Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 48 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 48 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Solidarnost EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Solidarnost EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Solidarnost EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Solidarnost EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Solidarnost EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Solidarnost EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Solidarnost EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Solidarnost EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Solidarnost EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Solidarnost EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Solidarnost EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Solidarnost EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Solidarnost EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Solidarnost

+3
Vidra
Istina ex Natasha
Avramova
7 posters

Ići dole

Solidarnost Empty Solidarnost

Počalji od Avramova Pet Maj 04, 2012 1:10 am

Koliko ste spremni da u bilo kojoj zivotnoj situaciji pokazete solidarnost?
Navedite licno iskustvo ili iskustvo drugih.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Istina ex Natasha Uto Maj 08, 2012 12:59 pm

Dajem sve sto imam onima kojima treba pomoc. Kada vidim nekog siromasnog da dodje da kupi nesto, uvek im prodam ispod cene. Nekima bih i poklonila robu ali Australci nece. Daju uvek malo novca. Juce je zena dosla sa starim cipelama. Jedva je isla. Trazila je i nasla koje joj odgovaraju ali su joj bile skupe. Dala sam joj cipele ispod cene, skoro dzabe. Toliko je bila zahvalna da je izvadila tiket za bioskop i dala mi na poklon. Nisam mogla da je odbijem jer joj je to mnogo znacilo. Retko se srecu ljudi koji imaju osecanja za druge kojima treba pomoc. Ne znaju da se kada dobro ucinimo dobro ce nam se i vratiti. Da smo duzni, ako smo hriscani dati sve od sebe za one koji su u goroj situaciji nego mi.



Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vidra Čet Maj 10, 2012 11:30 pm


evo moji drugari kazu da je to kada nekome das krv...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Fristajlo Čet Maj 10, 2012 11:55 pm

Добро кажу.
На жалост, то је једна од ређих у савремено доба; остала некако нестају.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Noelia Pet Maj 11, 2012 10:46 pm

Solidarnost bi trebala doći do izražaja uvijek kad izostane pravda i pravednost.
Kod mene se miješaju solidarnost i sućut, suosjećanje s neki tko je u nevolji i treba mu pomoći. Pa uglavnom to radim, koliko mogu. Ali, to kršćanska obaveza i recimo da mi je to kao normalno. Mislim da solidarnost ima i drugu dimenziju, ne samo pomaganje sirotinje, nego borba za njihova prava, ali nisam sigurna kako to izvesti. Trebalo bi pitati Jurivaku i Fristajla. Solidarnost 2214231980
Suprotno solidarnosti je gramzljivost, zar ne? Ali ona je povezana s osjećajem moći. Komplicirano je kad se danas promiču "vrijednosti": zaradi što više, potroši što više , provedi se što bolje...egoizam prve klase. Kad je čovjek pun sebe, svoga upjeha i novca, nema u njegovom srcu mjesta za drugoga.
Noelia
Noelia
Član
Član

Broj poruka : 243
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Fristajlo Pet Maj 11, 2012 11:02 pm

Noelia ::. Mislim da solidarnost ima i drugu dimenziju, ne samo pomaganje sirotinje, nego borba za njihova prava, ali nisam sigurna kako to izvesti.
Наравно да има; но, савремено доба је способност емпатије свело на емоцију видео игара или уживљености у филм који гледамо.
Била некад друга димензија; звала се социјализам; нису људи били бољи; закон их терао на то. Solidarnost 2979583794
Али- није нам било довољно да возимо фиће; хтели смо БМВ, Мерцедес, било нам тесно у радничким одмаралиштима или у Грчкој- хтели смо у шпанију или на Азоре...
Мислиш- претерујем? Solidarnost 2214231980
Многи мисле. Само- слабо мисле. Solidarnost 1528569331
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vulin Pet Maj 11, 2012 11:19 pm

Čekaj! Sad ispade da je loše voziti BMW? Nije. Veruj mi.

Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Fristajlo Pet Maj 11, 2012 11:54 pm

Није споран БМВ, него начин да се до њега дође, и потреба за њим.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vulin Sub Maj 12, 2012 12:06 am

Spenden Sie Geld, Zeit oder Gebrauchsgegenstände je najčešća reklama u Nemačkoj...

Imaš, dobro. Nemaš, sistem će da ti pomogne. Imaš viška, daj još nekom. Makar malo.
I u tome nema ničeg lošeg. Višak nije loš. Loše je ako ga imaš a nećeš da daš bar mrvicu. Loše je u Srbiji, a mislim da je zbog toga što ljudi neće da pogledaju istini u oči.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Fristajlo Sub Maj 12, 2012 12:22 am

Vulin ::
Loše je ako ga imaš a nećeš da daš bar mrvicu.
Лоше је кад је лоше распоређен; то је проблем савременог капитализма, и генерално капитализма. Таква му је природа и смисао; да се капитал концентрише у рукама премало људи, болесних од саможивости.
Немој рационализовати своју нелагодност према тој чињеници; ти немаш везе с тим, па немој ни бранити. Немам ја ништа против "жеље за БМВ"-ом, већ против идеје да се то прогласи за потребу. То није и не може да буде потреба. Solidarnost 2979583794
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vidra Sub Maj 12, 2012 12:24 am


ima li potreba veze sa ukusom i prihvatanjem?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Fristajlo Sub Maj 12, 2012 12:25 am

Vidra ::
ima li potreba veze sa ukusom i prihvatanjem?
Не разумем питање.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vidra Sub Maj 12, 2012 12:33 am

Немам ја ништа против "жеље за БМВ"-ом, већ против идеје да се то прогласи за потребу. То није и не може да буде потреба.
U nekim krugovima imati i moci je uslov prihvatanja.
Mozda nije dobar primer, ali pre neko vece sam gledala o kapetanu Kuku i njegovoj ideji kako da natera mornare da jedu kiseli kupus - dakle ako je on sam kao kapetan dao primer i njegovi neposredni podredjeni, kuseli kupus je bio lakse prihvacen u jelovniku.
Danas je mozda prestizno imati auto, a oni koji ga poseduju ravnaju se prema brendu.
Ono sto sam prethodno napisala, a mislila sam - da li ljudi kao jedinke imaju potrebu da u stvari budu prihvaceni kreirajuci idredjeni ukus?
( ako sam jos vise zapetljala, budi strpljiv sa mnom, pa cemo se sutra objasnjavati, nesto sam bljak)
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vulin Sub Maj 12, 2012 12:33 am

Ne znam da li shvataš da su zlo savremene ekonomije multinacionalne kompanije, a ne kapitalizam. A zlo koje preti da nas pojede je virtuelni novac. Što opet nema veze s kapitalizmom.

A novac ne može da bude ravnomerno raspoređen, iz prostog razloga što je on merilo raspoređenosti rada, planiranja, inteligencije, još planiranja, discipline, umešnosti, još više planiranja, inteligencije... I kao što sve pobrojano nije jednako kod svih nas, ni novac (koji je slika svega toga) ne može da bude (po komunističkom shvatanju) podjednako raspodeljen.

A BMW nije potreba, nego užitak. I nadoknada za razmišljanje i lomljenje leđa.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vulin Sub Maj 12, 2012 12:37 am

Vidra ::
Немам ја ништа против "жеље за БМВ"-ом, већ против идеје да се то прогласи за потребу. То није и не може да буде потреба.
U nekim krugovima imati i moci je uslov prihvatanja.

Ne u nekim, nego u svim. Postoji hijerarhija, i ko je ne prihvata ili ne shvata, biva izbačen.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Fristajlo Sub Maj 12, 2012 12:48 am

Vulin
Ne znam da li shvataš da su zlo savremene ekonomije multinacionalne kompanije, a ne kapitalizam.
Не знам да ли увиђаш да је то изум хипер-капитализма, а свакако не социјализма; сво зло данашњег света одатле долази. То је ствар просте перцепције реалности, а не моја тврдња.
A zlo koje preti da nas pojede je virtuelni novac. Što opet nema veze s kapitalizmom.

Него са чим, среће ти? Solidarnost 2214231980


A novac ne može da bude ravnomerno raspoređen, iz prostog razloga što je on merilo raspoređenosti rada, planiranja, inteligencije, još planiranja, discipline, umešnosti, još više planiranja, inteligencije... I kao što sve pobrojano nije jednako kod svih nas, ni novac (koji je slika svega toga) ne može da bude (po komunističkom shvatanju) podjednako raspodeljen.
Зашто кад год неком поменеш социјализам, одмах подмеће уравниловку? Solidarnost 2214231980 Ни помислио нисам на то, већ на стриктну регулативу, којом је правда у расподели била загарантована, бар у разумним пропорцијама; она се у капитализму губи, чим нестане било каквог друштвеног притиска, и ја само о томе и говорим. Капитализам пре или касније сам гризе своју супстанцу, јер је деструктиван у друштвеном смислу, до те мере да ми није јасно зашто одбијаш то да видиш...?
Воли га ти и даље, и сматрај "супериорним", не смета ми то. Твоја ствар. Но, за твоје добро, прихвати реалност, -у капитализму је друштвена правда напросто неостварива, није ни теоријски могућа. У пракси, дотакне у фрагментима; у пракси- никад.

A BMW nije potreba, nego užitak. I nadoknada za razmišljanje i lomljenje leđa.
Тако реци... Solidarnost 2214231980 И статусни симбол, и продужетак.... Solidarnost 2214231980 и тако даље...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Fristajlo Sub Maj 12, 2012 12:51 am

Vidra
U nekim krugovima imati i moci je uslov prihvatanja
У неким круговима то се сматра снобизмом, малограђанштином, па и разметљивим; све зависи од кругова до чијег ти је става стало.
Ствар личног вредносног система.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vulin Sub Maj 12, 2012 1:05 am

Virtuelni novac nije posledica kapitalizma nego američke želje za dominacijom dolara. Još do (koliko me sećanje služi) početka šezdesetih godina su Ameri štampali onoliko dolara koliko je bilo potrebno za pokriće svih berzanskih transakcija. Da bi tokom sedamdesetih izračunali da im ogromne pare odlaze na štampanje novca koji samo stoji u trezorima kao garancija. Pa su uveli obavezu da Federalne rezerve izdaju umesto novca potvrdu kojom garantuju da taj novac postoji u privredi, i da može da se odštampa po potrebi. Da bi osamdesetih počeli da varaju na količina novca koji realno može da se bez posledica odštampa i onog za koji su izdavali potvrde o pokriću. Što je izazvalo lančanu reakciju, i danas imamo situaciju da banke trguju procenama o budućem stanju nečega (umesto novcem) dajući prozvoljne cene takvim procenama. Kao kad bi ti i ja počeli da crtamo i plaćamo komadićima papira, dajući im vrednost u zlatu. Pa kažemo ovaj papir je hiljadu dolara, a onaj 68 hiljada dolara.

E jebiga, Fri, sad me džigerišeš. Ispada da ja imam malu kitu zato što 985 kilometara puta (sa dve granice) opičim za sedam ipo sati.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vulin Sub Maj 12, 2012 1:13 am

Fristajlo ::Vidra
U nekim krugovima imati i moci je uslov prihvatanja
У неким круговима то се сматра снобизмом, малограђанштином, па и разметљивим; све зависи од кругова до чијег ти је става стало.
Ствар личног вредносног система.

Znam šta je ovim htela da kaže:
Nismo jednaki, i neću te prihvatiti (u bilo čemu) kao sebi ravnog - dok mi ne pokažeš i dokažeš da znaš i umeš isto što i ja. A ako si bolji, prihvatam tvoju nadmoć.

Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Fristajlo Sub Maj 12, 2012 1:19 am

Vulin
Što je izazvalo lančanu reakciju
-што имплицира да је то комунистичка освета.... Solidarnost 2214231980
E jebiga, Fri, sad me džigerišeš. Ispada da ja imam malu kitu zato što 985 kilometara puta (sa dve granice) opičim za sedam ipo sati.
Аха, дакле- јурцаш, кршиш прописе и ограничења брзине?
Како се то реперкутује на законску уређенос' западнијех друштвених организација, с посебним освртом на малу киту? Solidarnost 2214231980
Смислио си изговор, а не одговор; мане ме тих фора. Solidarnost 2214231980 Волиш то, и то је у реду; али, само немој да ми продајеш то као рационално. Могао си да узмеш и Фабију 1,2- и она иде 17, 18 банки, а држи путних 130 на пола гаса... Solidarnost 2214231980
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vidra Sub Maj 12, 2012 4:32 pm


A ako si bolji, prihvatam tvoju nadmoć.
Sad cu ja kao IceQueen - gde ti zivis?
Ako si bolji mogu bar nekako da te ogovaram...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Vulin Sub Maj 12, 2012 4:37 pm

Solidarnost 2531996303


Pa zato nam i propada država i društvo. Nema hijerarhije, niko više ne zna gde mu je mesto, ne zna se ko kosi a ko vodu nosi (ko šljive trese, a ko ih dočekuje u potoku Solidarnost 2317702173 ), svi su pametni, i svako zna da je onaj pogrešno šutirao penal, a da je guverner ili ministar pogrešio prilikom odlučivanja o ______ (dopisati po želji).

Nema gazde, i ne znamo više gde nam je dupe a gde glava.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Hiperborejac Sre Avg 29, 2012 3:03 am

Molim, pa to je rec koja je izbacena iz recnika jer se jako retko cuje vidi i koristi.... Solidarnost 262462740
Hiperborejac
Hiperborejac
Član
Član

Broj poruka : 275
Datum upisa : 23.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Avramova Sre Avg 29, 2012 4:25 pm

Fristajlo ::
Vulin ::A BMW nije potreba, nego užitak. I nadoknada za razmišljanje i lomljenje leđa.
Тако реци... Solidarnost 2214231980 И статусни симбол, и продужетак.... Solidarnost 2214231980 и тако даље...

Šta fali statusnom simbolu, ne vidim u tome nikakvu negativnu konotaciju osim što je većina tako doživljava i a priori osuđuje zbog sveopšteg rasula i u glavama i oko glava? Fali mu ako se na nezakonit način dođe do istog.
Ne možeš bato kupiti dobar auto ako pre toga nisi dobro zagrejao guzicu ili zavrnuo rukave, kako ko. Naravno, neko tome ne pridaje značaja ali to je već ređi slučaj.

Ne može svako kupovati u ekstravagantnim radnjama jer nije težio tom cilju. Ne može svako stanovati u luksuznom delu grada jer opet nije težio tom cilju i još hiljadu primera kada govorimo o statusnom simbolu?

Kod nas sve može, mi smo posebna sorta, zamalo pa da oremo nebeske njive a ne oremo ni ovozemaljske i ako oremo, skoro da je za dž.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Solidarnost Empty Re: Solidarnost

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu