Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 79 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 79 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

+20
promaja
Konkubinac
Johny Bravo
Mojra
Avramova
Idejan
Lilith
Strelac
Poli
Kementari
trepavica
madam mim
Batista
Prince
Time
IceQueen
slavena
Johnny-Azra
Mesrine
furija
24 posters

Strana 11 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Strelac Čet Maj 22, 2014 11:14 pm

Bice teorija i teorijica zavere...mozda se neke ispostave kao istinite...

NIkad nismo bili poznati po dobroj organizaciji...i ovo cudo nas je docekalo nespremne, niko nije ni razmisljao da ce po zakonu verovatnoce jednom neminovno i ovo doci...

Kod nekih je IN da sad izvlace samo mulj ispod tepiha, citiraju se izjave nekih koji su zeleli da pomognu, a zbog nedostatka organizacije nista nisu mogli... vidim da pisu pisma i blogove... neki su stvarno najebali, a kod nekih je egotrip jedini pokretac, da se prica o njima, da ispadne da su imali najbolje namere, a zli ljudi ih sprecili...samoreklamiranje do povracanja...

Ako eliminisemo i samohvalisavce, i vecite kontrase i mudrijase...ostaje velika vecina ljudi koja je na ovaj ili onaj nacin pomogla, koji ne traze zahvalnicu, da se prica o njima...uradili su ono sto su osecali da je duznost prema svojoj zemlji, i ne traze orden...

Ajde bar malo na ovoj temi da odamo pocast neznanim junacima... mnogo ih je, ljudi danima nisu spavali, rizikovali zivote, spasavali zivote... neki sa promrzlinama, neki dok su spasavali druge izgubili su najmilije...

Velika je ovo golgota, najveci zajednicki poduhvat u Srbiji jos od Cera i Kolubare... nemojmo da budemo sitnicavi i maliciozni, pustimo sad pedere iz vlasti...njih cemo prozivati posle... sad je vreme da se oda pocast onim malim, a velikim ljudima...

Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Gost Čet Maj 22, 2014 11:21 pm

Mislim da bi ovaj što je volontiro u svinjcu bio popularan forumaš i da bi opasno navukao ljubomoru ostale brace forumaša...

Korisna vest:


Важно обавештење!

Студентска хуманитарна организација "Уједињена Србија" на Тргу Републике поставља велику прозирну кутију у коју ће грађани моћи да доносе и убацују дуготрајне намирнице (брашно, конзервирана храна, уље, со, шећер и слично).

Кутија ће се на Тргу Републике налазити од 22.5. до 29.5. а наши волонтери ће све време бити код кутије и позиовати грађане да се прикључе.

Позивамо грађане и компаније да се прикључе нашој акцији!
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od madam mim Čet Maj 22, 2014 11:29 pm

Humor nas je održao, njemu hvala!

Sita sam više tog stava "da svi moramo biti kao jedan", "jedno misliti, jedno govoriti"... Nemoj slučajno neko da je nešto kritikovao sad kad nam je najteže! Ajte, molim vas!
Narodu nije prvi put da se ovako pokazao - solidaran i srčan, pa će sad kao neko svojom iskustvenom pričom o lošoj organizaciji da pokvari sliku o veličanstvenim Srbima!
Pa mi smo isti ovakvi bili i kad je bilo bombardovanje i kad je bio zajam za Srbiju! I, bogu hvala, kao i tada, u najtežim situacijama nastali su najbolji vicevi, najbolje parole, najbolje satire na račun vlasti...
Ovo jeste katastrofa, ali je najgore da od nje sad napravimo patetiku!

Osim toga, nije on jedini koji se na terenu suočio sa lošom organizacijom, on je to samo duhovito sročio.
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Gost Čet Maj 22, 2014 11:49 pm



Auto amfibija...  Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 750862024 
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Avramova Čet Maj 22, 2014 11:53 pm

@oblica

Vreme jeste mučno, ali članak je vrh! Laughing Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 479116528  Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 2699138213

Obavezno pročitati

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Avramova Čet Maj 22, 2014 11:58 pm

Strelac :: Velika je ovo golgota, najveci zajednicki poduhvat u Srbiji jos od Cera i Kolubare... nemojmo da budemo sitnicavi i maliciozni, pustimo sad pedere iz vlasti...njih cemo prozivati posle... sad je vreme da se oda pocast onim malim, a velikim ljudima...

Kako da ih pustimo kada su oni glavnokomandujući?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Strelac Pet Maj 23, 2014 12:09 am

Avramova ::
Strelac :: Velika je ovo golgota, najveci zajednicki poduhvat u Srbiji jos od Cera i Kolubare... nemojmo da budemo sitnicavi i maliciozni, pustimo sad pedere iz vlasti...njih cemo prozivati posle... sad je vreme da se oda pocast onim malim, a velikim ljudima...

Kako da ih pustimo kada su oni glavnokomandujući?

Tako lepo... posto pokusava da se useli u svakog od nas svojim stalnim reklamiranjem...jednostavno mu zatvorimo vrata...

Time mu stavimo do znanja da nije gospodar nasih zivota...nego da su oni zavisili od mnogo obicnih ljudi koji su ustali da brane ovu nasu zemlju...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Lilith Pet Maj 23, 2014 12:10 am

rekoše danas da se donatori reklamiraju ne bi li ih se javilo još kada se sve ovo stiša... jeste i neprijatno, rekoše i to, ali se plaše da ne ostanu bez donacija. a i donatorima da bude drago. Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 3486417944

mukami od priče o eu pomoći i kako će se svaki predsednik opštine podnositi račun o tome koliko je i gde dato, kako će svaka donacija sa strane biti proknjižena, previše se potencira na tome, ne na donacijama, no na iskrenosti.

ako su ljude koji su krali za vreme ovog sranja kažnjavali, tj kazniće će ih, parafraziram: u rangu sečenja ruke... onda političarima treba da ide kita, pa glava.
jer nema šanse da ne tapaciraju džepove. savest će da im popusti čim se sve ovo smiri.

a što se tiče organizacije i sloge, čudi me stvarno da je ovako ispalo, potcenila sam ih sve, priznajem.
bez obzira što nijedan šapčanin nije punio džakove, nego su to radili ljudi iz drugih gradova, sa prevozom u sopstvenoj režiji...
tek ćemo videti koliko su se snašli u ovoj situaciji stručni ministri i premijeri kada govna krenu da isplivavaju na površinu.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Lilith Pet Maj 23, 2014 12:12 am

zaboravih da kažem da mi se rečenica koja se stalno vrti: molimo vas, pomozite nam i srbiji je potrebna pomoć... popela na onu stvar.
šta mole koji q, ko hoće da pomogne, pomoći će... ceo svet je obavešten.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Strelac Pet Maj 23, 2014 12:23 am

Bedno je to kukumavcenje love od strendzera kao da smo najgori slepci...

Mozda dobijemo koju kintu vise, ali slusati to sve je jako ponizavajuce...kao da prosimo...

Slazem se sa Lili, taj momenat je i meni bio gadljiv... doslo mi da viknem - aman, zacuti vise pickousti...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Avramova Pet Maj 23, 2014 12:25 am

Strelac :: Tako lepo... posto pokusava da se useli u svakog od nas svojim stalnim reklamiranjem...jednostavno mu zatvorimo vrata...

Time mu stavimo do znanja da nije gospodar nasih zivota...nego da su oni zavisili od mnogo obicnih ljudi koji su ustali da brane ovu nasu zemlju...

Treba im staviti do znanja da su nesposobni jer je očigledno da nisu mislili na vreme a znali su šta može uslediti. Treba li ih pustiti? Ok, neka se sada radi a kada se završi, bojim se da će sve biti zaboravljeno.
Ko god u sebi ima imalo svesti i savesti, mogu se reklamirati 24 sata, džaba.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Lilith Pet Maj 23, 2014 12:30 am

strelac, ne znam kako se u ovakvim situacijama postupa, pa sam izbegavala da to i kažem, ali baš tako, ponižavajuće i jadno... sramota me zbog tog kukanja.
kapiram da tim ljudima treba pomoć i zemlji, ali ne moli nikoga ybt... i to u ime nacije. osećam se i ja ko ***** zbog njega.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Avramova Pet Maj 23, 2014 12:31 am

Deo govora premijera na donatorskoj konferenciji u Beogradu:

(...)
"Моја молба за вас је да Србији помогнете на сваки начин...Ми ту помоћ нећемо злоупотребити, моћићете да видите како је сваки динар стигао и како је потрошен, транспарентно на сајту Министарства финансија", казао је Вучић.

"Иако смо мали, поносни смо и храбри, стали смо као један у одбрану земље...озивамо вас да нам помогнете, а ми ћемо знати то да поштујемо и знаћемо то да вратимо", рекао је премијер.

Премијер је изјавио и да ће се обнова земље правно и суштински припремити у наредних десет дана и поручио међународним донаторима да ће се процена штете радити на одговоран и поштен начин јер "не желимо и нећемо никога да варамо".

Izvor: (РТС-Б92)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Lilith Pet Maj 23, 2014 12:32 am

Avramova ::
Strelac :: Tako lepo... posto pokusava da se useli u svakog od nas svojim stalnim reklamiranjem...jednostavno mu zatvorimo vrata...

Time mu stavimo do znanja da nije gospodar nasih zivota...nego da su oni zavisili od mnogo obicnih ljudi koji su ustali da brane ovu nasu zemlju...

Treba im staviti do znanja da su nesposobni jer je očigledno da nisu mislili na vreme a znali su šta može uslediti. Treba li ih pustiti? Ok, neka se sada radi a kada se završi, bojim se da će sve biti zaboravljeno.
Ko god u sebi ima imalo svesti i savesti, mogu se reklamirati 24 sata, džaba.

neka bude, tu niko ništa ne može... samo neka se vrati sve u normalu i neka završe kako treba to što su počeli.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Lilith Pet Maj 23, 2014 12:34 am

Avramova ::Deo govora premijera na donatorskoj konferenciji u Beogradu:

(...)
"Моја молба за вас је да Србији помогнете...

Иако смо мали, поносни смо и храбри...''

Izvor: (РТС-Б92)

yebeno kontradiktorna izjava.
kako im verovati bilo šta nakon onog demanta kako šuge nema, pa se na kraju ispostavilo da je ipak ima... primer, ima ih još.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Avramova Pet Maj 23, 2014 12:39 am

@Lilith
Kako to, meni će da odrape kamatu, da me ostave bez posla, da mi naplate kaznu što sam pola dana držala cigle ispred zgrade a oni bi da nekažnjeno prođu a broj žrtava ne znaju ili znaju.

Ne mogu proći tek tako. Uroš Mišić je prvobitno bio osuđen na 10 godina zbog tobož pokušaja ubistva. Šta su radila naša ministarstva koja direktno odgovaraju za sve propuste u ovom slučaju? To je prioritet, obezbediti uslove da se spreči katastrofa usled el. nepogoda makar što se ljudskih žrtava tiče.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Lilith Pet Maj 23, 2014 12:48 am

Avramova ::@Lilith
Kako to, meni će da odrape kamatu, da me ostave bez posla, da mi naplate kaznu što sam pola dana držala cigle ispred zgrade a oni bi da nekažnjeno prođu a broj žrtava ne znaju ili znaju.

Ne mogu proći tek tako. Uroš Mišić je prvobitno bio osuđen na 10 godina zbog tobož pokušaja ubistva. Šta su radila naša ministarstva koja direktno odgovaraju za sve propuste u ovom slučaju? To je prioritet, obezbediti uslove da se spreči katastrofa usled el. nepogoda makar što se ljudskih žrtava tiče.

oni su vlast, lopovi, može im se.
tebi i urošu se ne može, prosta stvar.

ne možeš nikada predvideti razmere i posledice elementarne nepogode, ali bi trebalo osigurati se kako bi šteta bila što manja, slažem se... i ne mislim da će se išta promeniti po tom pitanju.
opet će nas iznenaditi neki stogodišnji potop ili sneg u novembru.
ali se nadam da će sanirati posledice i nadoknaditi ljudima izgubljeno, koliko je moguće...

reče čovek danas, u proseku u obrenovcu umre 2-3 čoveka dnevno prirodnom smrću... ovih 17 na 7 dana je mizeran gubitak.
samo ih je 3 preteklo. Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 500484114
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Avramova Pet Maj 23, 2014 1:04 am

Ni jedna ljudska žrtva nije mizerni gubitak i za to se mora odgovarati.

A vlast, jasno je da odgovara narodu. Šta me se tiče da li su banditi ili ne, ne mogu tako doveka.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Batista Pet Maj 23, 2014 1:34 am

Lilith ::
ne možeš nikada predvideti razmere i posledice elementarne nepogode, ali bi trebalo osigurati se kako bi šteta bila što manja, slažem se... i ne mislim da će se išta promeniti po tom pitanju.

Moze se to predviditi, postoje meteroloski nalazi koji si ukazivali na ovo, samo ih niko nije slusao. Na kraju krajeva vidjeli su sta se kod nas desava i opet nisu reagovali. Poplava u Srbiji je stigla par dana nakon nase, i to se moglo ocekivati jer svi slivovi rijeka u Bosnia idu prema Srbiji. I ovdje su zakasnili sa reakcijom, za sto nema opravdanja, a za Srbiju da ne govorim.
Slazem se sa tobom da se nistsa nece promijeniti po tom pitanju, malo ce se prebacivati vruc krompir iz ruke u ruku dok se polako ne stisaju stvari.

Ja mislim da se ovakva havarija desila prije 40 godina da bi tu glave letjele.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Avramova Pet Maj 23, 2014 1:37 am

Zaista smo se promenili, malo je reći da smo melanholični. Nećemo izgubiti dušu, postaćemo kameni.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od furija Pet Maj 23, 2014 1:39 am

Ja mislim da se ovakva havarija desila prije 40 godina da bi tu glave letjele. ::
Tesko da bi pre 40 godina ovako nesto moglo da se desi jer smo tad imali pre svega vojsku i civilnu zastitu i tehniku i disciplinu... i samo jednog Tita koji je vise voleo da se slika na Brionima  Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 4027700691 
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Batista Pet Maj 23, 2014 1:42 am

furija ::
Tesko da bi pre 40 godina ovako nesto moglo da se desi jer smo tad imali pre svega vojsku i civilnu zastitu i tehniku i disciplinu...

Znam, zato i kazem kad bi se pored svega toga ovo desilo Goli otok bi se ponovo otvorio.

Mada i sada postoji civilna zastita, vojska kakva takva, ja mislim da se ovo moglo dosta organizovanije uraditi cak i sa ovakvim resursima.
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od inspy Ned Maj 25, 2014 12:24 pm

Па чак је и Uniqa осигурење упозоравала три дана пре поплаве да постоји опасност од воде,слали су смс.ове својим клијентима,ал док то званично држава не уради што и није у Обреновцу, нико неће схватити ситуацију озбиљно. Нпр. пре четири год.када су биле велике поплаве Дрине у мом селу, у Азбуковачком крају,  локалне власти су упозоравале на опасност готово сваким сатом да Дрина расте,  неко је примио упозорење озбиљно,људи су подигли све на спратове,штитили се џаковима, многи ништа..људи као и власт, нико никоме не верује.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od inspy Ned Maj 25, 2014 12:53 pm

најгоре од свега, је што се после овога, када се све колико толико врати у нормалу, опет ништа неће променити..мислим надам се са хоће неким милиметарским корацима. Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 500484114  Људе у налету ситуације,  држи и налет емоције и емпатије да помогну, да реагују, нормално, али у мирним условим акада се све спусти у нормалу, опет све иде својим током,гледамо како да преживимо,уместо да се се све преокрене у бес.
Када председник државе каже да је ово опомена за грађане, да је држава све урадила како треба.
"Veliki nauk, veliko iskustvo, na žalost, stečeno na svom primeru. Opomena za budućnost da ovo može da se desi. Ne toliko opomena državi - država se izvanredno snašla, vlada je besprekorno obavila svoj posao, posebno ovi ljudi koji su bili ovde na terenu - rekao je Nikolić RTS-u.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Gost Ned Maj 25, 2014 5:41 pm



Izgleda da nije samo u Obrenovcu napravljena greška. Sudeći po ovom snimku, bio je radni dan, ljudi su se opušteno kretali gradom, a za samo šest minuta je napravljen potop.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Poplave u Srbiji, Republici srpskoj... - Page 11 Empty Re: Poplave u Srbiji, Republici srpskoj...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu