Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 51 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 51 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Slobodno Zidarstvo - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Slobodno Zidarstvo

+17
Mastifal
Lila
Buca
L2
Fristajlo
Зорица
Dragana
ostensibly
KirJanja
Anhelito
cat09
ellen
pjer
Orhideja
Bass
All Angel
RINGE
21 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Ned Apr 11, 2010 6:06 pm

Orhideja ::

Kako nije tajno? Ne može mu pristupiti svatko, ja čak ne znam nikoga ko je u tom društvu a možda i jeste a krije i kakva tajna?

Svaki muskarac preko 18 godina mu moze pristupiti. Uslov je da nema krivicni dosije i to je manje vise jedini USLOV. Sve drugo je licna procena Brace, zele li ga primiti ili ne. (ono cuveno da bude na dobrom glasu). Mora porodica da se slaze sa prijemom takodje. Primera radi ako se ti ne slazes da tvoj muz bude iniciran, nece ga primiti Very Happy

@cat

Ti meni obajsni kakve veze ima SZ i udruzenje koje sebe naziva Iluminati? Ako zelis da ti opisem proces inicijacije u SZ rado cu ti to opisati ali verujem da ces biti razocarana jer nema kosturskih glava, i ima puno svetla, cak je i danju (doduse nema prozora na Lozi pa to nije ni bitno)
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Bass Ned Apr 11, 2010 7:54 pm

Ringe, ima li astrologija neke veze sa masonima i ako ima, kakve?

Možeš li nam objasniti pojavu svevidećeg oka kod masona, kao i poda koji podšeća na šahovsku tablu? Šta oni simbolizuju?
Bass
Bass
Član
Član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od cat09 Ned Apr 11, 2010 7:58 pm

RINGE ::
Orhideja ::

Kako nije tajno? Ne može mu pristupiti svatko, ja čak ne znam nikoga ko je u tom društvu a možda i jeste a krije i kakva tajna?

Svaki muskarac preko 18 godina mu moze pristupiti. Uslov je da nema krivicni dosije i to je manje vise jedini USLOV. Sve drugo je licna procena Brace, zele li ga primiti ili ne. (ono cuveno da bude na dobrom glasu). Mora porodica da se slaze sa prijemom takodje. Primera radi ako se ti ne slazes da tvoj muz bude iniciran, nece ga primiti Very Happy

@cat

Ti meni obajsni kakve veze ima SZ i udruzenje koje sebe naziva Iluminati? Ako zelis da ti opisem proces inicijacije u SZ rado cu ti to opisati ali verujem da ces biti razocarana jer nema kosturskih glava, i ima puno svetla, cak je i danju (doduse nema prozora na Lozi pa to nije ni bitno)

Pa objasni mi. Radoznalos će ubiti mačku. Slobodno Zidarstvo - Page 2 197741 I objasni mi koja je razlika između sl.zidara i iluminata.

Edit: nisi mi ništa rekao o Alisteru Krouliju i Adamu Weishauptu, kakvo je tvoje mišljenje o njima?
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Gost Ned Apr 11, 2010 8:09 pm

Što se tiče mojih saznanja iluminati i masoni su različite organizacije ! Ne znači da iluminata (prosvetljenih) nema u redovima masona i obrnuto!
Iluminati su jedna od "najopasnijih" organizacija - sastavljena od raznih moćnika sa ciljem uspostavljanja "svetske vlade" - čisti satanisti!
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Orhideja Ned Apr 11, 2010 8:35 pm

RINGE ::
Svaki muskarac preko 18 godina mu moze pristupiti. Uslov je da nema krivicni dosije i to je manje vise jedini USLOV. Sve drugo je licna procena Brace, zele li ga primiti ili ne. (ono cuveno da bude na dobrom glasu). Mora porodica da se slaze sa prijemom takodje. Primera radi ako se ti ne slazes da tvoj muz bude iniciran, nece ga primiti Very Happy

A žene, ima li njih u ogranizaciji?
Evo recimo ako bih ja htjela da neko moj bude član kako da sad znam da kome se obratiti?
Mislim da je to malo više tajnovito nego se čini.

Što se iluminata tiče tek od njih me jeza hvata nakon Simbinog posta.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Anhelito Pon Apr 12, 2010 12:31 am

A žene, ima li njih u ogranizaciji?
Evo recimo ako bih ja htjela da neko moj bude član kako da sad znam da kome se obratiti?
Mislim da je to malo više tajnovito nego se čini.

Nema zena, ima par loza u Francuskoj koje su zenske i par mesovitih, ali je to u sustini bratstvo dakle samo muskarci.
Ne mozes ti npr. da pozelis da neko tvoj bude clan mora on to sam da oseca da se sam zainteresuje za to.
Nema tu nista tajnovito, svako ko pronadje u sebi zelju da se bavi slobodnim zidarstvom ce naici na osobe koje su u toj prici, to prosto tako ide.
Proces dok se dodje do loze i same inicijacije iziskuje puno vremena i rad na sebi, priprema i preispitivanje sebe da stvarno to zelite, ne ide to tek tako.

Što se tiče mojih saznanja iluminati i masoni su različite organizacije
Tacno, nema veze jedno sa drugim

Možeš li nam objasniti pojavu svevidećeg oka kod masona, kao i poda koji podšeća na šahovsku tablu? Šta oni simbolizuju?
S obirom da meni jako bliska osoba se bavi slobodnim zidarstvom, ovaj deo oko svevideceg oka ti mogu i ja objasniti, jer sam se logicno sticajem okolnosti usla u svu tu materiju koliko mi je dopusteno naravno, ali cu ipak prepustiti Ringetu da ti pojasni posto covek lepo sve prica. Smile
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Pon Apr 12, 2010 11:17 am

Bass ::Ringe, ima li astrologija neke veze sa masonima i ako ima, kakve?

Možeš li nam objasniti pojavu svevidećeg oka kod masona, kao i poda koji podšeća na šahovsku tablu? Šta oni simbolizuju?

Ima veze. svi masoni su odredjeni horoskopski znak :Slobodno Zidarstvo - Page 2 3681966919: salu na stranu, ne nema veze sa samim Bratstvom.

Svevidece oko simbolizuje Vrhovnog Arhitektu Svemira - Boga. Podseca da nas on nadgleda u svakom nasem postupku i svakoj nasoj aktivnosti. Taj simbol nije direktno Masonski vec ga je SZ preuzelo iz egipatske kulture.

Crno bela "sahovska tabla" simbolizuje suprotnosti, dan noc, dobro i lose i sve ono cime se borimo svakodnevno u nasim koracima kroz zivot.


Anhelito ::Ringetu da ti pojasni posto covek lepo sve prica

Nije RINGE popio svu pamet ovog sveta, tako da ne bi bilo lose da komentarisu i drugi koji nesto znaju u vezi SZ

@cat
Odgovor iziskuje malo vise vremena, mozda cak i novu temu za koju nemam vremena u ovom trenutku. No neces biti uskracena za odgovor.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Anhelito Pon Apr 12, 2010 11:56 am

Nije RINGE popio svu pamet ovog sveta, tako da ne bi bilo lose da komentarisu i drugi koji nesto znaju u vezi SZ

Glupo mi je bilo da ja odgovaram na ono sto se tice masona jer ja ne mogu nikad biti mason, jer sam zensko, prepustila sam tebi jer iz meni poznatih razloga imas najvise prava da pises i objasnjavas na ovoj temi...nisam mislila nista lose tom recenicom. Slobodno Zidarstvo - Page 2 4027700691

ko je bio Adam Weishaupt?

Koliko sam ja upucena on nije mason, on je iluminat, tj. bio je, covek je mrtav odavno Very Happy
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Pon Apr 12, 2010 8:37 pm

http://www.rtv.rs/sr_lat/evropa/veliki-orijent-francuske-prima-zene_183159.html

11. april 2010. | 11:01 | Izvor: Beta

PARIZ - Više od 200 godina od formiranja, masonski red Velikog Orijenta Francuske dozvoliće i ženama da mu se priključe, saopšteno je danas u Parizu.

Veliki Orijent Francuske je formiran 1773. godine i isključivo je primao muškarce - ima 50.000 braće i 1.128 loža. Kada su 2008. godine neke lože inicirale šest žena, bile su suspendovane.

"Vrhovna komora masonskog suda je odlučila da lože koje su inicirale žene 2008. godine, nisu radile protiv naših propisa", izjavio je portparol Velikog orijenta Francuske, Žerar Kontremulen.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Bass Pon Apr 12, 2010 9:15 pm

RINGE ::
Svevidece oko simbolizuje Vrhovnog Arhitektu Svemira - Boga. Podseca da nas on nadgleda u svakom nasem postupku i svakoj nasoj aktivnosti. Taj simbol nije direktno Masonski vec ga je SZ preuzelo iz egipatske kulture.

U egipatskoj kulturi se radi o oku boga Horusa. Među masonima, u pitanju je svevideće oko Vrhovnog Arhitekte Svemira...Da li On ima ime?
Bass
Bass
Član
Član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Pon Apr 12, 2010 9:25 pm

Nema, bas zato se i naziva Vrhovni Arhitekta Svemira.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Bass Pon Apr 12, 2010 9:30 pm

Još ovo pitanje: da li to znači da svaki član ima svog Arhitektu ili postoji određeni Arhitekta, ali nema ime?

Hvala na odgovorima. Slobodno Zidarstvo - Page 2 739872
Bass
Bass
Član
Član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Pon Apr 12, 2010 9:37 pm

Svaki clan na sopstveni, licni, nacin percepcira VAS. Sustina je u tome da se veruje u postojanje viseg bica (kad kazem bice ne mislim nuzno zivo bice ili etintet uopste)


Pitanja su ti inspirativna Very Happy
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od KirJanja Sre Apr 21, 2010 3:31 am

Zašto masoni sebe nazivaju "sinovima udovice"? Koje udovice? 😕
KirJanja
KirJanja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1593
Datum upisa : 03.04.2010
Lokacija : Pisces Rising

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od ostensibly Sre Apr 21, 2010 6:00 am

E... moracu da posaljem slikicu zgrade u kojoj se nalazi loza...
Cim budem isao u centar... odmah cu slikati.... i postaviti je...
Lepo ljudi napisali... oooogroooomna tabla... SLobodni zidari... i sve po redu.
I bas su nasli dobro mesto... Stotinjak metara severno od centra centrova...
ostensibly
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 951
Datum upisa : 15.04.2010
Lokacija : Toronto

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Čet Apr 22, 2010 12:31 am

KirJanja ::Zašto masoni sebe nazivaju "sinovima udovice"? Koje udovice? 😕

Koji masoni? Question
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Bass Čet Apr 22, 2010 12:55 am

Našao sam u sestrinoj biblioteci knjigu Džona J. Robinsona, "Rođeni u krvi". Planiram da je pročitam, da li neko zna vredi li u smislu tačnosti podataka?
Bass
Bass
Član
Član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Ned Maj 09, 2010 9:52 am

BASS, procitaj je.

Evo jedan lep graficki prikaz koraka u SZ

slika je velika, nadam se da ce moci da stane u prozor

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Structure-of-freemasonry-by



RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Dragana Pon Maj 10, 2010 6:48 pm

RINGE ::
Sta vi znate o Slobodnom Zidarstvu, imate li nekog bliskog ko je clan ovog Bratstva? da li ste imali prilike da se blize upoznate sa aktivnostima njihovog rada?

Ne znam mnogo o Slobodnom zidarstvu . Znam ono osnovno iz opće informiranosti . Mislim da se radi o Tajnom društvu o kome se mnogo i ne zna . Ili , ne govori .
Je li drugi naziv za Slobodno zidarstvo ; Masonstvo ??? Nisam sigurna , ali mislim da jest .
Pretpostavlja se da su članovi bili poznati umjetnici Mocart , Da Vinči , Betoven ... i još mnogi drugi ...
Nisam imala prilike upoznati osobu koja je u vezi s tim , niti znam kakvim se aktivnostima i radom bave ljudi unutar toga . Ako uopće postoji , takvo aktivno društvo danas u mojoj okolini . Mislim da ne postoji .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Anhelito Pon Maj 10, 2010 11:41 pm

Ne znam mnogo o Slobodnom zidarstvu . Znam ono osnovno iz opće informiranosti . Mislim da se radi o Tajnom društvu o kome se mnogo i ne zna . Ili , ne govori .
Je li drugi naziv za Slobodno zidarstvo ; Masonstvo ??? Nisam sigurna , ali mislim da jest .
Pretpostavlja se da su članovi bili poznati umjetnici Mocart , Da Vinči , Betoven ... i još mnogi drugi ...
Nisam imala prilike upoznati osobu koja je u vezi s tim , niti znam kakvim se aktivnostima i radom bave ljudi unutar toga . Ako uopće postoji , takvo aktivno društvo danas u mojoj okolini . Mislim da ne postoji .

Dragana pricali smo o tome na temi, da to nije tajno drustvo nego drustvo sa tajnom, razlika je.

I da, ima ih i te kako i u tvojoj okolini Slobodno Zidarstvo - Page 2 2979583794
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Ned Maj 16, 2010 7:04 pm

KirJanja ::Zašto masoni sebe nazivaju "sinovima udovice"? Koje udovice? 😕

Vidim da mi je ovo promaklo, zapravo odgovor je bio saljiv.

"sinovi udovice" kao termin je vezan za ritual treceg stepena i ima veze sa Hiramom Abifom i njegovom udovicom.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Ned Maj 16, 2010 7:07 pm

Dragana ::

Je li drugi naziv za Slobodno zidarstvo ; Masonstvo ???

Da, MASON na engleskom znaci zidar. Freemasonry je slobodno zidarstvo na Engleskom



Dragana ::

Ako uopće postoji , takvo aktivno društvo danas u mojoj okolini . Mislim da ne postoji .

Da, postoji u tovjoj okolini Very Happy
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Pon Maj 17, 2010 12:37 pm

Prvi put u dugoj istoriji Srbije, u ovom veku, stvorena je mešovita masonska loža.

Početak je postavljen 2002 godine stvaranjem sveštenog trougla od jednog brata iniciranog u Atini i dve sestre inicirane u R:. L:. "Filipopolis" n°1637- Sofija, O:.M:.M:.I:. "Le Droite Humaine"- Bugarska.

Ime SINGIDUNUM nosi naboj stare slave ovih prostora, gde su na brežuljcima iznad sliva dve velike evropske reke Save i Dunava, drevni kelti prvi sagradili svoj dom ("singi" je ime keltskog plemena a "dunum" znači dom, kuća). U čast i zahvalnost za pruženu podršku i pomoć braći i sestrama iz Bugarske, uz dvostruku dilemu u simbolici "da li Svetlost dolazi sa Istoka" i uz smisao, da se Svetlost stvarno radja na Istoku, u ime novog trougla ugradjen je i naziv ISTOK.

U razmirnom vremenu ratova, društvenih lomova, osiromašenja i tegoba tranzicije, bilo je potrebno 7(sedam) godina da se svešteni trougao pretvori u regularnu Ložu. Ali kada je izabrani Starešina uzdignuo "Povelju o stvaranju" i uskliknuo "BRAĆO I SESTRE, RODJENI SMO!" svi smo mi uzdahnuli. Obuzela nas je sreća i ljubav.

Povelju je donela i uručila T:.P:.S:.G:.C:. Daniele Juette G:.M:. de L´Ordre, koja je uz pomoć još dve sestre iz Francuske, jednog brata iz Bugarske i osnivača nove Lože izvršila "Paljenje svetlosti i ustoličenje".

Ovom poštovanom skupu prisustvovali su braća iz V:.N:.L:.S:. ; braća iz G:.O:.d F:. de Belgrade; sestre R:. L:. Vera Fides n°404, G:.L:.F:.F:. ; braća i sestre R:. L:. Filipopolis n°1846 i R:. L:. "Orfej Rodopska legenda" iz Sofije O:.M:.M:.I:. "Le Droite Humaine" - Bugarska; braća i sestre R:.L:. "Lux Meridiana" Crajova O:.M:.M:.I:. "Le Droite Humaine" - Rumunia; braća i sestre R:.L:. "Terre des Hommes n°1145 l'Or:. Creteil - O:.M:.M:.I:. "Le Droite Humaine" - France, brat iz Poljske Federacije O:.M:.M:.I:. "Le Droite Humaine"

Na Istoku je sedelo 12 Velikih Majstora.

Izabrani Prvi Starešina Ljubo Ivanov održao je Slovo Nade i Zahvalnosti:

Vrlo Prosvetljeni Veliki Majstore Reda "Le Droite Humain",

Vrlo Prosvetljena Braćo i Sestre, koji obasjavate Istok,

Draga Braćo i Sestre sa vašim funkcijama i kvalitetima

Pred kraj ovog tako radosnog i svetlog dana za našu malu Radionicu i svekolikog Masonskog Reda "LE DROITE HUMAIN", želeo bih da kažem nekoliko reči. To su reči nade i zahvalnosti.

Radionica "Singidunum Istok -1899, u Orijentu Beograd " je prva Radionica Mešovitog Medjunarodnog Masonskog Reda "Le Droite Humain" osnovana na tlu Srbije.

Mi smo karika koja je nedostajala u razvoju masonstva, a nadam se da ćemo biti i karika koja spaja Istok i Zapad. Za prvi put inicirani i profani će ugledati Svetlost koju su davno za nas upalili Marija Derem i Žorž Marten.

Da li će nam ova Svetlost pomoći da postanemo bolji, slobodni i moralniji ljudi, zaista humanisti, pokazaće budućnost.

Ja se nadam Svetloj Budućnosti našeg Reda, naše Srbije, Balkana, Evrope i svekolikog Svemira.

U to ime mi moramo da se iz sve snage trudimo, da uz samožrtve i odricanja u svom životu, učinimo, da to stvarno tako i bude.

Zato vas pozivam moje drage Sestre i Braćo da zadignete rukave, snažno prihvatite svoje Masonske alatke, upotrebite svoje Masonske vrline da isklešete Grubi Kamen i sagradite naš Hram Vrline samo za dobrobit i u korist Čovečanstva.

U vaše i svoje ime pozivam svu iniciranu Braću i Sestre celog Masonskog Sveta nezavisno od toga kom Redu pripadaju i bez razlike svog pola i uzrasta: U pomoć!

Braćo:. i Sestre:. da ujedinimo svoje napore i sagradimo Bolji Svet.

Rekao sam!

Br:. Lj:. I:.

05.09.2009 g.

Beograd
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od cat09 Uto Jun 15, 2010 11:47 pm

Mene interesuje jedna stvar: zašto je to bratsvo tajno? Šta se krije iza toga i šta radite na tim okupljanjima?

Da li se prenosi neko znanje, postoje li neki određeni magijski rituali i kakav je postupak inicijacije?
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od RINGE Uto Jun 15, 2010 11:52 pm

Bratstvo nije tajno prva stvar. Javno je registrovano kao udruzenje gradjana u drzavi Srbiji. Sloboda svakog pojedinca je da se izjasnjava ili ne izjasnjava kao Slobodni Zidar.

Okupljanja su najbliza pozorisnim predstavama u kojima svako ima svoju ulogu, svoj tekst i svoju poziciju.

Da, prenosi se znanje. Znanje vezano za Slobodno Zidarstvo. Magijskih rituala nema.

Postupak inicijacije je jednostavan.

Kandidat mora da zatrazi da postane clan to je prva stvar, drug stvar treba da ima 2 kuma (garanta) to moraju biti Braca i oni garantuju za njega. Postoje jos neformalni i formalni intervjui posle kojih se zakazuje sama inicijacija ako je to i dalje zelja inicijanta i ako braca smatraju da je dobar kandidat. Jedini uslov je da nije krivnicno gonjen i da je punoletan.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Slobodno Zidarstvo - Page 2 Empty Re: Slobodno Zidarstvo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu