje) - Page 3 1495693230


A sta ako oni koji treba u tome da ucestvuju, stalno posustaju?
To je najčešći slučaj. Na žalost, ljudi su danas neistrajni, podmitljivi ili preplašeni; zato je tako loša situacija, uopšte uzev. Kad krećeš u nekakav krstaški pohod, kao što sam ja krenuo- računaj samo na sebe, a ako ti se iko pridruži- čist ćar... MOBING (šikaniranje) - Page 3 129758
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Miško Sre Maj 11, 2011 12:10 am

Mobing vrše, po pravilu, nesposobni ljudi na vodećim radnim mestima.Kriju vlastitu unutrašnju bedu iza lažnog autoriteta. To su po principu nemoralni ljudi sa skrivenim bolesnim ambicijama. Osećaju konstantnu ugroženost od svakoga a ponajviše od onih za koje misle da su sposobniji od njih.Civilizovano društvo je shavatilo da je mobing bolesna presija koja ruši integritetu onog prema kome je usmeren, zato se zakonski zabranjuje i sankcioniše. Suprostaviti se možemo samo nekim duhovnim načelima, kao na primer-ignorisanjem svake radnje i postupka lica kojie vrši mobing. Prijava nadređenim licima i pristojnim organima...
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

MOBING (šikaniranje) - Page 3 Empty Re: MOBING (šikaniranje)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu