Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 47 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 47 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

+24
sini_do
Johnny-Azra
Marea
NinaNena
Cleopatra
Georgina
Fraya
Dotore
Prince
ellen
cvjeticanin
Fristajlo
Šizika
Prepoznatljiva
digitalmandrak
drdoktor
KirJanja
sanjalica
BG_HIGHLANDER
Dragana
Vidra
Avramova
Bass
Orhideja
28 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Prepoznatljiva Pet Apr 23, 2010 7:40 pm

Podsticati ih da svoje stavovi brane pravim rečima a ne pesnicama.
Podsticati ih da ne skrivaju svoja osećanja već da ih slobodno izražavaju.
Učiti ih da uvažavaju različitosti kod druge dece.
A ono najvažnije, učim da ima puno i ženskih prijatelja. Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 169658
Prepoznatljiva
Prepoznatljiva
Član
Član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 17.04.2010
Lokacija : blizu tebe

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Vidra Pet Apr 23, 2010 7:45 pm

Podsticati ih da svoje stavovi brane pravim rečima a ne pesnicama.
Podsticati ih da ne skrivaju svoja osećanja već da ih slobodno izražavaju.
Kako se boriti, sta uraditi ako dete biva postidjeno zbog toga?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Prepoznatljiva Pet Apr 23, 2010 7:51 pm

Učiti ga da se brani na bolji način od drugoga, da se ne spušta na njegov nivo. Teško je, vrlo teško, ali ga treba hrabriti i učiti dobrim manirima.
E sad, kada je baš neizbežno da se uzvrati istom merom jer je dete odlučilo da će jedino na taj način pokazati da se sa njim ne može postupati kao slabijim i da ne želi da bude potčinjeno drugim detetom koje ga maltretira, ono će odreagovati i malom silom. Dokle god se sklanja biće predmet zadirkivanja i izloženo fizičkom maltretiranju. Kad pokaže da nije ni on slabić, nastaje preokret u njegovu korist. Katkada mora i tako.
Prepoznatljiva
Prepoznatljiva
Član
Član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 17.04.2010
Lokacija : blizu tebe

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Vidra Pet Apr 23, 2010 7:54 pm

Učiti ga da se brani na bolji način od drugoga, da se ne spušta na
njegov nivo. Teško je, vrlo teško, ali ga treba hrabriti i učiti dobrim
manirima.
Svidja mi se ovo o manirima.
Uglavnom su odrasli u pitanju - uciteljica, jedna od baba, jedna od kuma; uglavnom nekakva zenska (dosadna) stvorenja.
Vidi mu se na licu da ga to i smara i nervira.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Šizika Pet Apr 23, 2010 9:09 pm

Najbolje je naci zlatnu sredinu u vaspitanju, ni previse biti popustljiv ni strog, sto je naravno vrlo tesko.
Treba obavezno dati do znanja detetu da nista ne treba da sakrije, ocene ili ako napravi neki kiks, jer se sve naravno sazna, pa roditelji budu zgranuti, u svakom slucaju i kada ucini nesto lose, nikako ne kritikovati licnost deteta, vec njegovo ponasanje, ali isto tako ne izostaviti pohvale, kada je to potrebno.
Znaci ne treba ih samo kritikovati, niti samo hvaliti, vec to ciniti podjednako, da ne detaljisem sad.
Šizika
Šizika
Novi član
Novi član

Broj poruka : 28
Datum upisa : 23.04.2010
Godina : 47

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Gost Pet Apr 23, 2010 9:10 pm

Ma šta pričate...
Ovo je najbolje 👅 ako to ne pomaže onda ovo Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 3395084498 i može i ovako :sleep: ..svejedno.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Šizika Pet Apr 23, 2010 9:14 pm

Mala ::Ma šta pričate...
Ovo je najbolje 👅 ako to ne pomaže onda ovo Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 3395084498 i može i ovako :sleep: ..svejedno.

Ua ua Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 55342
Šizika
Šizika
Novi član
Novi član

Broj poruka : 28
Datum upisa : 23.04.2010
Godina : 47

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Fristajlo Pet Apr 23, 2010 9:53 pm

Danas je više dece koja bi trebala da vaspitavaju roditelje, jer su njihovi roditelji -zakazali...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Vidra Pet Apr 23, 2010 11:02 pm

jer su njihovi roditelji -zakazali...
Evo ga Dusko Radovic: Tucite decu onda kada pocnu da lice na vas. Tada cete imati pravi razlog za to.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od cvjeticanin Ned Apr 25, 2010 4:44 pm

Šizika ::Najbolje je naci zlatnu sredinu u vaspitanju, ni previse biti popustljiv ni strog, sto je naravno vrlo tesko.
Treba obavezno dati do znanja detetu da nista ne treba da sakrije, ocene ili ako napravi neki kiks, jer se sve naravno sazna, pa roditelji budu zgranuti, u svakom slucaju i kada ucini nesto lose, nikako ne kritikovati licnost deteta, vec njegovo ponasanje, ali isto tako ne izostaviti pohvale, kada je to potrebno.
Znaci ne treba ih samo kritikovati, niti samo hvaliti, vec to ciniti podjednako, da ne detaljisem sad.
U suštini "dobar" odgovor,primjetio sam da roditelji često idu iz krajnosti u krajnost u vaspitanju djeteta, pa je teško naći Zlatnu sredinu.Ili djeca komanduju roditeljima ili obrnuto.. Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 169658
cvjeticanin
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Gost Ned Apr 25, 2010 4:52 pm

Ako dozvolimo deci da nam budu ko drugari...ko što kažu neki,
e to nije dobro.Onda će se oni i tući sa nama ko da smo vršnjaci!
Ako ih gledamo s'visine,nikada nećemo znati šta im je u glavi,
mada ni naši roditelji nisu znali šta je nama u glavi...
Znači ...mora s enaći negde ,nešto,neki kompromis,neko rešenje,
pogotovo za decu u pubertetu.

Kako su mene vaspitavali,volela bih i ja moje danas Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 3395084498 ali to je kod nas zakonom zabranjeno i može svaki komšija da te prijavi.
Znači samo priča i zlatna sredina kao što već spomenu neko.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Orhideja Ned Apr 25, 2010 5:09 pm

Mala ::Kako su mene vaspitavali,volela bih i ja moje danas Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 3395084498 ali to je kod nas zakonom zabranjeno i može svaki komšija da te prijavi.
Znači samo priča i zlatna sredina kao što već spomenu neko.
Postoji priča, postoji dogovor dok ga poštuje dijete i roditelj.

A sad si me podjetila na komšinicu koja se odselila, bila je prosvjetni radnik iliti učiteljica a tukla je svoja dva sina kao volove...Bože, sad kad se sjetim teško mi.
Međutim skoro sam ih srela na ulici i djeca su baš, baš dobra i pristojna, lijepo vaspitana da ne možeš reći nešto loše.
I sad se čovjek zapita, šta je šta i šta je gdje. A da vidim nekog da mene prijavi ako ja svoje pljusnem po guzi, neka prvo čisti smeće sa svog praga pa neka gleda onda mene.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Vidra Ned Apr 25, 2010 5:57 pm

može svaki komšija da te prijavi.
Vala kakav komsiluk imam, dobro bi mi dosao povod da ih sve izlemam.

pa neka gleda onda mene
Gledaju oni tebe, verujem,ali iz totalno drugacijih razloga.

primjetio sam da roditelji često idu iz krajnosti u krajnost u vaspitanju djeteta (...)
Ili djeca komanduju roditeljima ili obrnuto
na primer?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Orhideja Ned Apr 25, 2010 10:02 pm

Vidra ::
Vala kakav komsiluk imam, dobro bi mi dosao povod da ih sve izlemam.
Ja ih možda ne bih lemala, ali bi bilo svega.


Gledaju oni tebe, verujem,ali iz totalno drugacijih razloga.

Znam ja to, vidim i vanjska vrata kako odškrinu da vide jeli odlazim ili dolazim kući, samo što ja ne hajem mnogo za njih.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od cvjeticanin Uto Maj 04, 2010 10:32 pm

Vidra ::[quote.

[/quote]
na primer?[/quote]


Na primjer, dijete je vidjelo na facebooku neke sličice djevojčica njenih godina sa cukom pekinezerom, pa i ono hoće da ima cuka.Ali dijete nemogu natjerati ni svoju sobu da odrzava.Dijete plače i roditelji na kraju popuste.
Dijete vidi od drugara da nose najbolje mobitele, pa i ja hoću to,ali za par dana mobitel je neipravan , izgubljen ..itd.

Ne, dijete je potrebno vaspitati da poštuje roditelje i njihovu riječ ,da izvršavaju sva naredjenja kada je putanju škola,kućni red .. itd..
cvjeticanin
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Orhideja Sre Maj 05, 2010 9:36 am

cvjeticanin ::
Na primjer, dijete je vidjelo na facebooku neke sličice djevojčica njenih godina sa cukom pekinezerom, pa i ono hoće da ima cuka.Ali dijete nemogu natjerati ni svoju sobu da odrzava.Dijete plače i roditelji na kraju popuste.
Dijete vidi od drugara da nose najbolje mobitele, pa i ja hoću to,ali za par dana mobitel je neipravan , izgubljen ..itd.

Ovde postoji problem od ranog djetinjstva, sad je kasno.
Ne, dijete je potrebno vaspitati da poštuje roditelje i njihovu riječ ,da izvršavaju sva naredjenja kada je putanju škola,kućni red .. itd..

Dijete nije rob da izvršava naređenja.Sa djeteom se treba dogovarati od malena, koliko puta sam svom djetetu u prodavnici šapnula nećemo to sad kupiti, neki drugi put. Obično zapinju za igračke koje su nakon sat vremena neinteresantne i bivaju odložene u ćošak. Imala sam novaca kod sebe ali nisam htjela da upadnem u zamku ispunjavanja svake želje, dijete mora znati da ne može uvijek dobiti sve. Lično sam i protiv skupih igračaka, to je za mene bacanje novca i to sam riješila jednostavno.
Imao je tri godine, i šetajući pored prodavnica u prodavnici igračaka je vidjeo pušku, po meni preskupu (oko20 eura) i pitao me hoćeš mi kupiti? Uz tu prodavnicu je Todor dječija konfekcija, stoje pantalone u izgogu ista cijena kao puške. Odmaknem ga i sjednemo na klupu i krenem objašnjavati, vidiš one pantalone tamo, jesu li lijepe... jesu (odgovara), a one koštau isto kao puška, hoćeš li pantalone pa da budeš lijepo obučen dječak ili ćeš pušku...biraj. Hoću pantalone one su ljepše. I kupila sam pantalone i i neku jeftinu pušku s kojom se igrao po povratku možda pola sata a onda je nestala ko zna gdje.
Nemam problema, o svemu se dogovaramo, za sve ga pitam, tražim i njegovo mišljenje o estetici kad kupujem za kuću i to tako funcioniše. Njemu je važno da se osjeća bitan i meni potreban a hoću li poslušati njega to uopšte nije važno.
Pričati, pričati i pričati i stalno pričati sa djecom, tu je ključ.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od digitalmandrak Sre Maj 05, 2010 12:18 pm

Dopunio bih ovu jednacinu jos ovim: Eliminisati babe i dede na vreme iz procesa vaspitanja Smile
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Fristajlo Sre Maj 05, 2010 2:07 pm

digitalmandrak ::Dopunio bih ovu jednacinu jos ovim: Eliminisati babe i dede na vreme iz procesa vaspitanja Smile
Ne preteruj- ipak, to zavisi od toga- kakvi su baba i deda. Ako ne narušavaju autoritet roditelja i ne prave od deteta razmaženu budalu, šteta je da ne doprinesu građenju novog čoveka. Treba u tome mnogo i iskustva, koje roditelji nemaju uvek... Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 427239
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od ellen Sub Maj 22, 2010 7:24 pm

Orhideja ::Pitanje jednostavno i istovremeno komlikovano, kako vaspitati dijete, da se brani ili napada, biti dobar ili biti loš?

Mozda odgovor treba traziti na drugoj strani.Mozda se treba ponekad vratiti unazad i sagledati greske koje su nasi roditelji pravili sa nama pa ih pokusati izbeci.Takodje treba shvatiti da su nasa deca inteligentnija od nas u tom uzrastu a bogami i od nekih koji su vec formirani ljudi.Treba biti obazriv ali ne treba zaboraviti i onu izreku da je motka iz raja izasla.Sto se tice pitanja da li ga treba vaspitavati da se brani ili napada,biti dobar ili los.Sve zavisi od date prilike.Svoje dete vaspitavam da nikada ne napada ali da zna napad da uzvrati[ne misli bukvalno receno ovo je vise figurativno].Ucim je naravno da bude dobra.ali sta u ovom drustvu znaci rec dobar.Jer ona mi je i sama jednom rekla dobar i los su ti mama braca.Sto sam se jako iznenadila
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od digitalmandrak Ned Maj 23, 2010 6:45 am

Ne preteruj- ipak, to zavisi od toga- kakvi su baba i deda. Ako ne narušavaju autoritet roditelja i ne prave od deteta razmaženu budalu, šteta je da ne doprinesu građenju novog čoveka.

Moje sam brzo doveo u red...Sa tastom i tashtom je islo malo teze,ali smo uspeli...Mada znaju povremeno da zakrce :Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 3681966919:
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Fristajlo Ned Maj 23, 2010 7:12 am

digitalmandrak ::

Moje sam brzo doveo u red...Sa tastom i tashtom je islo malo teze,ali smo uspeli...Mada znaju povremeno da zakrce :Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 3681966919:
Za tvoje, razumem- vidi, kakav si ti ispao- jasno je zašto si bio oprezan... Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 441346
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od digitalmandrak Ned Maj 23, 2010 7:14 am

Za tvoje, razumem- vidi, kakav si ti ispao- jasno je zašto si bio oprezan...

E,dobar si... Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 479116528
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Fristajlo Ned Maj 23, 2010 7:16 am

Jbg, gde su mladi, tu je i šala... Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 441346
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od digitalmandrak Ned Maj 23, 2010 7:30 am

Mada,kosa mi se dize na glavi kad se setim sta sam radio svojim roditeljima :Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 3681966919:
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Prince Ned Maj 23, 2010 1:57 pm

Nisam nikada pravio pizdarije, ni kao klinac samo kao klinjo igrao sam se mama i tata sa djevojčicam Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 427239 ,prevarile me
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Ne vaspitavajte decu, ako ne umete. - Page 2 Empty Re: Ne vaspitavajte decu, ako ne umete.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu