Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta ste danas kuvali?
Danas u 1:02 pm od Tomtom

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:03 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:27 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:10 pm od Brave Heart

» Šta trenutno slušate?
Juče u 5:36 pm od Davidova

» Odavno nisam čuo/čula
Juče u 5:31 pm od Davidova

» Misao dana
Pet Apr 20, 2018 10:55 pm od Sky

» Moje otkriće
Pet Apr 20, 2018 8:50 pm od Sky

» Svirajte noćas za moju dušu!
Pet Apr 20, 2018 8:48 pm od Sky

» Ne može da vam dosadi
Pet Apr 20, 2018 8:38 pm od Sky

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Pet Apr 20, 2018 8:10 pm od Sky

» Poklanjam ti pjesmu...
Pet Apr 20, 2018 8:09 pm od Sky

» Moj hit danas
Pet Apr 20, 2018 8:05 pm od Sky

https://2img.net/h/s10.postimg.cc/s8x6lw7bt/GF-_Logo12.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Religija

Ići dole

Religija

Počalji od Konkubinac taj Čet Jun 12, 2014 5:37 pm

eve vi jos jedan od onih 127....

Koliko su Mendeljejev ili Darvin osnovano prisutni u apstraktnoj diskusiji je aproksimacija na nivou poznatih teoloških zabluda. Otkako postoji ovaj svet kakvim ga poznajemo, postoje samo tri institucije koje su ostale do danas, a to su Država, Vojska i Crkva. Dezavuisati teološko shvatanje nečega na uštrb teorija o postanku čoveka koje imaju ne samo karike koje fale već ibarsku magistralu prepunu rupa stvar je ozbiljnosti pristupa nečemu. Celokupna umetnost se bavi pitanjima Boga, nečastivog, Raja ili pakla. Biti skeptik, agnostik ili totalni ateista je jedna stvar, razmišljati kreativno je nešto drugo. Kada se raspravljalo i bilo u dilemi jedno vreme da li je zaista postojalo Bratstvo Ruže i Krsta ili je to neki trip, Hajnrih Nojhaus je izrekao zanimljivu konstataciju da nema tog logičara koji bi i pored nesumnjive potrebe bio u stanju da porekne da oni zaista postoje. Opet Talmud upozorava da je pogubno za čoveka da razmišlja o četiri stvari, o onome šta je iznad, onome šta je ispod, onome šta je pre i o onome šta je posle. Neko takođe reče i da zvezde nisu za čoveka. Zašto ovo sve navodim? Iz prostog razloga što moramo laički rečeno da malo otkačimo u našem poimanju apstraktnih pojmova kao što su Duh, Raj ili Pakao. Svedoci smo da svakodnevno imamo ponekad osnovane sumnje u zakonitosti egzaktnih nauka koje nam određuju ovozemaljski život, kako onda da raspravljamo o univerzumu, o maglinama ili nebulama, kada ne znamo ni da li je na najbližem nama Marsu moguć život. Deca su veći filozofi od odraslih jer im je um neopterećen tim zakonitostima koji su napravljeni da nama udare smernice razmišljanja samo ka jednom pravcu. Zato su deca i umetnost jedino neiskvareno na ovom svetu. I da, zašto ne bi bio kamičak, mogao bi da bude i dah vetra, ili pas ili leopard. Zanima me ko može sa sigurnošću da opovrgne takvu reinkarnaciju. Svaki čovek ima specifikum određenih stvari koje su mu draže od drugih i vezane isključivo za njega. Da li je ljubav vezana za nutelu vezana za stari Rim ili neki Ekvilibrijum gde ćemo je svi ubrizgavati u vrat svakodnevno?  Pitanje Raja ili Pakla je pitanje dobrog i lošeg, pitanje vrline i greha , pitanje Boga i onog drugog, stvari koje svako od nas nosi u sebi ma koliko se to trudio vešto da prikrije. Neko je nagrađen za života, neko posthumno. Neko ispašta na zemlji za grehove predaka, neko je nagrađen na isti način. Možda je to dobra ili loša karma ko zna. Majster Ekhart je u Plemenitom Čoveku rekao, parafraziram, da nije Bog taj koji određuje ko od nas ide u Raj ili Pakao, već se svako od nas tokom života opredeljuje za ovaj ili onaj put. Kad egzaktna nauka počne da mi daje prihvatljiva objašnjenja za telekinezu, Mocartovu genijalnost, talenat za Belu ili crnu magiju, mudrost Aboridžina, objasni otkuda na bakarnom disku iz Nebre starim 1700 g. p.n.e., zvezde optočene zlatom sa nebom kakvom ga danas poznajemo čak sa sazvežđem Pjejada, dok su na onim vavilonskim ili egipatskim samo životinjski likovi, onda ću postati suvi i egzaktni aksiom hermetičke filozofije kao što ga je opisala Madam Blavacki u Razotkrivenoj Izidi.
Konkubinac
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu