Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 33 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 33 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
NOSTALGIJA EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
NOSTALGIJA EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
NOSTALGIJA EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
NOSTALGIJA EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
NOSTALGIJA EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
NOSTALGIJA EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
NOSTALGIJA EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
NOSTALGIJA EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
NOSTALGIJA EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
NOSTALGIJA EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
NOSTALGIJA EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
NOSTALGIJA EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
NOSTALGIJA EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


NOSTALGIJA

+12
Komsinica
Johnny-Azra
Marea
Miško
Strelac
sini_do
Hiperborejac
Fristajlo
Vulin
SKYKING
Avramova
Istina ex Natasha
16 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

NOSTALGIJA Empty NOSTALGIJA

Počalji od Istina ex Natasha Sub Dec 10, 2011 12:52 pm



Zamislite sebe u polozaju mnogih koji zive sa nostalgijom sa uspomenama i od uspomena. Koji, u skoro svakom snu, sanjaju rodne gradove, sela, polja, reke, livade, svoje nebo.... Koji vise nisu dobrodosli ni na Srpske forume, a jos manje u svoj zavicaj. Koji su postali stranci i krivci bez krivice. Svaki put kada sam dolazila na aerodrom videla sam mrznju kao da smo najgori zlocinci, ustase ili Siptari Pojma nemate kako je vecini od nas tesko sto se vise nemamo gde vratiti. Svaki put kada odem da radim u prodavnici nosim oko ruke plasticnu narukvicu na kojoj su boje nase zastave, gde pise SERBIA. Ne razumem taj okrutni, brutalni mentalitet. Da li je u pitanju ljubomora ili nesto drugo? Zbog cega to odbacivanje nas, ali ne i naseg novca? To je samo kod nas tako. ZASTO?
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Avramova Sub Dec 10, 2011 2:18 pm

Joj, i mene počela drmati nostalgija. NOSTALGIJA 1369909122
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od SKYKING Sub Dec 10, 2011 3:14 pm

Natasha ::Koji vise nisu dobrodosli ni na Srpske forume, a jos manje u svoj zavicaj. Koji su postali stranci i krivci bez krivice. Svaki put kada sam dolazila na aerodrom videla sam mrznju kao da smo najgori zlocinci, ustase ili Siptari
Opet te vata...
Duva li tamo neki vetar... Opusti se malo!
Znas li koliko sam vremena proveo na aerodromu... Svi koji dolaze iz USA ocekuju da ih vozate u kolicima kao invalide i istog momenta se naduvaju da skoro polete... Ali je to zabranjeno u zoni aerodroma. NOSTALGIJA 2214231980
Ako sudis po taksistima i carinicima onda... TI SI U PRAVU.... NOSTALGIJA 4242552882
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Avramova Sub Jan 21, 2012 1:24 pm

Дрмала мене носталгија последњег месеца боравка и тако реших да је се ослободим. После размишљам, да ли би ме дрмала у другим околностима и дођем до закључка да не би и зато се већ спремам на нови пут. Можда ћу тек тада доћи до одговора на питање да ли је носталгија неодвојиви део нас или продукт незадовољства, чиме год било проузроковано.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Istina ex Natasha Pon Jan 23, 2012 12:17 am

Avramova :: Можда ћу тек тада доћи до одговора на питање да ли је носталгија неодвојиви део нас или продукт незадовољства, чиме год било проузроковано.

Ne mislim da je nostalgija produkt nezadovoljstva. Posto su ljudi razliciti, drugacije reaguju na zivotne okolnosti ma gde bili. Neki su se prilagodili na bolje uslove zivota i ne pada im na pamet da se ponovo vracaju u 'blato' i sume iz kojih su dosli u civilizaciju. A ima nas, glupih, koji i dalje zivimo od secanja na proslost koja je bila sjajna u poredjenju za poslednjih 20 i nesto vise godina kada je sve 'palo u vodu'. Ne mozemo i ne zelimo da se probudimo i vidimo pad koji je gori nego sto je ikada bio u Srbiji. Pad u svakom pogledu. Kada samo podjem od mojih 'prijatelja' i familije, dosta mi je. Sa mrtvog bi i pokrov uzeli. Sve se svelo na proracune, okrutnost, materijalizam...nista ljudsko vise ni u kome nema. Gazi i 'preskace' svako preko svakog ko je jaci.

Mozda ovo nije nostalgija nego zalost za ljudima i zemljom koje vise nema.

Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Avramova Pon Jan 23, 2012 12:41 am

Natasha :: Mozda ovo nije nostalgija nego zalost za ljudima i zemljom koje vise nema.

Iz one perspektive, kada sam šetala obalom uz bistro more i uživala opojne mirise mediterana, meni je moj "beli" grad bio daleko lepši nego sav uglačani kamen koga su vekovi i nečiji đonovi glačali. Ima nešto drugo što me je nateralo da postanem nostalgična. Zato sam i pisala da je vrlo moguće da nezadovoljni imaju izraženiju nostalgiju od zadovoljnih, ali i onih koji su jednostavno takvi, i s godinama sve više nostalgični.

Ne znam kako bih da sam na mestu tebe, moje sestre i puno njih koji su odavno van Srbije. Ono što mi je najvažnije jeste da gde god sam, samo da sam sa svojima ili makar da znam da je njima jednako dobro kao i meni. Ovde mislim na moju decu i najbliskije.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Istina ex Natasha Pon Jan 23, 2012 12:57 am

Slazem se sa tobom i zahvaljujem sto nisi, kao neki koji bi se prvo 'uhvatili' za moj tekst i iz njega izvukli materijal za komentare koji 'ujedaju za dusu'. Od takvih coveku nije nigde s' mirom. Ne samo na Forumu nego i u pravom zivotu. Ne OVDE nego TAMO. Da sam vlasnik Foruma to ne bih nikako dozvolila.

Sto se tice tvog 'belog grada' a i mog Uzica sa okolinom, mogu reci da se nikako ne moze uporediti sa Melburnom i ovim ljudima. Beograd mi je ostao u secanju po uzasnom mirisu loseg benzina i neljubaznom narodu. Ostala sam zgadjena od utiska da niko nikom ne govori 'dobar dan, kako ste? Prolaze komsije iz velikog broja ogromnih zgrada i cute. To ovde jos nisam dozivela iako smo svi dosli iz raznih krajeva sveta. U Uzickom kraju se ljudi promenili, takodje. Ako je neko u tim sumama na nekoj vlasti, pa bio to i direktor komunalnog preduzeca, velika je licnost. Svi mu se uvlace da ne kazem gde. O jadnim doktorima iz tih suma, da ne govorim. Smatraju ih za bogove od kojih svakom zivot zavisi. Vere u Gospoda uopste nema. Isusa, osim Adventista i Svedoka, niko ne spominje. Sve sami 'lovci' koji idu okolo i gledaju sta ko od koga moze da iskoristi.

Moja nostalgija se odnosi samo na proslost, ljude kojih vise nema i uspomene.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Avramova Pon Jan 23, 2012 1:08 am

Draga moja, to onda nije nostalgija, već žal za prošlim, lepšim, čistijim vremenima nego što su sada, i jednako može da dotakne tebe kao i mene. Možda je teže nama koji sve to vidimo. Zna da zaboli.

Sve više stičem utisak da stasavaju nove generacije koje znaju i osećaju više nego što su njihovi roditelji osećali. Valjda je vreme na njihovoj strani, ko će to znati.

Meni je poznata činjenica da su u svakom selu učitelj, lekar, veterinar, poštar, milicioner, trgovac itd. bili ljudi koji su uživali naročiti ugled bez obzira da li opravdano ili ne. To je tako oduvek bilo, možda i više nego danas.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Vulin Pet Mar 23, 2012 11:09 pm

Ma kakva nostalgija... Ljudi u Srbiji su se iskvarili, verovatno zahvaljujući trulom sistemu, ali je nepobitna činjenica da su se iskvarili. Mnogo.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Avramova Pet Mar 23, 2012 11:12 pm

Sva sreca pa nisu svi iskvareni.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Fristajlo Pet Mar 23, 2012 11:13 pm

Vulin :: Ljudi u Srbiji su se iskvarili
Јесу.
Само, има једна ствар; разлика у томе какви су били и какви су сада је за кратко време постала велика, па је уочљивије него код других. Иначе, нису гори од других народа- само тако изгледају, због брзог а драстичног пада...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Avramova Pet Mar 23, 2012 11:16 pm

Moze li se nesto/neko pokvariti ako nije podlozno kvarenju?
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Fristajlo Pet Mar 23, 2012 11:17 pm

Може. Временом, кад довољно потраје.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Vulin Pet Mar 23, 2012 11:19 pm

Prejak izraz. Poenta je da smo sve manje zabrinuti za druge. A pogledi nam uprti u izuzetno neodgovorne ljude.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Avramova Pet Mar 23, 2012 11:19 pm

Sto bi znacilo da nismo skroz iskvareni ali tendencja postoji.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Istina ex Natasha Uto Apr 10, 2012 1:28 pm

Znam koji nisu. Sigurna sam da ih ima koji znaju da je tesko biti van svoje zemlje, svojih najranijih uspomena, detinjstva, lepih dana sa najdrazima. Na primer, prvi dan kada me majka povela u skolu. Secam se kao da je sada bilo...

Bilo je mnogo srecnih dana i vremena kada smo uvek mogli na nekog da se oslonimo kada nam je tesko. I uvek je bilo, i bice, onih koji ce se radovati sa nama kada smo srecni...

Po meni nostalgija nisu samo ljudi nego i zemlja po kojoj smo setali i mesto gde smo ziveli. Dragi predeli, reke, sume, livade, planine...istorija itd.................
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Hiperborejac Uto Sep 11, 2012 3:59 am

Vulin ::Ma kakva nostalgija... Ljudi u Srbiji su se iskvarili, verovatno zahvaljujući trulom sistemu, ali je nepobitna činjenica da su se iskvarili. Mnogo.

Pa nije sve u pokvarenim ljudima, secas se barem prirode,polja, suma, mora..bilo cega neceg iz detinjstva....ko je nema ...pa makar sebe i ne voleo zbog toga.... nije svoju zemlju istinski ni voleo....
Hiperborejac
Hiperborejac
Član
Član

Broj poruka : 275
Datum upisa : 23.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Avramova Pon Okt 21, 2013 1:50 pm

@Hiper

Kada bi se živelo od sećanja više od 50% ljudi bi i danas bilo zadovoljno.

I gde si ti više? Smile
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od sini_do Pon Okt 21, 2013 5:08 pm

Avramova ::@Hiper

Kada bi se živelo od sećanja više od 50% ljudi bi i danas bilo  zadovoljno.

I gde si ti više? Smile
Šta bi sad rekao Sinaj, postoji samo sadašnji trenutak, tako ne živi se od sećanja, nego od sadašnjeg trenutka.. A sadašnjost je grozna... NOSTALGIJA 363364791 
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Avramova Pon Okt 21, 2013 5:11 pm

Upavo sam rekla da se ne živi od sećanja niti je to moguće. Sadašnji trenutak traži svoju afirmaciju.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Strelac Sre Okt 23, 2013 12:06 am

Uvek sam se pitao kako je to napustiti svoju zemlju, otici negde drugde...zauvek...

Imao sam nekoliko ponuda da odem van, neke cak dosezu do Australije... nisam cak ni razmislio, u sekundi mi je bilo jasno - ne mogu...i ne zelim...

Ja kad odem negde turisticki, ili na letovanje... a volim da odem i vidim sve... vec negde 16.-17. dan mi je svega dosta, dusa mi sanja Avalu, moj Veliki Prljavi Grad... tabla sa natpisom Beograd... tramvaji i trolejbusi, miris hleba i slanih kifli iz pekare u mojoj ulici, da komsija Mida odradi rutinu - gde si komsija, kako je...

Mogao bi na silu da zivim negde drugde, ali dusa bi mi patila...




Ovde sam rodjen, ovde cu ziveti...a na kraju imam svoj krevet u Ruzveltovoj... tu su mi grobovi 4 generacije predaka... gde drugde...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Avramova Pet Okt 25, 2013 12:03 am

Do sada sam mogla biti Francuskinja ali nisam htela iz istog razloga kao i ti Strelac. Pokušavala al' ne ide.

Moram priznati, bolje se snalazim u Parizu nego u Beogradu, tamo sve lepo piše, ovde ništa. Često oko jedne ulice kružim kao leptir oko uličnog svetla i po pet puta. Naročite probleme imam sa Novim Beogradom. Sva sreća da ima puno klupica pa se mogu odmoriti u potrazi za destinacijom. NOSTALGIJA 3681966919
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Miško Pet Okt 25, 2013 2:27 pm

Nostalgija... sećam se uvek sa njom mojih studentskih dana provedenih u Beogradu, Fil.Fakulteta, doma" Ivo Lola Ribar" , lepih koleginica,Kalemegdana... Zašto tako brzo prođe sve što je srcu drago? a onda seta, žal  i nostalgija.
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Marea Sub Okt 26, 2013 2:30 am

I nisam neki nostalgicar, ali kad sam bila mala uvijek sam nocu plakala, kad sam spavala kod bake, jer mama nije tu,a kad svane moze sve..Smile 
..a sada ne vidim ni jedan razlog za to...ako imam sansu da zivim malo vani, zasto ne bih??? Znam da mi nece pobjeci sve ono tamo sto imam...Super mi je ova kombinacija...malo Zapad, pa malo Istok...odgovara mi i to je to...Meni prelijepo hleb mirise gdje god da jesam...Smile 
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od sini_do Sre Okt 30, 2013 4:35 pm

Nostalgija za prošlim vremenima, za klimom koja je bila normalna i lepa, kad su postojala ćetri godišnja doba, a sad samo zima i ljeto..
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

NOSTALGIJA Empty Re: NOSTALGIJA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu