Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» DW - svetska scena i region Balkana
Juče u 8:26 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 7:39 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:42 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Pon Dec 17, 2018 7:56 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Pon Dec 17, 2018 5:56 pm od Brave Heart

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Pon Dec 17, 2018 5:55 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Pon Dec 17, 2018 5:53 pm od Davidova

» Moj hit danas
Pon Dec 17, 2018 5:53 pm od Davidova

» Vama najdraži tekstovi
Pon Dec 17, 2018 5:51 pm od Davidova

» Muški vokali
Pon Dec 17, 2018 5:49 pm od Davidova

» Muzika za dobar dan
Pon Dec 17, 2018 5:48 pm od Davidova

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Pon Dec 17, 2018 5:47 pm od Davidova

» Poklanjam ti pjesmu...
Pon Dec 17, 2018 5:47 pm od Davidova

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s10.postimg.cc/s8x6lw7bt/GF-_Logo12.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Zar je ista pretesko nasem Gospodu?

Ići dole

Zar je ista pretesko nasem Gospodu?

Počalji od Istina ex Natasha taj Pet Nov 21, 2014 10:36 am

v. po Mateju):

"Kao što smo primetili, Isus nam obećava, da kada molimo da dobijamo i nagradu. Jedna od nagrada je radost odgovorenih molitvi. Kasno, u nedeljnu večer u decembru 1987. telefonirao mi je čovek, koji je bio prisutan na večernjoj službi. Zvao se Džejms. Bio je glumac, glumio je takođe u ulogu profesora engleskog jezika u filmu "Grange Hill". U jednom trenutku se činilo kao da ima sve: prekrasnu suprugu, uspeh, slavu i novac. Godine 1986. supruga Ana ga je ostavila nakon tri godine braka. Pokušao je oprostiti svojoj supruzi, ali nije mogao. Osećao je da to ne može učiniti dok on sam ne doživi oproštenje. Taj dan se molio, kajući se za svoje grehe, zahvaljujući Isusu što je umro za njega i pozivajući Duha Svetoga da dođe i ispuni ga. Njegov život se promenio i mogao je oprostiti svojoj supruzi. U njegovo srce došla je čežnja za Aninim povratkom, ali ona nije htela. Živela je sa drugim čovjekom. Htela je razvod i započela je brakorazvodni postupak.

Džejms i svi njegovi prijatelji hrišćani su počeli moliti za pomirenje u njihovom braku. Pokušao se naći s njom, ali ona to nije htela. Pisao sam joj preko njenog advokata i zamolio je da se ipak vidi s  njim barem na pola sata.  Dva dana kasnije napisala je da ga ne želi videti.

Džejms je nastavio sa molitvom i tražio je Božije vođstvo. Osećao je da ako Ana želi razvod da će ga i dobiti. On je došao do tačke, kada mu je bilo važnije da ona nađe Hrista od samog obnavljanja njihovog braka. Poslao je njoj i njenom partneru dve ulaznice za nastup Bili Grejma u julu godine 1989. Ona ih je vratila. Kako to zna da se desi Bili Grejm je ostao još jednu noć na Wembleyu. Džejms joj je poslao još dve ulaznice. Tog dana je uvetna presuda u brakorazvodnoj parnici bila službeno obavljena. Ana je telefonirala Džejmsu i javila mu da bi ona želela da ide, ali da njen partner ne želi ići. Osećala se sigurna da ide sa njime jer je presuda bila donesena. U subotu uveče otišli su na Wembley.

Sledećeg jutra propovedao sam u crkvi na Onslow Squareu. Dok sam sedio u prvom redu, ugledao sam Džejmsa i Anu kako zajedno dolaze u crkvu. Nikada ih do tada nisam video zajedno. Došli su i seli su pored mene. Umirao sam od želje da čujem da li je Ana istupila napred na Wembleyu i predala svoj život Hristu. Nisam želeo pitati direktno, ali znao sam da je padala kiša prethodno veče, pa sam upitao: 'Da li ste pokisli?' Ona je odgovorila: 'Da, pokisla sam kada sam izašla napred". (moja napomena - na sastancima Bili Grejma, na kraju propovedi, Bili je pozivao ljude da izađu napred, ispred bine ako žele da mole molitvu prihvatanja Isusa kroz koju postaju vernici).

Ispričala nam je šta se desilo posle na ručku. Otišla je napred sa suzama u očima. Savetnica zadužena za usmeravanje ljudi na sastanku joj je prišla, pitajući je da li je došla s nekim. Ona je odgovorila: 'Da'. Savetnica joj je rekla da pođe po tu osobu. Ona je rekla: 'Ali, to je moj muž.' Savetnica je rekla: 'Pa to je super!' Ana je odgovorila: 'Ali vi ne razumete. Nisam ga videla dve i po godine!' U tom trenutku savetnica se rasplakala.

Kao rezultat predaje svog života Hristu, Ana je napustila svoj vanbračni odnos i vratila se suprugu. Morali su na sudu povući uvetnu presudu u brakorazvodnoj parnici. Sudija je bio oduševljen a vratar je bio u suzama od radosti. Sada, šest godina kasnije, imaju dvoje dece i služe kao laici u crkvi.
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Zar je ista pretesko nasem Gospodu?

Počalji od Johnny-Azra taj Čet Maj 07, 2015 10:46 pm

Naslov je interesantan i bode oči...Ljudi, kad čete da shvatite da našem gospodu nije ništa teško nego nama...Mi smo ti koji nećemo a foliramo se da oćemo...Nismo soposobni da oprostimo a kamo li šta drugo...
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6720
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu