Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 56 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 56 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Секте - Page 7 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Секте - Page 7 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Секте - Page 7 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Секте - Page 7 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Секте - Page 7 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Секте - Page 7 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Секте - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Секте - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Секте - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Секте - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Секте - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Секте - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Секте - Page 7 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Секте

+25
Qbin
Enna
branimirpn
MoonGirl
Mastifal
IMHO
Arwen Evenstar
slavena
Avramova
Orhideja
pjer
digitalmandrak
Lady
Istina ex Natasha
Dragana
drdoktor
Sub-Ad
Lila
shondononda
Buca
Fraya
RINGE
Fristajlo
cat09
ellen
29 posters

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Buca Uto Jul 20, 2010 12:52 am

Divlja ::''Mila noc''?
Nista od toga.
Samo muz i zena u strogo misionarskim pozama(kao da ih ima vise, pravim od muve slona :Секте - Page 7 3681966919Smile da se sexaju kod svojih kuca. Posle da mi donesu izvestaj, da proanaliziramo. Razlika izmedju obicnog sexa u braku i ovog mog ''ekumenskog'' je jedino u tome sto zena ne sme da glumi orgazam, mora da ga dozivi, kud puklo da puklo. Sva nezadovoljstva se ocitavaju posle i na dusi. Orgazam je dar sa neba. To mislim, to propovedam. Kud puklo da puklo. Bilo je onih koji bi rado bili clanovi ove moje nove Crkve Ljubavi, Razumevanja i Saradnje, da znas. Smile


Nije to novo. Predlažem Moona ili sataniste. Jer orgazam je jedino valjda u orgijama siguran.
Buca
Buca
Član
Član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Buca Uto Jul 20, 2010 1:06 am

slavena ::...

Prosli vikend bejahu u HR .
Jehovini svedoci su ih preplavili,i to bukvalno.
...


Uticaj sekti u Srbiji (pa čak i RS) je i jači (i brojnošću članova i dijapazonom u kome se javljaju), a svojedobno, za vrijeme Miloševića je jedna od njih (partija "Naravnog zakona") bila saradnikom MInistarstva obrane.
Buca
Buca
Član
Član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Uto Jul 20, 2010 7:48 am

Buca ::

Nije to novo. Predlažem Moona ili sataniste. Jer orgazam je jedino valjda u orgijama siguran.

Pa, nece biti da si u pravu. Preporucila bih ti da se ni sama ne pridrzavas sopstvenih predloga, ideja, nisu dobronamerni ti tvoji predlozi. Smanji kofein. Секте - Page 7 3583752321 :albino:

Buca ::

Nego, Subi, pomogao si Divljoj do potpunog rasturanja teme (kao da je ikad na išta ličila Секте - Page 7 427239), a ni združenost napora Avramove, doktora i Ringeta ne ostavi nikakvog traga...
Eto, nasla si negde da sam rekla, sasvim ozbiljno da je sex sa zenama bolji od sexa sa muskarcima?
I donela tu ''vaznu'' :)informaciju koje se i ne secam na ovu ''ozbiljnu'' temu, sad jos pises o razbucavanju teme, necijem doprinosu tom poslu?
Mislis da si u pravu jer pamtis nesto sto veze sa temom nema, sklona si diskvalifikovanju zbog tvojih opservacija i zakljucaka o meni? Licis mi na svestenika neke crkve koji gleda na svakoga, svaciji greh, gresku, sebe ne gleda, nema kada, misli da nema zasto da sebe kontrolise, rekla si to sto si rekla, ostala si ziva od toliko malicioznosti.

Mislis, humor nije dobrodosao na ovakvim temama?
Itekako je dobrodosao, upravo zbog takvih osoba kao sto si ti. Mnogo si maliciozna, samo cu to reci, odnosno ponoviti. Da, sad se i ja bavim tobom, sto izlazi iz okvira teme.

Sorry Ringe, Avramova , Doco, Embarassed i svi ostali.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od RINGE Sre Jul 21, 2010 4:12 pm

Molio bih vas da se vratite na temu, medjusobne prozivke mozete putem PPa ili na temama predvidjenim za to
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Arwen Evenstar Sub Jul 24, 2010 4:32 pm

Najveće tragedije prouzrokovane sektama
- Mart 2000. - Preko 150 pristalica Pokreta za obnovu deset Božjih zapovesti u jugozapadnoj Ugandi stradalo je u kolektivnom ubistvu/samoubistvu. Sektu koja se otcepila od Katoličke crkve formirali su krajem osamdesetih Kredonija Mverinde i političar Džozef Kibvetere, koji su tvrdili da su videli Devicu Mariju i da će sudnji dan nastupiti 2000. godine. Među žrtvama je bilo i 59 dece.
- Mart 1995. - Japanska sekta Aum Šinrikio izvela je teroristički napad u tokijskom metrou, u kojem je stradalo dvadesetoro ljudi, a preko 50 ozbiljno povređeno. Članovi sekte su u pet koordiniranih napada pustili smrtonosni gas sarin na nekoliko metro linija.
- Novembar 1978. - Masovno samoubistvo pristalica sekte Hram naroda, predvođene Džimom Džonsom, u zabačenom „gradu utopije“, tzv. Džonstaunu, koje je ova zajednica osnovala u Gvajani. Preko 900 ljudi umrlo je od masovnog trovanja cijanidom ili od vatrenog oružja nakon što je Džons naredio svojim ljudima da ubiju kongresmena Lea Rajana i njegovu pratnju.
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Uto Avg 03, 2010 4:31 pm

Arwen Evenstar ::Najveće tragedije prouzrokovane sektama .......

Tacno. A onda da se prisetimo krstaskih ratova, inkvizicije, pa onda svih znanih seksualnih skandala u ortodoksnim crkvama, pa sadasnjih sukoba naroda, drzava koji su nastali zbog neslaganja oko pitanja vere u Boga. Religija se svuda upetljala, vere je malo, manja je od zrna gorusice. Licemerje vlada svetom , crkvama i sektama.
Ako Bog postoji - jedan je za sve. Jedan, nema svako svog Boga, a neki pretstavljaju da ga ima bar za svakoga po jedan, ako ne i dva, tri, svako ima nekog svoga Boga, neku svoju knjigu, neki svoj obred i litaniju koje se drzi, bez toga ne ume da se prepusti, ni sa tim ne moze da se preda Bogu jer ga strase, plase kaznama, zbunjuju svacim, citaju puno, pomazu malo, jednom recju: Trulez.
Svoje stado i crkvu hvalis, tudje kudis i zoves se vernikom odredjene crkve koja sebe pretstavlja jedinom ispravnom-to rade ljudi teisti vecinom. Ne ide to tako. Ne postoji ni jedna crkva na Zemlji koja ima tapiju na Boga. Covek je individua koja je duhovno povezana sa Bogom-Tvorcem koji je Jedan. Covek je hram boziji. Svaki covek, a ne onaj koga je izabrala odredjena konfesija obredom u koji se kune i pretstavlja ga jedinim mogucim putem do Boga. Bog bira Coveka, ne obrnuto.
Manipulacija i moc idu zajedno pred oltar da se okade, ovce cekaju na sisanje, drzava uvek ucari nesto u tome svemu. Samo se covek koji iskreno zeli da upozna Tvorca pati kroz zivot, trazeci Istinu svuda, po crkvama, sektama, kako god to nazivali, vapi jadan Covek ka nebu, trazi pod kamenom, pod krstom, zvezdom, mesecom, slikom, statuom, oslanja se na znakove. Lazu ga, kradu, vodaju po pustinjama, po bregovima, uvlace u rupe, igraju se njim kao igrackom..

Treba traziti prvo u sebi, posle je lakse. Svugde je dobro ako pronadjes Boga u sebi- znaces gde je ziva vera koja ti je potrebna kao hrana da duhovno rastes i tu ces se skrasiti.

Crkve ratuju i svadjaju ljude, umesto da spasavaju i mire ljude u ime Bozije. Koriste strah umesto ljubavi kao oruzije kojim drze pod kontrolom stado kod koga je vuna, mleko i sir. To je stvar dominacije i kontrole, ne vere u Istinitog Boga. Zato podele, prozivke, prebrajanja, pljuvacine, verski timovi spremni na svasta u ime Boga a protiv Njega rade zajedno dugo vremena( da vide, znali bi da grese, ali, slepi su nazalost pa se mesaju u ono sto nije njihov posao i osudjuju umesto da spasavaju) i fundamentalisti svih boja i vrsta. Ratuju i kude jedni druge umesto da se mire, razumeju, saradjuju. Raduju se tudjoj nesreci, kopaju jame jedni drugima, ne shvatajuci da na kraju sami padaju u te ponore nezadovoljstva i frustracije. Izgubljeni bez Ljubavi u mrznji i ruganju, koji nisu od Boga, ponavljaju nesto sebi u bradu, ne umeju da razgovaraju sa Bogom artikulisano, i za to im treba posrednik. Mrtvi su u Duhu dok pricaju o vecnom Zivotu.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Fristajlo Ned Avg 08, 2010 5:06 pm

Divlja ::

Tacno. A onda ...

Sve ti ovo stoji, pod jednim uslovom: da Bog postoji... Секте - Page 7 40722
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Čet Avg 12, 2010 10:27 am

Fristajlo ::
Divlja ::

Tacno. A onda ...

Sve ti ovo stoji, pod jednim uslovom: da Bog postoji... Секте - Page 7 40722
Ne veruj, meni je ostalo da ti kao i uvek kontriram i verujem da Boga ima. :Секте - Page 7 3681966919: Секте - Page 7 327314487 Секте - Page 7 128863565 Ljubav! Секте - Page 7 3726945182
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od IMHO Sub Avg 14, 2010 1:03 am

Ja sam u sekti, šta je tu loše?
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Fristajlo Sub Avg 14, 2010 1:10 am

Po nekima, sama sekta. Lično, ne smatram ih opasnijima (neke sekte) od nekih religija...
Kako god, ne verujem ni u kakva svetska bratstva; nisu uspevala ni na mnogo manjim probnim poljima. Lepo kao ideja, ali- neostvarivo u praksi...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od IMHO Sub Avg 14, 2010 1:13 am

Ideja iz naslova je neostvariva, a i ne treba da se ostvari.

Sekta? Šta znam, na mene nije loše uticala ali ja sve primam s rezervom. Neko ko se tome oda punim srcem može gadno da strada...
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Avramova Sub Avg 14, 2010 1:34 am

IMHO :: Sekta? Šta znam, na mene nije loše uticala ali ja sve primam s rezervom. Neko ko se tome oda punim srcem može gadno da strada...

Ako se srcem ne predaš veri, ti nisi vernik. Isto je i sa sektama ma šta ja mislila o njima.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Sub Avg 14, 2010 1:45 am

IMHOOOOOOOOO...A IZVINI U KAKVOJ SI TI SEKTI I ZASTO???????????????????......
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od IMHO Sub Avg 14, 2010 2:00 am

Ja sam u orijentalnim templarima. Ako se sećaš, drdoktor i Sub-ad lomili su koplja oko te sekte kao najgore na svetu, koja uništava srpsku mladež.
Zašto sam ušla?
Zbog dečka.
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Sub Avg 14, 2010 2:06 am

Ne nisam pratila tu temu i o tome nista..ali me bas zanima ovo tvoje...ko se oda punim srcem moze gadno da strada...pa te ja sad pitam, a sa koliko srca si se ti odala???
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od IMHO Sub Avg 14, 2010 3:11 am

Ljudi imaju najrazličitije motive za ulazak u sektu. Kao i u masoneriju - kopa nogama i rukama da bude primljen jer misli da je to cool i in, a nema pojma šta će tamo (govorim o zrelim ljudima, skorojevićima).

Da sekte vrbuju vrlo mlade ljude, to nije tajna. A klinci su osetljivi na rituale, na status koji drugovi iz razreda nemaju, pale se na tajno i zabranjeno i lako ih je navući.
U sektama ima i ljudi kao što smo ja i moj dokoljenko, koje više zanima istorija Reda, obredi, knjige, razgovori itd. Nema nas mnogo ali nas ima i takvih.
Važan je i status u sekti - svi nemaju pristup svemu. O nekim obredima mogu samo da nagađam kako izgledaju.
Ja ne dajem sebe, trezveno sam ušla u to, imala sam 22 god, to je već neka zrelost. Problem je kad to uradiš sa 15, 16.
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Sub Avg 14, 2010 3:14 am

Zelim ti sve najbolje....drugo ti nista ne mogu reci...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od IMHO Sub Avg 14, 2010 3:32 am

Hvala, ali nema opasnosti za mene.
Svesno sam ušla u to kao i u neke druge stvari. Radoznala po prirodi... :zongler:
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Sub Avg 14, 2010 3:39 am

Razumijem ja to, radoznalost, pa i sama sam takva, nego kazem ti iz razloga sto sam, poznavala ranije , jednu curu, koja je isto tako govorila, bila je posebna i pametna, i jednog dana , poklonim joj ja krst...onako dok se rukujemo...i ona od tada...znas vec sta...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od IMHO Sub Avg 14, 2010 3:46 am

Uh, to je strašno. Ima masa takvih priča i mnoge su istinite. Секте - Page 7 3835376317
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Sub Avg 14, 2010 3:50 am

a ti sebe ne smatras , barem malo "dio toga"..?
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od IMHO Sub Avg 14, 2010 3:59 am

Bože sačuvaj.
Da je tako, ne bih ovde pisala o tome. Секте - Page 7 3835376317
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Sub Avg 14, 2010 4:08 am

ok. samo pitam, sorry..radoznalost....ja recimo znam neke masone..po Italiji....ali ne znam sta je "orijentalna templarima", NE ZNAM CAK NI DAL SAM DOBRO NAPISALA..??

Interesuje me, ako ti nije problem da mi, samo malo eto objasnis "te razlike"...?
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od IMHO Sub Avg 14, 2010 4:13 am

Nisi dobro napisala.
Ordo Templi Orientis. Izguglaj malo, naći ćeš svašta.

I ja poznajem neke beogradske masone, zato sam ono napisala, ti ljudi nemaju pojma šta je masonerija. To ti je kao pevač narodnjak kad kaže, ja slavim tri slave. Razbacuju se religijom kao cepanicama.
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Gost Sub Avg 14, 2010 4:17 am

ne ovi su okey...ali ne kapiram nista i dalje...al ok. i ne moram....al eto pokusavam jer volim da "proucavam" razloge prije svega...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Секте - Page 7 Empty Re: Секте

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu