Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 57 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 57 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Dijareja  EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Dijareja  EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Dijareja  EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Dijareja  EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Dijareja  EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Dijareja  EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Dijareja  EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Dijareja  EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Dijareja  EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Dijareja  EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Dijareja  EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Dijareja  EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Dijareja  EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Dijareja

4 posters

Ići dole

Dijareja  Empty Dijareja

Počalji od Avramova Čet Mar 03, 2011 11:34 pm

Klikni

Kakva su vaša iskustva, saveti?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dijareja  Empty Re: Dijareja

Počalji od Andjela Sub Jul 16, 2011 7:46 pm

Što se ove tegobe tiče, mislim da nema čoveka koji se nije susreo sa istom makar jednom tokom svog života. Meni se to obično dogadjalo na moru, verovatno zbog promene sredine-klime. Kašičica do dve meda se razmuti u čaši hladne vode. Piti dok tegoba ne prestane. Može se piti nekoliko puta tokom dana.
Naravno, postoje i lekovi ali lekovima pribegavam ako baš ništa od alternativne medicine ne pomogne.
Andjela
Andjela
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1702
Datum upisa : 26.06.2011
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Dijareja  Empty Re: Dijareja

Počalji od sini_do Sub Jul 16, 2011 8:41 pm

Svakom ko ima te probleme preporucio bih lijek koji mozete kupiti u slobodnoj prodaji u apoteci, lek se zove - linex - u kapsulama se nalaze mlecne bakterije koje stvaraju ravnotezu izmedju patoloskih i dobrih bakterija, lijek djeluje odmah, crevna flora ulazi u ravnotezu, tako dolazi do brzog ozdravljenja,.. zbog toga je ne potrebno uzimati neke alternativne lekove, kad ima efikasan prirodni lek, koji su strucnjaci napravili,... inace dijareja je naj prisutnija u ljetno vreme, kad se namirnice brzo kvare,. kad se lako stvaraju infekcije raznih vrsta, potrebno je voditi racuna o higijeni i cesto prati ruke,... kad dodje do dijareje, treba odmah dijelovat, jer moze doc do gubitka tecnosti,. pa i zivot moze biti ugrozen........
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dijareja  Empty Re: Dijareja

Počalji od Andjela Sub Jul 16, 2011 9:05 pm

sini_do ::Svakom ko ima te probleme preporucio bih lijek koji mozete kupiti u slobodnoj prodaji u apoteci, lek se zove - linex - u kapsulama se nalaze mlecne bakterije koje stvaraju ravnotezu izmedju patoloskih i dobrih bakterija, lijek djeluje odmah, crevna flora ulazi u ravnotezu, tako dolazi do brzog ozdravljenja,.. zbog toga je ne potrebno uzimati neke alternativne lekove, kad ima efikasan prirodni lek, koji su strucnjaci napravili,... inace dijareja je naj prisutnija u ljetno vreme, kad se namirnice brzo kvare,. kad se lako stvaraju infekcije raznih vrsta, potrebno je voditi racuna o higijeni i cesto prati ruke,... kad dodje do dijareje, treba odmah dijelovat, jer moze doc do gubitka tecnosti,. pa i zivot moze biti ugrozen........

Slažem se ja sa ovim ali do nekle. Ako čovek nema drugog izbora i potrebno mu je brzo rešenje neka pribegne linexu ali je uvek bolje pribeci nekom prirodnom preparatu, jer ma koliko linux i mnogi drugi lekovi bili prirodni, nisu prirodni dok su proizvedeni u laboratoriji, dakle sintetski su. Ja bih trebala da obavestavam javnost i rasprostirem ideje o lekovima jer to mi je struka, a dodatno imam lekare u porodici, i rasprostirem ja ideje ali onoliko koliko se mora, a inace gde god mogu dajem savete, dajem ih o prirodnim lekovima. Isto su i nasi profesori savetovali nas dosta o prirodnim lekovima iako bi trebali da rasprostiru ideje o sintetskim, savetuju oni svoje pacijente onoliko koliko moraju o sintetskim lekovima (jer to im je posao) ali nama su dosta pricali o alternativnim. Mnoge- najteze bolesti je upravo izlecila alternativna medicina, a ne zvanicna. To je informacija od ovih mojih lekara iz bliskog okruzenja jer ja nisam lekar. Ne znaci da ignorisem zvanicnu medicinu i sintetske lekove (svakako je moram priznavati zbog posla) ali mislim da uvek treba pribeci prirodnim lekovima, ako je moguce naravno, ako nije onda koristiti drugu terapiju.
Andjela
Andjela
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1702
Datum upisa : 26.06.2011
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Dijareja  Empty Re: Dijareja

Počalji od sini_do Sub Jul 16, 2011 9:25 pm

@ Andjela,... slazem se u potpunosti, sto se tice prirodnih lekova,. samo ne u ovom slucaju, jer treba delovat hitno, a ovaj lek nije sintetika,. nego je nacinjen od prirodnih mlecnih bakterija, bez obzira sto su uzgajane u labaratoriji, efekat je dobar i brz...
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dijareja  Empty Re: Dijareja

Počalji od Andjela Sub Jul 16, 2011 9:41 pm

O.k. , drago mi je da smo se slozili. :cheers:
Andjela
Andjela
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1702
Datum upisa : 26.06.2011
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Dijareja  Empty Re: Dijareja

Počalji od Orhideja Sub Jul 16, 2011 11:12 pm

Veoma dobar je i jogurt LGG, djeluje brzo i efikasno kao i Linex, a ima potpuno prirodan lijek u obliku tableta i zove se "probiotk", proizveden u Srbiji.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Dijareja  Empty Re: Dijareja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu