Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 46 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 46 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Galerija radova naših forumaša - Page 4 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Galerija radova naših forumaša

+27
Poli
Mesrine
trepavica
Strelac
Lilith
furija
Vukota
Time
laza
inspy
ikonopisacislikar
ttooma
Johny Bravo
Marea
Brndza
Fristajlo
Toriel
sini_do
slavena
Killjoy
Anica
Smiljan
Sklad odjeka
Hipi
digitalmandrak
Orhideja
Avramova
31 posters

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Avramova Čet Mar 27, 2014 1:05 pm

@Poli
Sve više me oduševljavaju tvoji radovi. Galerija radova naših forumaša - Page 4 1666717886

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Poli Čet Mar 27, 2014 2:16 pm

Hvala ti, mada je ovde doslo do refleksije..to se ponekad desava, a mislim da ovu nisam dobro editovala..provericu.
Poli
Poli
Legendarni član

Broj poruka : 13437
Datum upisa : 25.03.2014
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Avramova Čet Mar 27, 2014 2:26 pm

Istina da se mora oprezno fotografisati a naročito one sa staklom, osim ako je umesto običnog stakla antirefleksivno koje je u svakom slučaju pravi izbor, mada se i tu mora voditi računa iz kog ugla fotografisati.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Gost Čet Mar 27, 2014 9:58 pm

Galerija radova naših forumaša - Page 4 302165367683496005113599

akril na platnu

23/17
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Johny Bravo Pet Mar 28, 2014 12:27 am

@Poli i Oblica svaka čast ,radovi su vam odlični.Još nisam slikao uljem na platnu a voleo bih jednom da probam Smile
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Avramova Pet Mar 28, 2014 12:50 am

Evo još jedna umetnica. Bravo oblica! Vrlo lepo, i mira i nemira na uzburkaloj morskoj površini.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Poli Pet Mar 28, 2014 6:54 pm

Luna...ulje na platnu
Galerija radova naših forumaša - Page 4 P1010159crop_zps53b47e4a
Poli
Poli
Legendarni član

Broj poruka : 13437
Datum upisa : 25.03.2014
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Time Pet Mar 28, 2014 7:09 pm

Johny Bravo ::Galerija radova naših forumaša - Page 4 Full

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Full

Ne vidi se, nisu ti dobri linkovi.

EDIT

vide se kad ubacis direktno u browser


Poslednji izmenio Time dana Pet Mar 28, 2014 7:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Lilith Pet Mar 28, 2014 7:13 pm

juče su se videli...  Galerija radova naših forumaša - Page 4 2214231980 
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Poli Ned Mar 30, 2014 10:20 am

Jutarnja toaleta...ulje na platnu
Galerija radova naših forumaša - Page 4 Toaleta_zpsc8b12172
Poli
Poli
Legendarni član

Broj poruka : 13437
Datum upisa : 25.03.2014
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Poli Pon Mar 31, 2014 7:02 pm

Ravnoteza tela...ulje na platnu
Galerija radova naših forumaša - Page 4 P1010158crop_zps65d174fc
Poli
Poli
Legendarni član

Broj poruka : 13437
Datum upisa : 25.03.2014
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Poli Sre Apr 02, 2014 7:29 pm

Odaliska....ulje na platnu
Galerija radova naših forumaša - Page 4 Odaliska_zps0b479fb2
Poli
Poli
Legendarni član

Broj poruka : 13437
Datum upisa : 25.03.2014
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od digitalmandrak Sre Apr 02, 2014 8:25 pm

Poli,svaka cast... Very Happy 
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Vukota Sre Apr 02, 2014 8:52 pm

Poli ::Ravnoteza tela...ulje na platnu
Galerija radova naših forumaša - Page 4 P1010158crop_zps65d174fc

Lepa slika, stvarno... Boje su fino uskladjene i nema previse jakih kontrasta, i to je sasvim dobro... Medjutim, nikako da nadjem vezu izmedju ravnoteze tela i njegovog polozaja na slici, jer mi vise lici na telo u padu nego u mirovanju... Takav njegov polozaj daje dinamiku ali mu nedostaje element koji bi simbolizovao tu ravnotezu... Recimo, vidim tu sliku u galeriji i biram izmedju te i neke druge, pa vrsim raznorazna merenja i poredjenja dok na kraju ne odaberem onu koja mi se najvise dopada... Za mene je ovo "nedovrsena slika"...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Lilith Sre Apr 02, 2014 9:17 pm

valjda se neće ljutiti ako kažem da mi svaka deluje nedovršeno, naročito nedostatk senki.
loše naslikane šake, stopala, detalji... da ne nabrajam...
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Vukota Sre Apr 02, 2014 9:29 pm

Izgled ljudske figure zavisi od slikarskog pravca koji se koristi prilikom izrade odredjene slike, kao i umeca i sklonosti samog slikara... Jedno je ljudska figura koja se srece kod slikara koji su pripadali humanizmu i renesansi a nesto sasvim drugo ona (ljudska figura) koja je predstavljena u radovima ekspresionista ili nadrealista, ili opet portretista... Svaki slikarski pravac menja odnos coveka prema nekom delu njegove stvarnosti, pa otuda i razlike u dozivljaju i opisivanju istog... Slikarstvo se pomera od realnog ka apstraktnom, pa su mesavine razlicitih stilova danas sasvim uobicajene... Nema ovo veze sa slikama koje su ovde postavljene, govorio sam uopsteno o slikarstvu...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Poli Sre Apr 02, 2014 9:44 pm

Ne ljutim se ni na koga..vec sam rekla da sam ekspresionista..i smatram da je danas cisti realizam nepotreban jer imamo nove medije kao sto je fotografija na primer...ja ne tezim perfekcionizmu,moje sredstvo je boja, a slike nastaju u jednom dahu i nema doslikavanja i davljenja ....tu se gubi osnovna ideja..i jos jedna okolnost ,..slikam iskljucivo spahtlom , pa otud izgled nedovrsenosti.Ja to zovem svezina...
Poli
Poli
Legendarni član

Broj poruka : 13437
Datum upisa : 25.03.2014
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Poli Sre Apr 02, 2014 9:47 pm

Za Vukotu...mozemo je nazvati kako bilo...
Poli
Poli
Legendarni član

Broj poruka : 13437
Datum upisa : 25.03.2014
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Vukota Sre Apr 02, 2014 9:54 pm

"Nedovrsena slika" je izraz koji su koristili pojedini slikari kako bi sto lakse opisali neku sliku koja nije potpuno zatvorena ili zaokruzena celina, pa tako ostavlja prostor koji naizgled deluje neupotpunjeno... To je njihov simbolican naziv za nesto sto se nalazi u dinamici ili stalnom kretanju, nesto sto je potpuno ali istovremeno ostavlja utisak praznine... Ja sam od njih preuzeo taj naziv i koristim ga kada primetim takvu sliku... Galerija radova naših forumaša - Page 4 4027700691 
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Avramova Sre Apr 02, 2014 10:05 pm

Što je nekome nedovršeno nekome je dovršeno.

Gogen - Ćemu ropsko oponašanje prirode?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Vukota Sre Apr 02, 2014 11:28 pm

To bi morala da pitas da Vincija i generaciju 1453-ce... Licno, mislim da se covek nikad nece osloboditi oponasanja prirode jer je i sam deo nje... Doduse, kao obican majmun, ali je ipak njen sastavni i neraskidiv deo, pa tako i njega samog mozemo smatrati jedinstvenim primerkom majmuna sa osecajem za boju, oblik i formu... Doduse, vise postujem renesansu od ekspresionizma ali sve je to stvar licnog ukusa... Galerija radova naših forumaša - Page 4 4027700691
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Poli Čet Apr 03, 2014 9:14 am

Nije u redu oponasati renesansu,u danasnje vreme.Zivimo u vremenu
brzih promena,novih tehnika u umetnosti ,.Doduse i ja postujem renesansu,ali anahrono je u doba digitalnih tehnologija, slikati jednu sliku godinama.prvo nemamo vremena za to, drugo nemamo mecene koje ce strpljivo cekati,da slikar zavrsi poslednju dlacicu na krznu preko ramena neke dame.To je jednako kao gradnja gotske katedrale danas,u vremenu gvozdja, stakla,i betona...da ne davim vise.Slika je gotova onda kad slikar tako odluci..
Poli
Poli
Legendarni član

Broj poruka : 13437
Datum upisa : 25.03.2014
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Vukota Čet Apr 03, 2014 11:48 am

Zivimo u vremenu koje sami pred sebe postavimo, i molimo se bogovima u koje verujemo a ne onima koje nam je "moderna" civilizacija nametnula... Takvih bogova ima mnogo-jedni su zastitnici vremena i puteva, drugi zdravog razuma, treci coveka cuvaju od zabluda i iluzija, a cetvrti, opet, stite dobre i pravedne od zamki "globalizacije" i ne dozvoljavaju mu da upadne u carstvo njene vecne tame...
Cast i pozdravi svim umetnicima koji slede svoj vlastiti put.. Molicu se bogovima za njihovu dobru srecu i povoljan vetar... Galerija radova naših forumaša - Page 4 4027700691 
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Avramova Čet Apr 03, 2014 12:07 pm

Vukota :: To bi morala da pitas da Vincija i generaciju 1453-ce... Licno, mislim da se covek nikad nece osloboditi oponasanja prirode jer je i sam deo nje...

Oponaša je ali ne ropski. U vreme da Vinčija i ostalih nisu postojali fotoaparati te se priroda zaista morala ropski oponašati za uspomenu i dugo sećanje likova i predela gospode za koju su ovi slikali. Tu bi se već moglo govoriti o veštini prenošenja spoljnjeg opažaja na platno, a ne o umetničkoj slobodi.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Poli Čet Apr 03, 2014 12:10 pm

Tako je Vukota,opet se na svoj nacin slazem s tobom,i tvojim analitickim nacinom, posmatranja zivota i nas kao individua u njemu.
U to ime valjda cu se usuditi posle ovoliko diskusija, da postavim jos neku "nedovrsenu" sliku,.....a mozda i ne...Puno sam izlagala, prodavala...i sad je vec doslo do zasicenja..a jos kad moram da objasnjavam sliku..to mi je malo..previse. Galerija radova naših forumaša - Page 4 1678993299 
Poli
Poli
Legendarni član

Broj poruka : 13437
Datum upisa : 25.03.2014
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Galerija radova naših forumaša - Page 4 Empty Re: Galerija radova naših forumaša

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu