Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» DW - svetska scena i region Balkana
Juče u 8:37 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:34 pm od Brave Heart

» Sav taj blues
Juče u 12:05 am od Davidova

» Milovan Brkić...
Uto Dec 11, 2018 11:58 pm od Davidova

» Starački dom
Uto Dec 11, 2018 11:39 pm od Davidova

» EKV bend za citavu vecnost
Uto Dec 11, 2018 11:18 pm od Davidova

» Lične fotografije
Uto Dec 11, 2018 11:07 pm od Davidova

» Usamljenost
Uto Dec 11, 2018 10:56 pm od Davidova

» Šta vas privlači kod žene?
Uto Dec 11, 2018 10:52 pm od Davidova

» Misli velikih
Uto Dec 11, 2018 10:37 pm od Davidova

» Q
Uto Dec 11, 2018 10:26 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Uto Dec 11, 2018 6:52 pm od Brave Heart

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s10.postimg.cc/s8x6lw7bt/GF-_Logo12.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

SAD

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

SAD

Počalji od Fristajlo taj Uto Jul 12, 2011 3:53 pm

Kontroverznije države nema na svetu danas; izvolite ovde izneti svoje mišljenje, a za uvod, evo intervjua njenog bivšeg službenika...

Pol Kreg Roberts

ponedeljak, 11. jul 2011.
(Global Research, 29.6.2011)

Zapadne institucije su postale karikature licemerja.
Međunarodni monetarni fond i Evropska centralna banka krše svoje
statute kako bi iz teškoća izvukli francuske, nemačke i holandske
privatne banke. MMF je ovlašćen da odobrava kredite samo za
uravnoteženje platnog bilansa zemlje, ali zapravo je dao kredit grčkoj
vladi za nedozvoljene budžetska potraživanja kako bi ova mogla da
isplati banke. Evropskoj centralnoj banci nije dozvoljeno finansijsko
spašavanje vlada zemalja članica, ali ona to ipak čini kako bi ugrožene
članice mogle isplaćivati banke. Nemački parlament odobrio je plan
spasavanja koji krši odredbe Evropskog ugovora i nemačkog Osnovnog
zakona (Grundgesetz). Slučaj se nalazi pred nemačkim Ustavnim sudom, što
nećete čuti u američkim medijima.
..................................

Izvolite...
Tekst je sa NSPM-a...

Poslednji izmenio Fristajlo dana Pet Okt 07, 2011 6:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: SAD

Počalji od triger taj Sre Avg 17, 2011 5:31 pm

SAD je pred raspadom sistema,prosao im je rok trajanja
Ovo je slikovito objasnjenje zasto

triger
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Datum upisa : 10.08.2011
Godina : 37

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Sub Sep 10, 2011 12:37 pm

Došao da vidi „zašto Srbi mrze Amerikance” - i ostao
Autor: M. Pejić08.09.2011. - 00:02Komentara (36)
Čarls Kejter (34) iz Čarlstona u SAD postao je zvezda na Jutjubu nakon što je snimio nekoliko videa u kojima predstavlja svoje viđenje Srbije. Revoltiran lošim stvarima koje je slušao o Srbiji i Srbima, Čarls je odlučio da poseti Srbiju za utiske iz prve ruke, a sada je spreman da se preseli u Zrenjanin.
Izvor: tu four hours.rs
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Ned Sep 11, 2011 12:49 am

Svima koji proslavljaju, cestitam dan ratnog vazduhoplovstva Al Kaide....
Ziveo oooo o 9.11.
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Sep 11, 2011 12:52 am

izlazi mujo iz ruševina svetskog trgovinskog centra i kaže,, jebo vas vaki aerodrom,,
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13690
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 11, 2011 1:44 pm

Baš me zanima šta su oni licimuri etc. osmislili kao performans za ovaj "svetli jubilej"; pošto kod njih ovakve stvari moraju da se doooobro natope u najjeftiniju patetiku i drndanje tankih žica u domaćica...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Ned Sep 11, 2011 10:06 pm

Svake godine se secamo, hteli ne hteli, tih 3000 poginulih u USA... Ko ce i kada da obelezi nasih 3000 poginulih od tih istih USA?
Danas je bila priredba u bazi SAJ... Ambasadorka...
Kakve smo mi prodane duse postali...
SKYKING
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Sep 11, 2011 11:09 pm

SKYKING ::Svake godine se secamo, hteli ne hteli, tih 3000 poginulih u USA... Ko ce i kada da obelezi nasih 3000 poginulih od tih istih USA?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69579
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Ned Sep 11, 2011 11:14 pm

SKYKING ::Svake godine se secamo, hteli ne hteli, tih 3000 poginulih u USA... Ko ce i kada da obelezi nasih 3000 poginulih od tih istih USA?

Ako ti postavljaš uslove za to da ti bude žao ljudi koji su izginuli,onda nema razloga za ovakvim komentrima.Prosto kažeš da voliš kad ljudi ginu i to je to.
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 56

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Sep 11, 2011 11:53 pm

Debilko :: Ako ti postavljaš uslove za to da ti bude žao ljudi koji su izginuli,onda nema razloga za ovakvim komentrima.Prosto kažeš da voliš kad ljudi ginu i to je to.

To si ti nešto pobrkao. SKY je dao odličan komentar.

Debilko, šta ono beše pisalo u tvom potpisu? Question

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pon Sep 12, 2011 12:04 am

Ne sećem se,Ovaj boldovani tekst mi bode oči.
Ne možemo mi prizivati da se neko nas seti.To je njihova stvar.
Ali nije razlog da mi ne žalimo za nevino stradalim ljudima.
Debilko
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Sep 12, 2011 12:07 am

Pogledaj još jednom šta SKY piše:

Sećam se ja tvog potpisa i ticalo se Zvezdaša. Al' nema veze, nisam to shvatila ozbiljno koliko god je delovalo surovo.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Sep 12, 2011 12:30 am

SKYKING ::
Ko to- MI?
Ne mešaj ovaj narod, bar ovaj bolji deo sa tim protuvama i fukarom...
I tih 3000 što su izginuli (ako je i to uopšte tačno) nisu oni koje treba mrzeti- oni su stradali od istih zlikovaca, kao i mi.
Država i narod već neko vreme veze nemaju jedno s drugim, i ovde i tamo, tako da treba naglasiti tu činjenicu.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Sep 12, 2011 12:35 am

Fristajlo ::
Država i narod već neko vreme veze nemaju jedno s drugim, i ovde i tamo, tako da treba naglasiti tu činjenicu.

Pa ako je tako, što taj bolji deo nas nije obeležio naših 3000 poginulih od strane USA?
Nisam videla da se iko radovao ičijoj smrti.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pon Sep 12, 2011 12:40 am

Avramova ::Pogledaj još jednom šta SKY piše:

Sećam se ja tvog potpisa i ticalo se Zvezdaša. Al' nema veze, nisam to shvatila ozbiljno koliko god je delovalo surovo.

Pa jebote to je drugo.
Mogu mrzeti nekog što je izabrao da navija za drugi klub,jer je to izabrao.
Ali ne mogu mrzeti nekog zato što živi u nekoj zemlji.
A i taj potpis je bio više šaljive prirode.
Debilko
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Sep 12, 2011 12:41 am

Avramova ::

Pa ako je tako, što taj bolji deo nas nije obeležio naših 3000 poginulih od strane USA?

Zato što gori deo ne dozvoljava, kvari im "imidž".

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pon Sep 12, 2011 8:39 am

Fristajlo ::
Ko to- MI?
Ne mešaj ovaj narod, bar ovaj bolji deo sa tim protuvama i fukarom...
I tih 3000 što su izginuli (ako je i to uopšte tačno) nisu oni koje treba mrzeti- oni su stradali od istih zlikovaca, kao i mi.
Ko to moze mrzeti zrtve...
Ima mnogo elemenata i mogli bi iz one moje jedne recence da razvlacimo crevca nekoliko dana. No to ne moze dati odgovor na jedno pitanje koje se provlaci kao potka ispod cele price.
Sta je to u nama slugansko, otkuda se to razvilo... ko ga to siri... i...
Sta je to sto dozvoljava npr pilotima naseg RV da se pozdravljaju, grle i ljube sa pilotima USAF na aerodromu Batajnica pre neku godinu. Ako oni nisu deo vlasti, a nisu, zasto jednostavno iz pijeteta prema poginulim kolegama ne pokazu trunku samopostovanja i nadju nacin da kazu tom ybnm ministru da je neka mera prevrsena.
Vlast jeste odrodjena od naroda i to stoji. Ali to nije opravdanje za narod... gde je Fri taj bolji deo naroda!?
Lepo se moze videti kako gubimo svako samopostovanje i da se odmah reaguje i na samu pomen nekakvog ujednacenog pristupa bilo cemu, pa i smrti....
Da budem jasan i glasan...
Ne mogu vise da slusam ta proseravanja o njihovim zrtvama... Bole me moje a ne njihove. Bole me moje jer su moje i jer su mnogo vece.
I jos malo jasnije za debile...
Boli me dupe za njihove probleme, bas kako boli i njih za bilo koga drugog na svetu. Ko je gledao vesti na Prvoj TV zna na sta mislim
Sad neki mogu da izvole pa da seru do mile volje kako je i jedna zrtva mnogo i kako se zrtve ne broje....
SKYKING
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Sep 12, 2011 12:57 pm

Sta je to sto dozvoljava npr pilotima naseg RV da se pozdravljaju, grle i ljube sa pilotima USAF na aerodromu Batajnica pre neku godinu. Ako oni nisu deo vlasti, a nisu, zasto jednostavno iz pijeteta prema poginulim kolegama ne pokazu trunku samopostovanja i nadju nacin da kazu tom ybnm ministru da je neka mera prevrsena. ...

mozda i jeste nekih 2% al za njih ni ne znamo. siva masa rules.
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Pon Sep 12, 2011 3:16 pm

@ Skyking

Bolesno duševno stanje vladajuće strukture pruzrokuje smanjeno zanimanje za građane a to istovremeno dovodi do sveukupne apatije pa čak i depresije u celom društvu. Rešenje je smena. Alii opet o tome odlučuje zastrašena i izmanipulisana većina na izborima(zamke demokracije). Jedino pravo rešenje leži u realnom sistemu obrazovanja( osvešćenost i prosvetlenost) ... ljudi su roba koja se najbrže kvari, spoznanje i sugerirano ubeđenje(vera) jedini su stabilizatori.
Ove ozbiljne, istovremeno i za naš narod žalosne, teme me iritiraju i potenciraju moju žalost i zato veoma retko komentarišem.Trudim se da mislim pravilno i realno,kažu da je i ta vibracija pozitivne misli ponekad za promene dovoljna.
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1960
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Sep 12, 2011 3:32 pm

SKYKING

Slabost i zamor. Slabost, jer smo se "prosvilenili"- suviše lako došli do koječega, bez muke- ova generacija rođena posle 1950. Bilo svega, pošteno rečeno... Zamor- zbog odsustva "kondicije"- spremnosti da se trpi i odriče, da bi ti sutra bilo bolje; logika zapada- "Hoću sad i hoću sve"- instalirana u ulenjene, zaglupljene umove prosečnih, kojima je utucano u ono malo preostale svesti ideja o "pravu i mogućnosti"; duga i široka priča, ali verujem da ti prepoznaješ o čemu govorim, znamo se neko vreme...
Sta je to sto dozvoljava npr pilotima naseg RV da se pozdravljaju, grle i ljube sa pilotima USAF na aerodromu Batajnica pre neku godinu. Ako oni nisu deo vlasti, a nisu, zasto jednostavno iz pijeteta prema poginulim kolegama ne pokazu trunku samopostovanja i nadju nacin da kazu tom ybnm ministru da je neka mera prevrsena.
Vlast jeste odrodjena od naroda i to stoji. Ali to nije opravdanje za narod... gde je Fri taj bolji deo naroda!?
Strah i nesigurnost, u kombinaciji sa onim što sam gore rekao. Nisu to pravi vojnici, koji su u ratu stekli integritet kao ljudi i shvatili čemu služi taj avion, koji im je, realno, bio igračka i privilegija za zabavu. Čitali su oni u udžbenicima o Mišiću, Stepi, majoru Jagodiću, o Soluncima, ali nisu shvatili suštinu. Bar- većina njih. Shvatili su sebe kao elitu, jer imaju novac i status, ali ne i kako to mora da se potvrdi ponašanjem...
Bole me moje a ne njihove. Bole me moje jer su moje i jer su mnogo vece.
Boli me dupe za njihove probleme, bas kako boli i njih za bilo koga drugog na svetu.
Logično i potpuno ispravno; naročito zato, što je krivac isti! Ti, koji su ubijali naše- pobili su i one u WTC; možda (samo možda!) ne direktno, ali izazivanjem muslimana svuda po svetu, pljačkom i ubijanjem, indirektno su apsolutno odgovorni za napad na kule u Njujorku.
O tome ja govorim kad "provlačim" ideju da su i ti ljudi "naše" žrtve, kao i jedan deo stradalih u Srebrenici- jer je sve to smislila ista grupa ljudi- neljudi, sa istim ciljem- lična moć i bogatstvo, po cenu strahovite nesreće i stradanja drugih.
Ma šta ko pričao, a ovde i pisao- logično je da svi intimno više žalimo za svojim sunarodnicima, i da je "suza" prolivena nad "nevinim" žrtvama u WTC uvek nekako licemerna. No, to licemerje je danas jezik diplomatije; mi, obični ljudi imamo svako pravo da kažemo da nas "boli dupe", no, npr. Jeremić i treba i mora da izjavi kako je ganut nad ruševinama u Njujorku, i suzu da pusti ako ume i treba.
Realno- šta misliš- da li su "bolovi" u njegovom dupetu jači?
...............
Ovaj narod je vaspitno i moralno zapušten; otud i ova nesreća. Sve mora ponovo da se gradi, da se preispita i počne od temelja. Kad to shvatimo, i počnemo da se ponašamo kako priliči časnom i poštenom svetu, tako će nas i tretirati; dotle, samo dajemo za pravo onima koji nas vređaju i nipodaštavaju.
Zato i jesi u pravu.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pet Sep 30, 2011 10:18 am

Ovo je vec bolesno... Dno dna...
Neko se vec pitao: U kom to svetu mi zivimo?

TRIPOLI- Američki senator Džon Mekejn izjavio je da svrgavanje Moamera Gadafija predstavlja inspiraciju za narode širom sveta, uključujući Siriju, Iran, Kinu i Rusiju.
"Snažno verujemo da narod Libije danas predstavlja inspiraciju za narode u Teheranu, Damasku, pa čak i Pekingu i Moskvi", rekao je senator republikanac iz Arizone.
Libijci, prema njegovim rečima, inspirišu svet i pokazuju ljudima da i "najgori diktatori mogu da budu zamenjeni demokratijom i slobodom", prenela je agencija Rojters.

Kada ce ti zatupasti amerikanci dobiti neku inspiraciju...
SKYKING
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Sep 30, 2011 1:51 pm

SKYKING ::Ovo je vec bolesno... Dno dna...
Neko se vec pitao: U kom to svetu mi zivimo?
U svetu pohlepe, samoživosti i sumanute borbe za pozicije vlasti i moći, koji je građen dugo, na pogrešnim i krhkim temeljima. Nosioci te ideje su u SAD; državi koja je nastala na potpunom i apsolutnom kriminalu.
Otet životni prostor, genocid bez presedana u istoriji, prvobitna akumulacija na ropskom radu, pljački svakakve vrste, ratovim u kojima su svi stradali, da bi se nekolicina enormno obogatila, a onda krenula da tim "blagostanjem" prelije ceo svet, uz malu pomoć slabih i loših.
Tako ja vidim svet u kome živimo.
Grešim li u nečemu?

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pet Sep 30, 2011 2:49 pm

Znam ja sve to, sve je to toliko ocigledno i providno ali se pitam... onako bez veze.
Znam da nema nade da se zaglupljeni amerikanci ikada nesto zapitaju i ikada pokazu da im je svest mrdnula malo dalje od njihove samozive guzice.
Neka njih neka se tove u mekinjama ali... ej, ovo je bio predsednicki kandidat, senator, covek koji potice iz admiralske porodice. I kako on, bez trunke mozga, priziva promene u Pekingu i Moskvi...
Izgubili su svaki kompas a i to mozda nesto znaci...
SKYKING
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Sep 30, 2011 2:57 pm

SKYKING ::Znam ja sve to, sve je to toliko ocigledno i providno ali se pitam... onako bez veze.
Znam da nema nade da se zaglupljeni amerikanci ikada nesto zapitaju i ikada pokazu da im je svest mrdnula malo dalje od njihove samozive guzice.
Nemoj tako... Ljudi, slabi i obični, kao i mi; njima vladaju isti skotovi, koji vladaju i nad nama, samo- direktno. Kao što mi ne možemo da se izvučemo ispod tog terora, tako ne mogu ni oni. Šta su krivi obični, prosti ljudi, koje zaglupljuju još duže nego nas, i svakodnevno im prete oduzimanjem svega za šta dirinče ceo svoj život?
Nauku su stvorili od te ucene; kao što nama treba osoba ili tim, da povede ovaj narod u nekom pravcu izbavljenja, tako treba i njima. Pri tom, seti se kako je režim odgovarao na i najmanje pobune u SAD? Nacionalna garda, Policija, FBI, Makartizam, Patriotski zakon; to je zemlja teške diktature, ne ruši se to tek tako. Ni Hitler nije pao dok ga spolja nisu oslabili...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pet Sep 30, 2011 3:10 pm

Pa ne moraju u demonstrante, freedom fightere...
Nema ih ni na netu, nema ih ni medju intelektualcim, umetnicima...
Al ga lupih... kojim crnim umetnicima...
No nema veze mozda i njima Libijski narod postane inspiracija za promene. Za pljacku im ne treba nikakva inspiracija... Kazem ti da je to degenerisani soj koji samo brine o rezervama kecapa i majoneza u podrumu a Patriotic Act i neki amandmani njih ne zanimaju.... To je vise za ove novopridosle...
SKYKING
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh