Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 46 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 46 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Telepatija EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Telepatija EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Telepatija EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Telepatija EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Telepatija EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Telepatija EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Telepatija EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Telepatija EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Telepatija EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Telepatija EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Telepatija EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Telepatija EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Telepatija EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Telepatija

+7
Lila
Mr Undo
L2
diotimo
ludo_913
RINGE
Anhelito
11 posters

Ići dole

Telepatija Empty Telepatija

Počalji od Gost Sre Apr 07, 2010 6:06 pm

Šta mislite o tome?
Da li ste imali bilo kakvih iskustava vezanih za telepatiju ?
Iznesite svoja iskustva i mišljenje ...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Anhelito Pet Apr 09, 2010 1:29 pm

Pa moj decko je pokusavao da zamisli broj i da mi to prenese svojim milsima. Pogodila sam pet od sest dakle samo jedna greska...ako je to telepatija onda sam imala neke veze Telepatija 2979583794

I ono kada mislite na nekog a taj neko vas pozove ubrzo posle toga i to mi se desavalo
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od RINGE Pet Apr 09, 2010 1:37 pm

To je sigurno do decka!
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od ludo_913 Pet Apr 09, 2010 2:04 pm

Ja nisam, u stvari, retko kada, ali zato moja mama razbija!

Stalno joj se desava da pomisli na neku osobu (i to ne samo od rodbine), a ta osoba je bas u tom trenutku ili nesto kasnije pozove.

Sto rece Anhelito, ako je to telepatija, onda eto Telepatija 427239
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Anhelito Pet Apr 09, 2010 4:17 pm

RINGE ::To je sigurno do decka!

ne ne pa ja sam pogadjala, imala sam tezi posao Telepatija 2979583794
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od diotimo Čet Maj 27, 2010 2:24 pm

Posto je ovde bila bas dobra zabava,hajde i ja da doprinesem malo...

Telepatija(od grcke reci tele-''daleko'' i patos -''osecanje'')-direktno citanje misli i osecanja drugog coveka bez koriscenja organa cula.Poklonici parapsihologije smatraju da za sposobnost za telepatsku komunikaciju imaju svi ljudi.Ipak, taj osetljivi nacin uzajamne komunikacije,kao po pravilu,potisnut je stalnom aktivnoscu cula.
''Moguce je da mi svakodnevno dobijamo mnogo telepatskih poruka od prijatelja i rodjaka-smatra americki lekar Carls Hanton-Ali,poruke ne vrse jak emocionalni pritisak zato sto nikako ne prodiru u oblast svesti.Obicno se probija samo neki traumatican dogadjaj''.
Ako je to tacno,nije cudno sto postoji deo svedocenja o telepatskim kontaktima koji se odnose na signale o smrti.
Poznato je mnogo dramaticnih situacija kad je majka osecala odjednom jaku brigu za svoje dete.ona bi trcala njemu u pomoc i spasavala ga iz kriticne situacije...
diotimo
diotimo
Banovan
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od L2 Uto Avg 31, 2010 11:47 pm

Telepatija Telepathie

Uploaded with ImageShack.us

Imamo masu divnih tema koje smo potpuno zaboravili.Pa evo da nesto dodam na ovu temu.
Dve su bitne stvari kod telepatije :
1. pod njom se podrazumeva prenosenje misli,osecanja – informacije na daljinu bez upotrebe jezika ili nekog tehnickog sredstva;
2. ona nije nikada naucno dokazana zbog cega je i postignut naucni koncenzus da ona zapravo ne postoji. Uvrstena u paranormalne pojave.
3. ukoliko bi se telepatija DOKAZALA to bi znacilo da postoji neka nova forma prenosenja informacija, odnosno neki novi PRENOSNIK ;
4.cvrsti dokazi o tome bi izazvali pravu revoluciju u mnogim naucnim podrucjima :fizici,biologiji,neurologiji,psihologiji .

Primer istovremenog desavanja dva dogadaja ili osecanja ne podrazumeva vezu.Pa ipak su takvi primeri korisceni kao DOKAZ postojanja telepatije.Navescu zasada dva primera koja bi bila nama interesantna.Ima ih naravno vise.

U [url=http://sr.wikipedia.org/srel/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%98%D0%B0 ]WIKIPEDIJI [/url]se nalazi poznati primer sa francuskim naučnikom " Šarl Rišeom (1903 god.).
„ To je slučaj gospođe R, koja je 28 maja 1903 god. u 10 1/2 časova uveče, u hipnotičkom stanju u koje je on stavio sa svoja dva prijatelja, — videla iz Pariza ubistvo kraljice Drage i kralja Aleksandra, koje se u istom tom trenutku odigralo u Beogradu.
Niko od prisutnih, kaže Riše, nije ni slutio o nekoj zaveri u Beogradu, niti je znao za ime kraljice Drage.“
Drugi primer sam zadrzala u svojoj arhivi.Autor je inace osoba upisana kao cica Udbas iz Toronta .U pitanju je reakcija na jedan tekst o telepatiji .

Ove sposobnosti se u modernim vremenima tokom socijalizacije jedinki i putem obrazovanja guse iz raznoraznih razloga dok se kod pojedinih odabranih pojedinaca intenziviraju kako u pogledu preciznijeh dekodovanja poslatih informacija tako u u pogledu predaje istih.
Posebno razvijene sposobnosti su imali pojedini pripadnici licnog obezbedzenja pokojnog predsednika TITA koji su imali za cilj da telepatski skeniraju okolinu u potrazi za skrivenim atentatorima.
Obuka ovih pojedinac je pocinjala u najranijem detinjsrvu uz pomoc odredzene ishrane i igara tako da su kasnije bili sposobni da osete potencijalnu opasnost na velikim daljinama.
Obuka i rezultai kao dobro cuvana vojna tajna nikad nije izbila na videlo pa cak su se namerno unipodastavala civilna istrazivanja u cilju cuvanja tajne.
Pojedini pripadnici koji su prosli ovakvu obuku su veoma sposobni da cak skeniranjem okoline odrede i prisutnost zivotinja pa cak i vrstu zivotinja sto im omogucuje da veoma precizno eliminisu blokade koje prisustvo nekih odredzenih vrsta zivotinja namecu ljudima.
Prenos i mehanizam telepatskih informacija nije bas jednostavno svatiti jer je u pitanju holografska rezonanca tj veoma slozena struktura ljudskog mozga pri prijemu podsticajnog signala se povezuje u celinu putem uspostavljanja neuronskih veza koja odgovara strukturi posiljaoca i za to treba vremena ako nisu u pitanju genetski naslednici ciji mozgovi imaju istu genesku bazu ili pak bliske osobe koje su u svom medzusonom prethodnom kontaktu putem empatije prilagodile svoje medzusobne neuronske krugove na brze reagovanja.
Prilikom postizanja holografske mozdane rezonance u medzusobnoj komunikaciji primaoca i posiljaoca se u trenutku najbolje veze javlja rezonantni skok u kome dolazi do veoma pojacane predaje informacija posle kojih se prijemna i predajna strana vracaju na svoju uobicajnu neuronsku aktivnost uslovljenu trenutnim okruzenjem.
Iz raznoraznih razroga nebih vise da iznosim podatke na ovu temu jer se superponiranjem telepatskih talasa dve ili vise osba putem principa izbijanja frekvencija mogu u odredzenim tackama naseg fizickoh unutrasnjeg i spoljneg prostora mogu izazvati jaki poremecaju elektromagnetnih polja koja mogu ozbiljno narusiti ljudsko zdravlje.
Nekontrolisanu pojavu ovog fenomena mozemo naci u svakodnevnom zivotu u fenomenima kataliticke eksteritorizacije gde se prisutna termicka i druga naprezanja okidaju poremecajima elektromagnetskih polja tako da se zvukovi iz nase okoline dobijenu usled npr promena temperatura sinhronizuju sa necijim raspolozenjem i sl.
Lepi pozdravi iz Toronta
Chica Udbas
IZVOR
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Mr Undo Sre Okt 06, 2010 4:03 pm

MIslim da kada mislis o nekoj osobi a ona ti se posle nekog vremena javi, nije telepatija, nego zakon privlacenja. Ali je svakako mentalna aktivnost.
Mr Undo
Mr Undo
Novi član
Novi član

Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Lila Sre Okt 06, 2010 5:08 pm

Ali je svakako mentalna aktivnost.

Štogod da je, dešava mi se vrlo često sa 2-3 osobe sa kojima sam bliska nešto što bi se moglo/može podvesti pod telepatiju, kroz šalu i kažemo da jest, ali - znam da ništa ne znam Telepatija 4242552882 .
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Anhelito Sre Okt 06, 2010 5:10 pm

Mr Undo ::MIslim da kada mislis o nekoj osobi a ona ti se posle nekog vremena javi, nije telepatija, nego zakon privlacenja. Ali je svakako mentalna aktivnost.

Ok kako god, ako je to mentalna aktivnost onda je ja imam podosta ☀
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Bella Sre Okt 06, 2010 5:59 pm

imam kao iskustva.zezam se sa ljudima da je to telepatija.
ali iskreno,nije mi bitno kak ću to nazvati.bitno da se mi umno razumijemo Telepatija 2214231980
Bella
Bella
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1145
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Lila Sre Okt 06, 2010 6:10 pm

bitno da se mi umno razumijemo

Ju što volim pravničke konstrukcije, eto telepatija Telepatija 2214231980
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Bella Sre Okt 06, 2010 6:16 pm

možeš to identificirati kao telepatija.ili ćemo krenuti sa analizom desne pa lijeve strane mozga Telepatija 2979583794 može i obrnuto.
Bella
Bella
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1145
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od pjer Sre Okt 06, 2010 6:34 pm

sta sa onim koji nemaju mozga.... Telepatija 2531996303


evo jedna mala preporuka..jedan od prvih filmova(barem ono sto ja znam...a ne znam puno... :Telepatija 3681966919: ) Scanners (1981)

http://www.imdb.com/title/tt0081455/
pjer
pjer
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3816
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od svejedno Sre Okt 06, 2010 7:10 pm

scanners nije prvi takav, ali je jedan od boljih. mada i to je upitno: imaš tamo scenu gde on i ona sede u lekarskoj ordinaciji, ona vidi trudnicu i vrisne skenira me njeno nerođeno dete. što je već glupost za ne progutati.
ali fin je film i ima onu čuvenu scenu kad glava eksplodira, to mi jedno vreme bio avatar....Telepatija 2214231980
svejedno
svejedno
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 624
Datum upisa : 22.08.2010
Lokacija : svejedno

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Avramova Pet Okt 08, 2010 10:42 pm

pjer ::sta sa onim koji nemaju mozga.... Telepatija 2531996303

I ne moraju da ga imaju, dovoljno je da osećaju. :mmm:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Gost Pet Okt 08, 2010 11:10 pm

Nije telepatija umno razumijevanje..vec povezanost bez nagovjestaja...i bez situacije....osecaj koji veze dvoje...bez komunikacije...kada se spoje promukli svjetovi u glavama koje nisu fizicki zajedno....nesto poput blizanaca...npr. ona u kosi ima suvu ruzu, on je nazove i kaze joj molim te stavi svjezu ruzu....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Avramova Pet Okt 08, 2010 11:36 pm

Da Luci, ali ona je morala pomisliti da li je dobro da umesto suve stavi svežu ružu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Gost Pet Okt 08, 2010 11:39 pm

Ona je to i pomislila ali joj je suva tada vise odgovarala.....svjezu je gajila za neke bolje dane....a suvu je cuvala za svoju samocu...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Telepatija Empty Re: Telepatija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu