Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta ste danas kuvali?
Danas u 1:02 pm od Tomtom

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:03 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:27 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:10 pm od Brave Heart

» Šta trenutno slušate?
Juče u 5:36 pm od Davidova

» Odavno nisam čuo/čula
Juče u 5:31 pm od Davidova

» Misao dana
Pet Apr 20, 2018 10:55 pm od Sky

» Moje otkriće
Pet Apr 20, 2018 8:50 pm od Sky

» Svirajte noćas za moju dušu!
Pet Apr 20, 2018 8:48 pm od Sky

» Ne može da vam dosadi
Pet Apr 20, 2018 8:38 pm od Sky

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Pet Apr 20, 2018 8:10 pm od Sky

» Poklanjam ti pjesmu...
Pet Apr 20, 2018 8:09 pm od Sky

» Moj hit danas
Pet Apr 20, 2018 8:05 pm od Sky

https://2img.net/h/s10.postimg.cc/s8x6lw7bt/GF-_Logo12.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Nova endemska vrsta u Srbiji Pancevacka Omorika

Ići dole

Da li je isto Pančevačka omorika i Pnačićeva omorika?

100% 100% 
[ 1 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]

Ukupno Glasova : 1

Nova endemska vrsta u Srbiji Pancevacka Omorika

Počalji od Webmaster1 taj Ned Sep 15, 2013 9:13 pm

Ovih dana istorija je promenjena u Srbiji. Više ne važe stare citanke u Srbiji, ne važi stara geografija, niti istorija, niti biologija niti botanika niti priroda i društvo.
Jedan mladi čovek je iskočio iz bazena i odmah dobio nepristojnu ponudu da postane ministar. I gle čuda, taj mladi hrabri čovek, se prihvati tog božanskog blaga, te fotelje koja život i moć donosi.
I svi mi pajaci i plebs i sirotinja raja i akademici i vatrogasci, pretvorismo se u uvo da bi čuli govor tog mladog čoveka koji nove nade u sport i život donosi.

I na žalost, umesto neke pametne čusmo govor neobrazovanog i nepismenog čoveka koji kao takav, dovoljno intelektualno nedoradjen jer je skroman megatrend kadar, ostavi utisak da nam sreće i blagostanja još neko vreme biti neće.
Jer umesto neke pametne saznasmo da su sportisti PANČEVAČKE OMORIKE, UMESTO JEDNE JEDINIE PANČIĆEVE OMORIKE. Malo je slova pogrešeno ali za pismene i suviše da shvate gde smo i u kakvoj zemlji živimo.
Neka nam je u eri nano tehnologija, Interneta i nauke kao nosioca moći naprednih država, BOG u pomoći, kada nam na ministarska mesta nepismeni i priučeni megatrend kadrovi dodjoše da kose, vedre i oblače.
Webmaster1
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Datum upisa : 15.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Re: Nova endemska vrsta u Srbiji Pancevacka Omorika

Počalji od Avramova taj Pon Sep 16, 2013 6:53 pm

Poražavajuće!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69582
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Webmaster1 taj Pon Sep 16, 2013 7:08 pm

Pa jeste. Jako bolno, jer niko od nas nema rezervni život. A još bolnije da je sve više informacija, mogućnostima za njima, medija, i da je tim razočaravajuće da sve gluplji i ponižavajuće nedostojan kadar upravlja eurskim milionskim fondovima, predstavlja nas i nastupa u ime nas a ne zna ni razlku izmedju PANČEVAČKE I PANČIĆEVE OMORIKE. Znam da ima puno kreativnijih ljudi i jako sposobnih koji bi dali mnogo više na svakom takvom odgovornom mestu, ali ... Ipak je ovo Srbija ...  A Internet je izgleda to opšte rame za plakanje a ne mogućnost da se na bilo koji način neko od naših vladara uplaši bilo čega od ove samodovoljne Internet populacije.
Webmaster1
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Sep 16, 2013 7:36 pm

Šta mislite Webmasteru1, da li je moguće da se narod dozove pameti i konačno krene putem istine?

Svesni smo da nas pritiska gomila problema koji ugrožavaju egistenciju. Ali, ako bismo krenuli korak po korak, nemoguće je ne očekivati makar kakav-takav boljitak.

Ima i onih koij su za radikalne poteze. Koji su to radiklani potezi, koji laganiji, i šta je činiti po vašem mišljenju?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69582
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Webmaster1 taj Pon Sep 16, 2013 9:16 pm

E to su jako teska pitanja. Narod, iliti gradjanstvo se ne moze dozvati pameti onako kako bi mi zeleli, preko noci.
Takva formula ne postoji niti kod nas niti bilo gde u normalnom svetu.
Na zalost, mi vec duze vremena kao drzava nismo samostalni u meri u kojoj bi sami mogli reci da mi u vecini i stvarno upravljamo svojom sudbinom. I povrsni i oni koji vise znaju znaju da vlast u Srbiji ne postavlja narod na izborima vec nasi TUTORI, i ovi nasi upravljaci koji prihvate takvu ulogu dolaze na celo drzave, drugi to ne mogu i da hoce, a sudbinski koraci, ili koraci vlasti koji opredeljuju nacin i okruzenje zivljenja za sve nas ipak dolaze odozgo.
Jedan Asanz, tj. Vikiliks, ili Snouden ili onaj marinac su nedovoljni, a mi takvih vise nemamo odavno niti na vidiku.
Recept postoji ali pitanje je da li bi nam tutori dozvolili da budemo vise od kolonije, bare u kojoj je puno toga precutno dozvoljeno sto kod njih nije. Mogu i ne zele da mi budemo uredjena zemlja jer smo onda velika opasnost po njih - nismo vise kolonija vec konkurencija. Pa ne bi nas rasturili da bi mi bili njihova konkurencija vec da bi bili kolonija.
Meni je zao sto mnogi koji umeju da koriste Internet radi bla bla bla misleci da su odskocili od mase, ne shvataju da smo mi ziveli u zemlji koja je sama proizvodila 99% potrebnih stvari za život njenih gradjana i puuuuuuuno toga izvozila od pameti do robe - naftu ne racunam.
Ti znaci da mi nismo ni tupi ni glupi, ni nepreduzimljivi, vec nam je to neko rekao i pomogao da se osecamo tako, a ovi nasi gore koji nas predstavljaju i koji nama vladaju, uzivaju objasnjavajuci nam da to tako treba i da je to jedino moguce resenje. Jer jedino u toj logici oni, megatrendovci, ili bez ikakve diplome, ili sa kupljenim dipomama, mogu da budu elita u vlasti i drustvu.
I na zalost, to ponizavanje se svakodnevno nastavlja, eto taj nesrecni mladi covek PANČEVAČKA OMORIKA, koji stvarno misli da tako neobrazovan ima pravo da bude ministar u zemlji u kojoj ima hiljade pametnijih i sposobnijih za to radno mesto a on to zna! Spasi nas bože kuge i neznanja.
Pa i predsednik je sredjoskolac, koji je umislio da treba da bude predsednik. Nemam nista protiv ali mi se gadi pomisao znajuci sta je sve radio, pricao, govorio, ponasao se a sada glumata tita, ili ne znam koga. Tesk oje to podneti znajuci stvarne kvalitete tih ljudi, znajuci njihove zasluge za narod kojih nema, ali ta zelja da budu vlast i pokornost TUTORIMA je premocna za one koji nisu takvi.
Naravno, nema predavanja, jer evolucija niti je pocela niti ce se zavrsiti sa nama.
Revolucija kao takva vise nema smisla, jer u nasem slucaju svaka radikalizacija, svaka nova revolucija koja lici na one iz prethodnih perioda, izbacice novi mulj, nove novopecene snobove tipa farmerke pa jahte kao Ceda Jovanovic.
Dakle, onda negde misaoni covek treba da pokusa da razmisli sta je resenje, odnosno da li postoji neko resenje koje bi olaksalo njegovo postojanje i u Srbiji (pre svega mislim na ono emotivno) a da se u istoj drzavi ne oseca kao kreten koji sve vidi i zna a ne moze da utice ni na sta.
Moj neki, onako pogled, na mogucnost nekog stvarnog napretka, mozda vise intuitivan je da pre svega mladi ljudi, oni koji znaju da koriste Internet a ne znaju kakvo oruzje imaju u rukama, pokusaju da svoje mozda zaboravljene ideale nametnu drugima, sebi i drustvu na nacin da olos i sljam se postidi svojih mesta i spontano ili uz pomoc prijatelja napusti mocne ili manje mocne funkcije i polako ih prepusta onima koji ih stvarno zasluzuju po merilima vrednosti koje ti mladi zaista cene, ali ne samo u vlasti nego na bilo kom mestu koje odlucuje o necemu ili nekome. Naravno, to je ideal i dokaz da masta cini svasta.
Naravno, to deluje utopisticki ali kako rece Dostojevski, to je jedan mali korak koji nam nedostaje a tako je tesko dohvatljiv.
Da li postoji formula da se to dogodi kod nas ili negde drugde? Moj optimizam mi govori da postoji, ali za formulu su potrebni clanovi jer formula bez clanova nije formula.
Gde je ta formula, kako je naci, hraniti, pojiti je Marti misterija. Jako daleko od nas danas. Naravno, nije nikakva floskula, u svakom od nas ta formula postoji, pitanje je samo hocemo li da zivimo po njenim pravilima ili po formuli koju nam servira Ceda, grobar, maneken, muzicar, Janko, Marko, ovaj sto pljuje kospice ili onaj mister koferce. Na svakom od nas je izbor a jako mali broj nas sme da zivi po sopstvenoj formuli. Mnogo je lakse ziveti po pravilima koja nam diktiraju a ljudski organizam je takav, voli kad je lakse, ne voli da se muci.
Kada bi mene pitali, ovde bi se legendarni filmski junak iz partizanskih filmova Sasa proslavio, ali ne ubijanjem, nego na drugi nacin.
Dakle, nikako radikalizam koji ne donosi bolje, novo. Tiha voda breg roni. Kinezi su tek 1949 stekli nezavisnost a sada su sila koja se i Amerika i ceo svet plasi. Mali koraci, viralni, virusni, iskreni, jaki, temeljni su cunami kojih se svaka vlast i TUTORI plase.
Svako ko misli svojom glavom i sme to da kaze ali ne samo u cetiri zida je opasnost za njih. Kada postoji kvantitet onih koji se ne plase radja se kvalitet, izdvajaju se i stvaraju klimu zivljenja oni koji su najbolji od nas ali ne sa najbolji zbog veza i vezica vec najbolji po pozitivnim kvalitetima.
Elem, selem velem, rekoh ono sto mislim i sto mi iskustvo i intucija govori. Boj se ovna, boj se govna a kad ces ziveti? Bukvalno je tako, dokle se bojimo da se borimo protiv onoga sto znamo da ne valja, dokle god to prihvatamo zdravo za gotovo, ne vidim razlog za nadu da ce se nesto samo od sebe promeniti. Jedna od cinjenica koju nam bas ne favorizuju je da su nas ubedili da je najbolji sistem onaj u kome 99%posto covecanstva radi za 1% ostatka covecanstva. Ja ne zelim da verujem da je to dobro za tih 99%. Za onih 1% to je stvar no super. Tako je i kod nas.

Webmaster1
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: