Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vera ili legalizovana sekta?

+9
Miskob
Thabit
inspy
furija
Batista
Avramova
Strelac
Vukota
Johny Bravo
13 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Vukota Pon Sep 29, 2014 11:56 pm

"Mene je u drugu veru oterao Brankovic"...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Strelac Pon Sep 29, 2014 11:59 pm

Vukota ::"Mene je u drugu veru oterao Brankovic"...



E moj hecime Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 2767525781
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Avramova Uto Sep 30, 2014 12:02 am

Strelac ::Mico, pogledaj svaku nasu Slavu... to je festival cirke i zdranja... koliko tu ima hriscanstva... jel bio neko skoro na slavi gde se nije pokrenula bar neka neprimerena tema, gde se bar neko nije nazdrljekao alkohola...gde se postovao Svetac...

To je nas nacin da slavimo zivot, hedonisticki do daske...pa kad preteramo, onda se setimo Boga...

Dal to mozemo da menjamo...tesko, da to sve promenimo, ne bi vise bili mi... Patrijarh Pavle je govorio - Budimo ljudi iako smo Srbi... gresni smo mnogo, i za to nije kriva samo crkva, ne zelim sve da svalim na njih...

Znam i pozli mi od toga ali to me ne sprečava da ja radim onako kako treba. I kažem to, i govoriću, ne pravite proslavu već slavu.

Znamo da ni posle sahrane nije tiho i prilično.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Vukota Uto Sep 30, 2014 12:16 am

Strelac ::E moj hecime Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 2767525781

Nikada veru nisam poistovecivao sa patriotizmom... Za mene su to oduvek bile potpuno odvojene stvari...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Strelac Uto Sep 30, 2014 12:18 am

Vukota ::
Strelac ::E moj hecime Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 2767525781

Nikada veru nisam poistovecivao sa patriotizmom... Za mene su to oduvek bile potpuno odvojene stvari...

Slazem se...malo sam se nasalio sa dobro poznatim citatom... Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 4027700691
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Vukota Uto Sep 30, 2014 12:20 am

Ma znam...
Ali ima i takvih koji misle da ako je neko rodoljub ujedno mora biti vernik tj. ako nije vernik redovno nije ni rodoljub, patriota ili nacionalista, kako god da imenujemo ljubav prema otadzbini...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Batista Uto Sep 30, 2014 12:22 am

Vukota ::
Ma znam...
Ali ima i takvih koji misle da ako je neko rodoljub ujedno mora biti vernik tj. ako nije rodoljub redovno je nevernik...

Slazem se! To mi je uvijek islo na zivce. Jer i sam nisam vijernik a smatram se rodoljubom.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Vukota Uto Sep 30, 2014 12:30 am

To je kroz raznorazne "mitove i mitologije" uslo u svest naroda i u njoj pustilo korena, pa se smatra da jedno ne moze da postoji bez drugog...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Avramova Uto Sep 30, 2014 1:09 am

Iako sam vernik i odgovara mi naša himna, ipak mislim da nije adekvatna jer nismo svi vernici niti za monarhiju pa bi je u tom smislu trebalo korigovati.

Čini mi se da postoji alternativa ali ne znam šta je u pitanju, to sam ovlaš čula.

Skrenuh sa teme.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od inspy Uto Sep 30, 2014 10:18 am

не знам,црква проповеда аскетизам и суздржавање, што има смисла када се уђе у све то и ту негде дође и ово са цигаретама и попом на снимку. Реално то је толико далеко од савременог света коме треба рационалан доказ "зашто бих, мада ни то обично није довољно.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Batista Uto Sep 30, 2014 10:48 am

inspy ::не знам,црква проповеда аскетизам и суздржавање, што има смисла када се уђе у све то и ту негде дође и ово са цигаретама и попом на снимку. Реално то је толико далеко од савременог света коме треба рационалан доказ "зашто бих, мада ни то обично није довољно.

Ne mogu ljudi zivjeti u laboratorijskim uslovima, ni sami popovi se ne pridrzavaju toga sto pripovjedaju. Svi imaju svoje poroke, pa i svestena lica. Pocnimo od alkohola koji svi konzumiraju, pa do masne hrane...

Postoji milion stvari koje su stetne za zdravlje, a on zapeo za cigare ko Natasha za babu. Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 3681966919
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Thabit Uto Sep 30, 2014 1:08 pm

furija ::Ne razumem da li je narod dosao zbog kifli ili neceg drugog? Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 1369909122
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 479116528
Zbog semena dođoše,podsticaj poljoprivredi Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 2214231980 al'da primEtim more svašta izraslo iz semena da se purnja Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 479116528
avatar
Thabit
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2686
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Avramova Uto Sep 30, 2014 1:28 pm

Batista ::
Ne mogu ljudi zivjeti u laboratorijskim uslovima, ni sami popovi se ne pridrzavaju toga sto pripovjedaju. Svi imaju svoje poroke, pa i svestena lica. Pocnimo od alkohola koji svi konzumiraju, pa do masne hrane...

Postoji milion stvari koje su stetne za zdravlje, a on zapeo za cigare ko Natasha za babu. Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 3681966919

Znaš Bati, mene savršeno ne zanima šta pop radi dok zagovara jedno a radi drugo. Niko ni za koga ne može tvrditi da li veruje ili ne pa čak ni za Blaženo Počivšeg Patrijarha Pavla. Što je u duši čovekovoj to niko ne zna ali ja znam šta je u mojoj.

Jednom prilikom u kancelariju je ušao o. NN i ja se prepadoh jer je na stolu u pepeljari purnjala moja cigareta. Bilo je kasno da je ugasim i kažem mu - meni je neprijatno zbog cigarete a on mi odvrati - neka sestro, to nije greh već porok kome i ja nekada pribegnem kada vidim šta se radi oko mene, u mojoj crkvi, a često dok pevam plačem.




Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Thabit Uto Sep 30, 2014 2:00 pm

Podsetiste me,ima tome prilično rat,kriza,sankcije,za vreme posta i sveopšteg patriotizma slučajno,a možda i nije,nađoh se na Slavi za stolom sa nekolicinom vladika,behu tu i kamere i izveštači raznorazni,beše tu i plavi oslić onako skromno spremljen,geršlo,posne pite,mučenica i sve reči na skromno ovozemaljsko življenje i duhovnu sitost...i tako skromno sve,lepo bilo zaista.
Kad odoše ovi iz rtrs-a,rts-a i lokalnih sve se u stranu sklonilo i krenulo se sa iznošenjem pastrmki,mladica,šarana,donesoše posnu fetu,donesoše konjak,viski i krenulo...Jedini koji je rekao reč protiv svega jeste Kačavenda... Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 363364791
avatar
Thabit
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2686
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Miskob Uto Sep 30, 2014 2:22 pm

@ Thabit
Kačavenda je bio nervozan jer njegove potrebe nisu bile zadovoljene...
Miskob
Miskob
Novi član
Novi član

Broj poruka : 63
Datum upisa : 25.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Thabit Uto Sep 30, 2014 2:52 pm

Miskob ::@ Thabit
Kačavenda je bio nervozan jer njegove potrebe nisu bile zadovoljene...

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 479116528 ima i toga!da mu ne uskratiše aperitiv! Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 2503617651

Nešto se mislim,sklonjen je zajedno sa nekolicinom patriotski raspoloženih,nije on niti jedini niti je sa njim pročišćen red svetovnih Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 363364791 izvukao pogrešnu stvar u pogrešno vreme,a neko bubice imao Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 479116528
avatar
Thabit
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2686
Datum upisa : 28.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Miskob Uto Sep 30, 2014 3:01 pm

Mislim da mu je važniji desert od aperitiva , al' neka- svak ima svoj ukus. Izgleda da svi moramo kad-tad otkriti svoje tajna skrovišta?
Miskob
Miskob
Novi član
Novi član

Broj poruka : 63
Datum upisa : 25.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od sini_do Uto Sep 30, 2014 3:47 pm

Crkvu treba poštovat, bez obzira kakva je, jer ona je zajednica naroda.. Kakav je narod, crkva je solidna.. Da treba menjat mnoge stvari u crkvi, to stoji.. Ja poštujem crkvu, iako jedan period ne idem u nju zbog ne slaganja sa određenim dešavanjem, zbog toga da crkva treba da izbaci iz svojih redova one koji opogane crkvu, i da za takve treba anatema, a ne " počasna " penzija, kao što se sada radi...
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Avramova Uto Sep 30, 2014 3:57 pm

@sini_

Misliš li da je dovoljno ne ići u crkvu a ne reći sveštenstvu zbog čega?
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Batista Uto Sep 30, 2014 4:17 pm

Avramova ::
Batista ::
Ne mogu ljudi zivjeti u laboratorijskim uslovima, ni sami popovi se ne pridrzavaju toga sto pripovjedaju. Svi imaju svoje poroke, pa i svestena lica. Pocnimo od alkohola koji svi konzumiraju, pa do masne hrane...

Postoji milion stvari koje su stetne za zdravlje, a on zapeo za cigare ko Natasha za babu. Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 3681966919

Znaš Bati, mene savršeno ne zanima šta pop radi dok zagovara jedno a radi drugo. Niko ni za koga ne može tvrditi da li veruje ili ne pa čak ni za Blaženo [i]Počivšeg Patrijarha Pavla. Što je u duši čovekovoj to niko ne zna ali ja znam šta je u mojoj.

Mene bi zanimalo, jer tu dolazimo do pitanja kredibiliteta. Vladike i popovi nisu samo tu da bi nam rekli sta trebamo raditi, nego da to i svojim primjerom pokazu. Zamisli covjeka od 250 kila koji reklamira preparate za mrsanje. Ko bi mu povjerovao da to funkcionise?
Da ne pominjemo da je covjek izvalio glupost neopjevanu: "Svako ko skrati sebi zivot je samoubica i treba da bude sahranjen van groblja." Pa svi smo onda samoubice. Nema covjeka na ovoj zemlji koji nije nekim svojim djelom sam sebi skratio zivot.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od sini_do Uto Sep 30, 2014 4:21 pm

Vera je postala pomodarstvo, crkva puna a vere nigde, većina se ne drži ni jednog zakona božjeg.. Sve se svodi na ceremoniju, neku tradiciju, a nigde duha i boga živoga... Kako je nekad bilo lepo u crkvi, kad je za većinu bog bio Tito, crkva je bila skoro prazna, bilo nešto baka i deka po ćoškovima. ali i skoro prazna, bila je puna duha svetoga, ja kao klinac uživao sam u tom ambijentu...
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Avramova Uto Sep 30, 2014 5:51 pm

Batista ::
Avramova ::
Batista ::
Ne mogu ljudi zivjeti u laboratorijskim uslovima, ni sami popovi se ne pridrzavaju toga sto pripovjedaju. Svi imaju svoje poroke, pa i svestena lica. Pocnimo od alkohola koji svi konzumiraju, pa do masne hrane...

Postoji milion stvari koje su stetne za zdravlje, a on zapeo za cigare ko Natasha za babu. Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 3681966919

Znaš Bati, mene savršeno ne zanima šta pop radi dok zagovara jedno a radi drugo. Niko ni za koga ne može tvrditi da li veruje ili ne pa čak ni za Blaženo [i]Počivšeg Patrijarha Pavla. Što je u duši čovekovoj to niko ne zna ali ja znam šta je u mojoj.

Mene bi zanimalo, jer tu dolazimo do pitanja kredibiliteta. Vladike i popovi nisu samo tu da bi nam rekli sta trebamo raditi, nego da to i svojim primjerom pokazu. Zamisli covjeka od 250 kila koji reklamira preparate za mrsanje. Ko bi mu povjerovao da to funkcionise?
Da ne pominjemo da je covjek izvalio glupost neopjevanu: "Svako ko skrati sebi zivot je samoubica i treba da bude sahranjen van groblja." Pa svi smo onda samoubice. Nema covjeka na ovoj zemlji koji nije nekim svojim djelom sam sebi skratio zivot.

Zašto sam rekla da me ne zanima, pa zato što ne mogu da znam ko veruje ko ne veruje; ne mogu da znam šta rade, ni to nije dostupno, makar ne sve i uvek pod sumnjom u istinitost ali... i sama zagovaram stav da vernici delom snose odgovornost za to u kom slučaju treba da reaguju u svojoj parohiji pa dok ne stignemo do vrha gde sama ili sa manjom grupom nikada ne mogu stići.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Avramova Uto Sep 30, 2014 5:54 pm

sini_do ::Vera je postala pomodarstvo, crkva puna a vere nigde, većina se ne drži ni jednog zakona božjeg.. Sve se svodi na ceremoniju, neku tradiciju, a nigde duha i boga živoga... Kako je nekad bilo lepo u crkvi, kad je za većinu bog bio Tito, crkva je bila skoro prazna, bilo nešto baka i deka po ćoškovima. ali i skoro prazna, bila je puna duha svetoga, ja kao klinac uživao sam u tom ambijentu...

Bogami, ne videh dugo gužvu u parohijskom hramu pa me uhvati tuga.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od furija Uto Sep 30, 2014 6:55 pm

sini_do ::Vera je postala pomodarstvo, crkva puna a vere nigde, većina se ne drži ni jednog zakona božjeg.. Sve se svodi na ceremoniju, neku tradiciju, a nigde duha i boga živoga... Kako je nekad bilo lepo u crkvi, kad je za većinu bog bio Tito, crkva je bila skoro prazna, bilo nešto baka i deka po ćoškovima. ali i skoro prazna, bila je puna duha svetoga, ja kao klinac uživao sam u tom ambijentu...
Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 2034808023 Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 2034808023
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Vukota Uto Sep 30, 2014 6:58 pm

Kada bi majcica Crkva "odresila kesu" Srbija bi bila kao Svajcarska...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vera ili legalizovana sekta? - Page 2 Empty Re: Vera ili legalizovana sekta?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu