Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Evrovizija EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Evrovizija EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Evrovizija EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Evrovizija EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Evrovizija EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Evrovizija EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Evrovizija EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Evrovizija EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Evrovizija EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Evrovizija EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Evrovizija EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Evrovizija EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Evrovizija EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Evrovizija

+22
Batista
madam mim
Time
slavena
inspy
Istina ex Natasha
Cleopatra
laza
Noelia
MoonGirl
Jurivaka
IceQueen
Killjoy
Fraya
Fi Pi
Debilko
Snowflake
Miško
Fristajlo
ludo_913
Dragana
Avramova
26 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Evrovizija Empty Eurovision

Počalji od Avramova Uto Nov 16, 2010 3:43 pm

Jugoslavija je učestvovala na Pesmi Evrovizije 26 puta. Debitovala je 1961. i takmičila se svake godine do 1992, osim 1977, 1978, 1979, 1980 i 1985. Jugoslavija je bila jedina komunistička država u Evroviziji i prirodno jedina zemlja iz istočnog bloka koja je učestvovala.

Jugoslaviju su tokom godina predstavljali izvođači iz pet od šest republika koje su činile Jugoslaviju. Izvođači su bili iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore, Srbije i Slovenije, a jedino Makedonija nije imala predstavnika. Izvođači iz Hrvatske su bili najuspešniji pošto su pobedili na 12 od 27 Jugovizija.
Jugoslavija je pobedila na Pesmi Evrovizije 1989. Prema pravilima takmičenja, Pesma Evrovizije 1990. se održala u Zagrebu (sada Hrvatska).

Od raspada Jugoslavije, sve bivše jugoslovenske republike su učestvovale na Pesmi Evrovizije, iako se Savezna Republika Jugoslavija nije pojavljivala za sve vreme svog postojanja. Međutim, Srbija i Crna Gora je debitovala 2004. i osvojila 2. mesto. Rezultati novih republika su različiti: Hrvatska je imala nekakvog uspeha sredinom 90ih, a Srbija i Crna Gora i Bosna i Hercegovina su imale uspeha nedavnih godina, dok Makedonija nikada nije ušla među prvih 10.
_________________________________

1961.

Prvo učešće Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije na Pesmi Evrovizije bilo je 1961. godine. Te godine "boje" SFRJ branila je mlada i do tada nepoznata pevačica iz Novog Sada Ljiljana Petrović. U vreme prvog nacionalnog izbora, Ljiljana Petrović nalazila se u Ljubljani (Slovenija) gde je snimala svoj debi singl za izdavačku kuću Jugoton (danas Kroacia Rekords). Jože Privešek, slovenački autor, čuo je mladu Ljiljanu i predložio joj da otpeva njegovu kompoziciju “Neke davne zvezde”. Ona je pristala i pobedila. Ljiljana Petrović za sebe voli da kaže da je kroz evropska vrata ušla na jugoslovensku pop scenu. Tekst za ovu kompoziciju napisao je jedan od najpoznatijih srpskih pesnika 20-og veka Miroslav Antić. Miroslav Antić smatrao je da socijalistička pevačica treba da bude smerno i skromno obučena. Pred sam nastup spikerka TV Ljubljane Saša Novak, koja se nalazila u jugoslovenskoj delegaciji, krišom je Ljiljani okačila srebrni broš koji je predstavljao jedini modni detalj na njenoj jednostavnoj crnoj haljini. Kompozicija “Neke davne zvezde” osvojila je 8. mesto sa dobijenih 9 bodova.

Ljiljana Petrović danas živi u Novom Sadu i retko imamo prilike da je vidimo u muzičkim emisijama RTV Novi Sad. Iako nikada nije pripadala samom vrhu jugoslovenske zabavne muzike, ostaće upamćena kao uvek nasmejani interpretator brojnih balada prepoznatljivog zvuka koje je najčešće izvodila uz gitaru.

Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Dragana Pet Nov 26, 2010 10:30 pm

Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Dragana Pet Nov 26, 2010 10:33 pm

Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Dragana Pet Nov 26, 2010 10:47 pm

Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Evrovizija

Počalji od ludo_913 Ned Maj 15, 2011 12:42 am

Završilo se finalno veče pobedom Azerbejdžana.

Pratite li Evroviziju? Jeste li imali favorite? Šta mislite o pesmi Vaše zemlje?
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Fristajlo Ned Maj 15, 2011 12:50 am

Ja sam, shodno niku, veliki poštovalac azerbejdžanske muzike, i kao takav, potpuno sam ushićen i razdragan... Evrovizija 670648
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Miško Ned Maj 15, 2011 1:02 am

Pesmu naše zemlje uvek napadaju... i tako nikako ne stignemo da je do kraja ispevamo... Eh ta Efrovizija ! A što se tiče Evrovizije - Jedina pesma koja je imala neki muzički kvalitet je bila pesma naše zemlje... ali, glasanje je sama prljavština...


Poslednji izmenio Miško dana Ned Maj 15, 2011 12:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Snowflake Ned Maj 15, 2011 1:16 am

Da, i ja sam bas egzaltirana pobedom Azerbejdzana Evrovizija 3137150671
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Fristajlo Ned Maj 15, 2011 2:46 am

Tipična azerbejdžanska pop- kompozicija, sa primesama švedskog šlagerizma... Do duše, otpevana je jadno Evrovizija 129758 - ona ženska je pola pesme u žešćem falšu- ali, koga zabole... Evrovizija 670648
A burazersko glasanje je da svisneš- bruka i sramota... Evrovizija 971561
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Debilko Ned Maj 15, 2011 3:38 am

Onaj Merlin mi više ide na kurac.
Navijao sam za Moldaviju jer obožavam Zdob Shi Zdub.Bio sam nadesetak njihovih koncerta a i bratska su grupa sa Kustom i pušenjem.Ali jebiga,nemaju svoj lobi.
Debilko
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od ludo_913 Ned Maj 15, 2011 9:28 am

Grčka i Rusija nisu ni jedan poen dali Srbiji. To je prva stvar koja je mene iznenadila. Mada, bila sam u fazonu dok sam gledala - očekujte neočekivano.

Nisam od onih koji svaku našu pesmu napadaju, očekivala sam neko mesto oko 10-og (10., 11.) zato što pesmica jeste pevljiva, lagana, a devojke preslatke na sceni.

Slovenka je imala prejak glas, čudi me da nije postigla veći plasman. Estonija je imala dobru pesmu, Rusija, Irska.. Te sam pesme pevušila. I Poljska, ali nije ušla u finale.

Grčka - totalni fijasko. Šta im je ono, ne znam stvarno.

Čudi me da ljudi iz dijaspore nisu malo više glasali.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Snowflake Ned Maj 15, 2011 12:13 pm

Meni je Slovenka bila najbolja, devojcica je objasnila kak se peva, al' nisam ni ocekivala da neko ko se meni svidi bude dobro plasiran :Evrovizija 3681966919: Bila mi je super Moldavija, Rumuni su isto imali simpaticnu pesmicu (al' su ostali negde pri dnu, cini mi se), Gruzija mi je isto bila dobra. Francuz jeste bio brutalan, ali arija nije nesto sto moze da prodje na Eurosongu.

I tako... 🇭🇲
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Fi Pi Ned Maj 15, 2011 1:39 pm

Snowflake ::Francuz jeste bio brutalan, ali arija nije nesto sto moze da prodje na Eurosongu.
I tako... 🇭🇲
Promašio festival, ...u stvari nije jedini.
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Dragana Ned Maj 15, 2011 4:37 pm

ludo_913 ::Završilo se finalno veče pobedom Azerbejdžana.

Pratite li Evroviziju? Jeste li imali favorite? Šta mislite o pesmi Vaše zemlje?

Pratim , svake godine ... iako hrvatska predstavnica nije ni ove godine ušla u finale , gledala sam .
Moji su favoriti bili predstavnici Srbije i B i H ...
Svidjela mi se pobjednička pjesma ; nježna , ljubavna laganica ... Evrovizija 2645559654
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Fraya Uto Maj 17, 2011 2:13 pm

ludo_913 ::Grčka i Rusija nisu ni jedan poen dali Srbiji. To je prva stvar koja je mene iznenadila. Mada, bila sam u fazonu dok sam gledala - očekujte neočekivano.

Nisam od onih koji svaku našu pesmu napadaju, očekivala sam neko mesto oko 10-og (10., 11.) zato što pesmica jeste pevljiva, lagana, a devojke preslatke na sceni.

Slovenka je imala prejak glas, čudi me da nije postigla veći plasman. Estonija je imala dobru pesmu, Rusija, Irska.. Te sam pesme pevušila. I Poljska, ali nije ušla u finale.

Grčka - totalni fijasko. Šta im je ono, ne znam stvarno.

Čudi me da ljudi iz dijaspore nisu malo više glasali.

Glasali su dijasporci ,ali za Merlina- Ti u dijaspori ( evropskoj) uopste i ne znaju srpski
niti im ista znaci nekakva srpska muzika. Vi dijasporu zamisljate kao da je jos vreme Tite
pa gastosi dolaze,igraju folklor i glasaju za Srbiju. Danas druga generacija ,deca gastosa ima 40
godina, a njihova deca 15-20 i ne znaju ni reci srpskog.



Ja sam te veceri bila jos u Francuskoj, na TV sam gledala do negde 10-te pesme, onda sam otisla
da citam i spavam, dopao mi se Italijan ( vidi da je osvojio drugo mesto, a to mi se svidja) i dopao
mi se decko iz Francuske s tim sto njegov tenor nema veze sa ovom vrstom besmislene muzike.

Mozda bi trebalo da se organizuje neko takmicenje mladih soprana,altova i tenora.

Ta Evrovizija je imala nekog smisla dok su se pojavljivali genijalni bendovi tipa Abba,Dzoni Logan,
Lola Novakovic Evrovizija 2979583794 Klif Ricard ,Kotunjo i jos oh ima, ali ne mogu da ih se setim.

Ove gluposti vise nikoga i ne zanimaju, uostalom, niko i ne moze da se seti koja je pesma
pobedila prosle ili preprosle godine.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od ludo_913 Uto Maj 17, 2011 4:22 pm

Fraya ::

Glasali su dijasporci ,ali za Merlina- Ti u dijaspori ( evropskoj) uopste i ne znaju srpski
niti im ista znaci nekakva srpska muzika. Vi dijasporu zamisljate kao da je jos vreme Tite
pa gastosi dolaze,igraju folklor i glasaju za Srbiju. Danas druga generacija ,deca gastosa ima 40
godina, a njihova deca 15-20 i ne znaju ni reci srpskog.


Pa i treba za njega da glasaju, ili za Srbiju, svejedno, kad su to dve zemlje sa Balkana čiji su ljudi rasuti po celom svetu. Ni Merlin nažalost, nije imao ništa bolju poziciju na listi. Dijasporu kao takvu ne mogu da zamislim, pošto u vreme Tita nisam čak ni rođena, ali zato imam svoje društvo po Rusiji, Švajcarskoj, koji naravno, osećaju nostalgiju za zemljom u kojoj nisu ni živeli lično, već samo kroz priče svojih bližnjih.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Fraya Uto Maj 17, 2011 5:41 pm

Ranije ( dok nije bilo mobilnih) glasanje je bilo korektnije jer publika nije
glasala. Ziri je bio zabravljen negde i nije mogao da vidi poene koji
su dati njegovoj zemlji. Bilo i tri puta manje drzava u Jevropi.

Doduse bilo je i tada nekih ljubavi i mrznje tako da na primer Austrijanci
principijelno nisu Nemcima nikada davali ni jedan poen Evrovizija 2979583794

A za Azerbejdzan se nije znalo ni da postoji.

Nadam se da ce iduce godine ucestvovati i Kazakhstan i da ce Borat
nastupiti za njih. Eto, ja cu onda da glasam za Borata.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Avramova Uto Maj 31, 2011 11:55 am

Smotre ovakve vrste ne gledam. :pink:
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Killjoy Uto Maj 31, 2011 12:09 pm

Po pričama onih starijih pamtim da je pesma Evrope uvek bila neka vesela pesmica, za "džuskanje" i da bude hit skoro cele godine.

U poslednjih nekoliko godina, sem one Ruslane, Lordi-ja i one male švabice od prošle godine, evrovizija je postala "tra-la-la" takmičenje sa sve (da prostite na izrazu) posranim baladicama.

Ne kažem da je ijedna balada tamo otpevana, generalno loša pesma.
Ali kao što rekoh, po pričama matoraca, ES je uvek bilo takmičenje veselih pesama koje upadaju u uho istog trenutka.

Baš sam se iskreno nadao da će Nina nešto da postigne, bar onoliko koliko su je nahvalili.

A da ne poveruje čovek, na prvoj SR TV je furala reklama maltene ceo dan da se glasa za Aleksa ili kako god. To su valda "naši" ciljali da glasamo za Rusiju. A braća Rusi nama ni jedan poen nisu dali.

Uterali su nam sa svih strana. Iskreno iz ovog našeg regiona (exYU), mi smo jedini imali zaraznu pesmu, pesmu uz koju možeš da pevaš i da đuskaš.
Iskreno, ono HR sra*e je bukvalno sra*e. Ništa bezveznije nisam u skorije vreme čuo. Nazovi "tuc-tuc" house-elektro-dance.................apsolutan ballshit.

Ni Dino Merlin se bar (u mojim očima) nije ni malo proslavio sa kompletnim promašajem od pesme.
On ima toliko boljih pesama u svojoj karijeri, tako da mislim da mu ovo nije trebalo.

Kao što rekoh, ES je postalo tralalala takmičenje. Samo čekam kad će početi političari da pevaju.
Možda ćemo onda imati nekakve šanse jer imamo Nenada "Čvarka" i Dinkića da tamburaju i pevaju za nas.
Killjoy
Killjoy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1048
Datum upisa : 24.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Avramova Uto Maj 31, 2011 1:00 pm

Sve što sam od priredbe gledala jeste glasanje i to najviše tri puta. Za neke pesme koje su mi bile sasvim simpatične nisam ni znala da su baš sa Evrovizije.

Evo jedne od par njih koja mi je sasvim ok u tom žanru.



Evrovizija 4200506399
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Avramova Uto Maj 31, 2011 1:05 pm

Da li neko zna koja zemlja je imala predstavnicu na Euroviziji neke godine, a pesma je fantastična, tačnije nema reči samo odličan glas pevačice koju prati instrumental. Ambijent je u plavom kao i njena duga, plava haljina. Nešto zaista posebno i često se koristi kao podloga u nekim emisijama. I za tu pesmu sam posle čula da je sa Eurovizije .

Hvala unapred!
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od IceQueen Pet Maj 25, 2012 12:59 am

Ovogodišnji Eurosong, Light Your Fire, održava se u Bakuu, glavnom gradu Azerbejdzana.



Da li ste pratili večerašnje kvalifikacije i hoćete li gledati finale u subotu?
Šta kažete za ovog našeg? Evrovizija 2979583794



Evrovizija 4200506399
IceQueen
IceQueen
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7570
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 40
Lokacija : Bg

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Avramova Pet Maj 25, 2012 1:01 am

Pa ja sam zaboravila. :albino:

Opet Zeljko? affraid
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Jurivaka Pet Maj 25, 2012 1:06 am

Željkina pjesma po svemu odskače od ostalih koje su se mogle čuti i večeras i na prvoj kvlaifikacijonoj večeri. Nisam čuo one koji se direktno kvalifikuju, no vjerujem da će dobro proći i u konačnici. Melodična, sa fino iznijansiranom muzikom i odličnom vokalnom izvedbom, pravi je ugođaj za uho.
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od IceQueen Pet Maj 25, 2012 1:09 am

@Av

Opet Evrovizija 2214231980
Pa ti nisi znala do sad?! Pre mesec, možda i više, bila specijalna emislija na RTS-u kad su prezentovali prvi put pesmu...

I od tad je izašlo sto verzija i spotova Evrovizija 1369909122
Evo, recimo, ovaj, što mi se svidja...

IceQueen
IceQueen
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7570
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 40
Lokacija : Bg

Nazad na vrh Ići dole

Evrovizija Empty Re: Evrovizija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu