Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 37 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 37 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Amerika - obecana zemlja ili ne?

+48
Cipelica
Makarije
miroljub
Bela_golubica
Klaudija
Thabit
Jovanka Orleanka
Ajla
Cinzia
Prince
Johny Bravo
Rubert Shlajz
promaja
Komsinica
Batista
Time
Strelac
laza
furija
naOpaka
Marea
MoonGirl
Marko
212ganna
Vidra
Vulin
Mesrine
sini_do
SKYKING
digitalmandrak
Idejan
Djeneral
Miško
Cleopatra
RINGE
Istina ex Natasha
Orhideja
Fristajlo
Albatros
Avramova
plavooka
Debilko
Dragana
equilibrium
cat09
shondononda
Fraya
ellen
52 posters

Strana 2 od 22 Prethodni  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Sledeći

Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Gost Uto Dec 21, 2010 5:04 pm

plavooka, pa i treba drugacije da mislimo, na sta bi to licilo da svi isto mislimo i razmisljamo..

Ne bih ni ja napustila "staru damu" osim ako bi mi neko obezbijedio stan u "velikoj jabuci".. Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 197741
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fraya Sre Dec 22, 2010 9:12 pm

A i ovo je Amerika,obecana zemlja:


21. decembar 2010. | 00:02 | Izvor: B92
Beograd -- Nakon što im je američka Agencija za zaštitu dece oduzela decu, Vuk i Verica Nastić kažu da će na ročištu pokušati da izdejstvuju da se deca vrate u Srbiju.


Vuk Nastić sa svojom decom (Foto: Bilc)
Oni će tražiti i da im se za dela koja im se stavljaju na teret sudi u domovini.

Psiholozi tvrde da je reč o nesporazumu i da pre svega treba uzeti u obzir interes dece. Podsetimo, Agencija je u junu osmogodišnjeg sina Damjana i kćerku Nastasiju oduzela roditeljima zbog navodnog seksualnog zlostavljanja.

Agonija porodice Nastić traje šest meseci. Trenutno Verica jednom nedeljno može da vidi Damjana i Nastasiju na po sat vremena, dok je ocu Vuku i to zabranjeno.

"Nama je jako teško! Ja vama ne mogu da objasnim kako je nama. Ali, deca treba da se stave u prvi plan. Oni uništavaju decu! Oni su mi ubili decu! Moja deca kad ih vidim više nisu moja deca", kaže majka Damjana i Nastasije, Verica Nastić.

Protiv Vuka je pokrenut krivični postupak, a prošle nedelje Agencija je optužila i njega i Vericu za nepropisnu brigu o deci i seksualno zlostavljanje. Tada je prezentovan i novi dokaz.

"Znate šta je dokaz!? Damjan se u hodniku, gore na spratu, igra i na engleskom kaže u kameru i nešto igra go i možda traje 5-10 sekundi i ništa. I čuje se moj glas sa donjeg sprata, kažem supruzi: Verice, dodaj mi ovo ili tako nešto. Znači, deca su sama bila gore, a mi dole i to je 10 sekundi, nikakav dokaz. Ali su oni to opet koristili da nas i decu slome", objašnjava Vuk Nastić.

Nastićima, između ostalih, pomaže i tim srpskih psihologa. Zoran Milivojević, Žarko Korać i Žarko Trebješanin uputili su sudu u Kaliforniji pismo u kojem objašnjavaju kulturološke razlike naše zemlje i Amerike. Trebješanin kaže da je reč o "tragičnom nesporazumu".

"Ono što mislim da je važno, kada govorimo o dečjem interesu, najboljim interesima deteta, očigledno je da ta deca žele da se vrate roditeljima. Oni ne doživljavaju i ne smatraju da ih je uopšte na bilo koji način neko zloupotrebio ili zlostavljao i to se mora uzeti u obzir“, smatra psiholog Žarko Trebješanin.

Nastići tvrde da su deca pod konstantnim pritiskom i da se njihovim izjavama manipuliše.

"Nikakav zakon oni ne poštuju uopšte. To je neverovatno, a sve rade za dobro dece, a decu uništavaju. Ja kad ih vidim, dođe mi da umrem, a ne smem ništa da kažem, jer sve što kažem ide protiv nas i mogu i meni da zbrane da vidim decu", kaže Verica Nastić.

"Oni su dete navodili sve vreme, a dete je bilo pod pritiskom da se vrati majci, jer je rekla: Hej tata, Damjan je hteo da kaže da si ti slikao slike da bi se mi vratili da živimo sa mamom. Znači, oni su njima davali te ideje u glavu. Zbog toga što je moja devojčica rekla da sam je ja pipkao, a nisu objasnili u kom kontekstu i da li sam je ja kupao ili ne, zbog toga su podigli optužnicu", navodi Vuk Nastić.

Trebješanin kaže da je problem kulturološki i da bi Amerikanci to trebalo da uzmu u obzir, jer se i njihovim građanima dogodi da u arapskim zemljama budu uhapšeni zbog nenošenja zara preko lica ili zbog kupanja u kupaćem kostimu.

"U našoj kulturi se deca shvataju potpuno aseksualno i nije neobično da se kupaju sa roditeljima. Ništa nije neobično da se slikaju i ja verujem da svako od nas ima neku, u nekom porodičnom albumu, svoju ili sliku nagog deteta. To kod nas ne proizvodi nikakva erotska uzbuđenja, nego se gledaju prosto kao mala deca. I mislim da bi i Amerikanci morali da shvate te razlike. Mi se mnogo više dodirujemo, grlimo, ljubimo nego neki drugi severni narodi", kaže Trebješanin.

Trebješanin kaže da je jedini savet građanima koji putuju u inostranstvo da dobro prouče zakone i običaje zemlje domaćina kako se ovakve neprijatnosti ne bi ponavljale.



Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Albatros Sre Dec 22, 2010 9:34 pm

Nije to usamljen slucaj. Amerika je surova zemlja, ma kako primamljivo izgledala na prvu loptu. Kultura i kult oruzja, droga, kriminal, uvrnuti zakoni i tome sl. socijalna i zdravstvena zastita sve to treba imati u vidu kad se govori o Americi. Oteti decu roditeljima zbog gluposti za njih nije nikakva novost. Zemlje EU su mnogo humanije po pitanjima coveka, a po nekima cak i preblage.
Albatros
Albatros
Član
Član

Broj poruka : 195
Datum upisa : 20.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fraya Sub Dec 25, 2010 3:03 pm

Deca nisu bas oteta,oduzeta su,u prvoj nekoj instanci zbog nebrige
roditelja, a tek kasnije se roditelji prozivaju zbog tih slika golisave
dece na kompu. Na nekom sajtu stoji da je otrac pre dve godine prijavio
stecaj svoje firme i proglasio bankrot, opet na ostalim sajtovima da
je bas zbog navodne zloupotrebe dece otpusten s posla. S druge strane
zadnja dva,tri dana javljaju se roditelji , a i neki popovi i kazu da je deci
zabranjeno , odnosno nije omoguceno) da idu nedeljom u pravoslavnu crkvu, da
razgovaraju i slusaju srpski. Deca ce biti smestena uskoro
(ali razdvojena) u srpske porodice u USA tako da ce moci da govore
srpski i da idu u srpsku crkvu. Sada su u meksickoj porodici.

U Srbiji je bas velika halabuka napravljena oko oduzimanja dece,
stice se utisak da Amerikanci oduzimaju decu samo Srbima,zaboravlja se
da je i maldja Bushova cerka isla u bajbok zbog alkohola( mozda i droga),.
da je USA jednostavno takva drzava, a pretpostavljam da ljudi tamo
odlaze da bi deci obezbedili bolju buducnost, a to se moze samo tamo
ako se prihvate njihove vrednosti ( i moralne, humane, pravne).

Zloupotreba dece ( sopstvene dece) rasporostranjena je.
U USA, ali i Evropi to vise nije tabu tema,. Nije nezamislivo da roditelji
(nazalost obicno u 99,99% otac,deda,ujak,stric, nikako majka,tetka)
zloupotrebljavaju svoju decu. Uostalom i statistike kazu da su gro pedofila i sami roditelji.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fristajlo Sub Dec 25, 2010 7:55 pm

Cela ta frtutma nekako mi je sumnjiva. Ja bih ipak sačekao; Ameri jesu polulud narod, ali, nisu baš svi ni idioti. Kako su oni uopšte saznali za te fotografije, i zar ovaj tip zaista nije znao kako oni gledaju na to?
Mnogo mi je to sve čudno...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fraya Ned Dec 26, 2010 11:30 am

Meni je zaista blesavo da sada kao Tadic treba da intervenise,
a znamo da u USA ne moze ni predsednik (USA) drzave da utice na sudije.

Saznali su za fotografije tako sto je otac pozvao servisera da mu popravi
ili sredi komp, ovaj je video 20 slika gole dece,prijavio to "nadleznim",
a vec je pre toga bilo neke frke da ti roditelji ne vode racuna o deci ( sta i kako nije razjasnjeno u nasim medijima).

Pravo da ti kazem meni je blesavo da neko fotografise golu decu, a deca nisu bebe,decak ipak ima 8 godina, devojcica 5, i onda 20 takvih slika
stavlja na komp.
Na drugim forumima, ali i u srpskim stampanim medijima, kaze se da
je normalno da se slikaju gola deca, da je to sve protiv Srba, a sto je
meni najblesavije, da je taj serviser povredio privatnost jer covek u svoja
2cetri zida" sme da radi sta hoce i da se to nikoga ne tice.

Ja nisam saglasna s tim, narocito sam osetljiva na nasilje u porodici.
tako da bih i ja svakoga prijavila "vöastima",ako bih primetila da neko
zlostavlja zenu, a narocito decu, ili zivotinje.


A to zlostavljanje dece ima zaista mnogo lica, pedofilija je veliki tabu,
a narocito u okviru porodice, a tu se obicno i dogadja.

Osim toga, svako ko odlazi ,iseljava se u neku drugu kulturu,ipak
treba da zna da kao sto je poreska prijava obavezna, da mora da postuje
i te ,mozda njemu malo cudne i neobicne obicaje u drustvu.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Orhideja Pon Dec 27, 2010 4:22 pm

Malo mi čudno otkud mu slike u kompu a djeca nisu mala, mi imamo običaj slikati djecu nagu ali kad su bebe. 8 i 5 godina, ta djeca nisu mala, mislim jesu ali za slikanje nikako.
Operatereva dužnost je bila da prijavi slike.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fraya Uto Dec 28, 2010 12:14 pm

Saznah da ta porodica vec 20 godina zivi u USA. Ipak svako
zna ( i ne samo u USA) da su ljudi ( i opet,ne samo u USA)
postali ,hvala Bogu, senzibilni na pedofiliju, ima naravno slucajeva
gde nema ni traga od pedofilije, ali u 90% slucajeva ipak ima.

I jeste cudno , pa i neshvatljivo, slikati decaka od 8 godina golog,
a devojcicu od pet godina, i to u kadi, pri cemu je ,barem za mene,
malo cudno da se ta deca zajedno kupaju u kadi. I praviti 20 slika
a na svakoj se vide polni organi te dece,onda to jos stavljati u komp
u album "porodicnih fotografija".

Tacno je da se bebe slikaju gole ( to je i ovde u nemackoj,barem bilo
tako), ali su to neki snimci trenutni gde beba lezi na stomaku,mlatara
nozicama,smeje se, ili vec kako to bebe rade.

Ova prica je malo komplikovanija, za mene i neshvatljiva.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Istina ex Natasha Sre Jan 05, 2011 10:46 am

Avramova ::Ne mogu baš tvrditi ali mogu izneti lični osećaj. Kako god bilo u Americi, Evropa je kraljica koju nikada ne bih napustila.

Slazem se, Avramova. Potpuno si u pravu. Ko ne misli tako ili je sam sebi isprao mozak ili laze.

Procitah sve postove na ovoj Temi i niko se ne pohvali Amerikom. I oni glumci sa milionima dolara, nisu srecni ni bezbedni. A sirotinje, kriminala, teskog rada i muke, previse.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Gost Pon Jan 10, 2011 12:31 pm

Jes cudo jedno kako je ta Amerika jadna...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fristajlo Pon Jan 10, 2011 1:43 pm

Amerika nije- samo Amerikanci.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Gost Pon Jan 10, 2011 1:48 pm

Jok bre, ima i indijanaca..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fristajlo Pon Jan 10, 2011 2:50 pm

Skoro da više i nema- sve su ih poubijali "Amerikanci"... jedva 20 miliona...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Gost Pon Jan 10, 2011 3:04 pm

Samo jos toliko...i kraj...cega?..americke civilizacije...a mi kao evropa cemo da "sviramo" svakako....sa ili bez njih..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fristajlo Pon Jan 10, 2011 3:47 pm

lucija ::Samo jos toliko...i kraj...cega?..americke civilizacije...a mi kao evropa cemo da "sviramo" svakako....sa ili bez njih..
Evropa je sklona raspadima i brzim obnovama, takva nam je cela istorija. Oni tek treba da puknu prvi put; da li će se oporaviti- videćemo. Njih čeka žestoka frka.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Gost Pon Jan 10, 2011 5:28 pm

Tesko njima..nemaju oni pojma sta ih ceka...a nas sto god..na oluje navikli smo..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Orhideja Sub Jan 29, 2011 11:16 am

Njihova je demokratija sjajna-svako je tumači onako kako njemu odgovara.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fristajlo Ned Jan 30, 2011 1:18 am

Nekad je tamo bilo dobro mnogima, i otud oni vuku neki kakav takav ugled. Danas je tamo lepo samo retkima- ali mnogi to još ne vide. U SAD se sad gore živi nego u velikoj većini evropskih država, ako govorimo o običnom čoveku, a to, što ljudi i dalje imaju trip o nekom blagostanju koje tamo postoji, stvar je navike i propagande. Treba tamo biti malo duže- i da se videti.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od RINGE Pon Feb 14, 2011 7:42 pm

Evropa je keva

Bar jos ovo malo dok nas azijati ne pojedu
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fraya Pon Mar 07, 2011 10:31 am

Fristajlo ::Nekad je tamo bilo dobro mnogima, i otud oni vuku neki kakav takav ugled. Danas je tamo lepo samo retkima- ali mnogi to još ne vide. U SAD se sad gore živi nego u velikoj većini evropskih država, ako govorimo o običnom čoveku, a to, što ljudi i dalje imaju trip o nekom blagostanju koje tamo postoji, stvar je navike i propagande. Treba tamo biti malo duže- i da se videti.


Ali Srbijica,nam , nasa nasusna ne spada u ovu vecinu? Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 2979583794
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fristajlo Pon Mar 07, 2011 7:59 pm

Srbijica nam se polako seli u Afriku, pod mudrim rukovodstvom; Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 129758 što više baljezgaju o EU, sve smo bliži Africi...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Gost Pon Apr 25, 2011 9:43 am

Nikada me Amerika nije privlacila,niti kao zemlja snova, niti zemlja turizma,Zemlja koja ugrozava sigurnost, slobodu i prava drugih zemalja zarad eksploataciju prirodnih bogastva te zemlje me uopste ne interesuje, izmisljene su price o obecanoj zemlji, to i sami amerikanci znaju,vise ima sirotinje u istoj nego u nijednoj drugoj kapilalistickoj zemlji,bas naprotiv, imperativ svakog Amerikanca je dolazak u Evropu, Evopa ima kulturu i dusu, i sve ono sto Amerika nikada nece imati.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fraya Ned Maj 01, 2011 1:56 pm

Tebe neko placa da pises ovakve nebuloze?

Amerika (USA) i Kanada su najzinimljivije turisticke destinacije
za nas, evropske gradjane. Jako malo Amerikanaca zadnih decenija
dolazi u Evropu, a razlog je da je USA preplavljena raznim izbeglicama.
migrantima i jemigrantima iz celog sveta,a njih ne zanima ni Mikelandjelo,
ni Nitsche.

Najstrasnije ratove vodili su bas Evropljani,nikako Amerikanci.

Kolonijalisti su bili Britanci,Francuzi,Hiolandjani,Belgijanci, a nikako
neki zitelji San Franciska.

Nego ajde, razumem te, placen si da pises ovde protiv Jamerike,kao
sto je onaj Montgomeri placen da savetuje NIkolica i da mu pravi imidz:))
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Gost Ned Maj 01, 2011 3:50 pm

Fraya ::Tebe neko placa da pises ovakve nebuloze?

Amerika (USA) i Kanada su najzinimljivije turisticke destinacije
za nas, evropske gradjane. Jako malo Amerikanaca zadnih decenija
dolazi u Evropu, a razlog je da je USA preplavljena raznim izbeglicama.
migrantima i jemigrantima iz celog sveta,a njih ne zanima ni Mikelandjelo,
ni Nitsche.

Najstrasnije ratove vodili su bas Evropljani,nikako Amerikanci.

Kolonijalisti su bili Britanci,Francuzi,Hiolandjani,Belgijanci, a nikako
neki zitelji San Franciska.

Nego ajde, razumem te, placen si da pises ovde protiv Jamerike,kao
sto je onaj Montgomeri placen da savetuje NIkolica i da mu pravi imidz:))


Naravno da nisam placen da tako pisem, ja samo kazem ono sto osecam i mislim,Ameriku ne bi posetio ni da mi neko plati. Amerika je pobila mnogo nevinih ljudi u Svetu, stare, nemocne, zene i dece, mnogo je Drzava unisteno razoreno.a sve zbog dominacije u Svetu, i iskoriscavanje prirodnih bogastva.
Nije mi zao niti 11. septembra niti ijednog poginulog vojnika na teritoriji Avganistana,Iraka,Libije,.. nikada necu zaboraviti ni bombardovanje Srbije i pobijenih nevinih ljudi.u vozu koji su se vracali sa posla,pijace, koji je gadjan iz obesti, necu zaboraviti ni malu Milicu od 3 god koja je poginula na nosi u dnevnoj sobi,..
Ginu Amerikanci, svakim danom ce biti sve vise i vise poginulih sve dok S.A.D vodi takvu politiku prema Svetu...
Juce u bombardovanju Libije poginula su deca...Naravno tebe to ne boli jer si ususkana i lepo ti je... ali nece ni ta Amerika biti vecna... Doci ce sve na svoje. ne sekiraj se....

Pitam se sto se niste istrebili u ratu Juga i Severa. i spasli Svet i covecanstvo.. .. sada bi mnoge porodice zivele...jedino sto mogu da kazem...VI STE ZLO 21 VEKA !!!
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Fraya Pon Maj 02, 2011 11:29 am

Cudno da nikome ne padne na pamet, a prica o Indijancima,
o sudbini Indijanaca u Juznoj i Srednjoj Americi.Mnogo ih je vise
unisteno,citave su civilizacije izumrle dolaskom Spanaca i Portugalaca,
nametanjem katolicizma ( a to u Severnoj Americi nije bio slucaj jer
su tamo nasli utociste bas religiozno proganjani iz katolicke Evrope).

Gradjanski rat u USA jako je slican nasim ratovima na Balkanu,ukljucujuci
i ovaj rat koji je nedavno vodjen. Ja ne znam nikoga ko bi rekao
da je steta sto se nismo istrebili u tom ratu.

Meni ne moras da se obracas kao Amerikanki jer niti to jesam, niti zelim
da budem, samo pokusavam da budem objektivna.

Bin Laden ( nocas ubijen ) rece u nekoj svojoj govoranciji da treba
unistiti svakog Amerikanca,ne samo vojnike i politicare, svakoga
ko placa porez u Americi.

Nego da ja tebe pitam da li ti uopste imas pojma ko je danas prosecan
americki poreski obaveznik? Da li znas koliko ima Srba( recimo) medju njima?

I za kraj.. Da nije Amerike, ne bismo imali ni Nikolu Teslu,naucnika,
a verovatno ne bismo imali ni mogucnost da se svadjama i diskutujemo
preko interneta.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 2 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 22 Prethodni  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu