Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Advokatura - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Advokatura - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Advokatura - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Advokatura - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Advokatura - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Advokatura - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Advokatura - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Advokatura - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Advokatura - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Advokatura - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Advokatura - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Advokatura - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Advokatura - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Advokatura

+6
Bella
Orhideja
Lila
Fraya
Fristajlo
Avramova
10 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Bella Pon Mar 07, 2011 6:11 pm

Unaprijed se ispričavam zbog stvari koje ću sada izreći,jer na ovako nešto ja ne mogu odgovoriti diplomatski i korektno jer se radi o hrpi izrečenih gluposti i vrijeđanje presumpcije nevinosti.Kako netko može uopće tako gledati na pravnu struku,nije mi jasno.Da li je itko od vas svjestan koliko ljudi bude nepravedno optuženo zbog iznude priznanja,lažnog iskaza svjedoka i sličnih stvari? ovo je retoričko pitanje jer ne očekujem nakon svega ovoga valjan odgovor.
Da vas podsjetim,nitko se ne može smatrati krivim dok mu PRAVOMOĆNOM PRESUDOM(ona koja dolazi nakon žalbe) nije dokazano da je kriv.
Svatko ali baš svatko,pa i netko za koga se smatra da je pobio 20 ljudi ima pravo na pravično suđenje jer bi u suprotnom značilo da živimo u srednjem vijeku.Živimo u 21.stoljeću i ponašajmo se u skladu s tim.
Bella
Bella
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1145
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Orhideja Pon Mar 07, 2011 7:36 pm

Bella ::Unaprijed se ispričavam zbog stvari koje ću sada izreći,jer na ovako nešto ja ne mogu odgovoriti diplomatski i korektno jer se radi o hrpi izrečenih gluposti i vrijeđanje presumpcije nevinosti.
Polako djevojčice, shvatam da si uvrijeđena ali niko nije imenovao tebe ili Lilu, priča se široko bez imena i bez država.
Kako netko može uopće tako gledati na pravnu struku,nije mi jasno.
Gledaju laici iliti narod. Narod ili obični ljudi su revoltirani novom državom, novim zakonima i novom demokratijom. Zakon nije za sve isti, nažalost. Advokat što je bolji to je i skuplji a masa njih nema para za dobrog advokata samim tim na dobru odbranu ili pravičnost iste.
Da li je itko od vas svjestan koliko ljudi bude nepravedno optuženo zbog iznude priznanja,lažnog iskaza svjedoka i sličnih stvari?
Ovo nije pitanje za forum i za ovu temu, ovo je policijska stvar a zašto je to tako samo je jedan odgovor-tražili smo dobili smo tj.demokratiju.
Da vas podsjetim,nitko se ne može smatrati krivim dok mu PRAVOMOĆNOM PRESUDOM(ona koja dolazi nakon žalbe) nije dokazano da je kriv
Tvoja gornja rečenica upravo pobija ovo, šta ako nije kriv a iznuda govori drugačije?
Svatko ali baš svatko,pa i netko za koga se smatra da je pobio 20 ljudi ima pravo na pravično suđenje jer bi u suprotnom značilo da živimo u srednjem vijeku.Živimo u 21.stoljeću i ponašajmo se u skladu s tim.
Zahvaljujući tehnologiji svjesni smo da nismo u srednjem vijeku ali svijest čovjeka za svoju okolinu i da ne čini zlo je individualna isto kao i pisanje po forumu.

Lično, mislim da ne bih mogla raditi taj posao jer sam suviše iskrena i što na umu to na drumu, ko je kriv kriv je i ja ga ne bih mogla braniti. Najbolji advokat moje države je moj dobar dugogodišnji prijatelj i kad mi je trebala ponekad neka pravna pomoć uvijek sam samo njega pitala.
Znam čovjeka koji je zbog gubitka određenih papira bio optužen za utaju poreza, uzeo je advokata ali slabog, morao je državi da plati gomilu novaca i platio je šta da radi. Nakon neku godinu sreli smo se i ispričao mi je to ja ga uputim kod ovog, koji je znao gdje se nalaze duplikati o plaćenom porezu, dobio je parnicu i sad će dobiti novac. Znači u pitanju je bila stručnost određenog lica tj.advokata. To je posao kao i svako drugi a sad ko ga sve obavlja i to je distutabilno tako da nema ljutnje.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Pon Mar 07, 2011 7:55 pm

Bella ::
Da vas podsjetim,nitko se ne može smatrati krivim dok mu PRAVOMOĆNOM PRESUDOM(ona koja dolazi nakon žalbe) nije dokazano da je kriv.
U svetlu izrečenog- kako tumačiš to što je dr Vojislav Šešelj (verujem da znaš za slučaj) već 8 godina u zatvoru u Ševeningenu, iako mu nije presuđeno?
Lepo je to, Bela, teoretski; no, praksa moći i sile mnogo puta je pogazila taj princip, previše puta da bi to uzeli zdravo za gotovo. U SAD patriotski zakon, kod nas sudovi izručuju svoje građane "međunarodnim", iako je to protiv domaćih Ustava; razumem ja tebe, ali- ljudi vide da se taj princip gazi i ovde i napolju... Advokatura - Page 2 894808
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Pon Mar 07, 2011 8:25 pm

S moje strane upućujem izvinjenje svima koji smatraju da sam ičim povredila advokatsku profesiju uprkos što nisam pisala o svima.

Dobro je poznata stvar da danas može da se leči samo neko ko ima da plati troškove lečenja. Pa, prema tome, ako upućujemo optužbe na račun lekarske struke, na račun prosvetara, sveštenika itd., ne vidim zbog čega bi se izuzeli advokati.

I još jednom da se ponovim, nisam pisala o svim advokatima a tek ne o pravnicima! Respect!

U sukobu učestvuju najmanje dve strane i najmanje toliko advokata. Ne možemo govoriti da su svi podjednako odgovorni u etičko moralnom smislu jer istina je samo jedna. Sada pitam, ako advokat brani ubicu (advokat mora znati istinu koju mu ubica (još uvek pred zakonom nevin) mora reći), s kojim adutima on izlazi pred sud?
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Dotore Čet Mar 10, 2011 9:36 pm

Mrzelo me je da čitam sve postove, ali moram primetiti da je na ovoj temi ocrnjena, bez ikakvog prezentovanja činjenica jedna profesija.
Možda je nekome nejasno kako advokat može braniti čoveka optuženog za silovanje/ubistvo/pokušaj u bistva, i da ne nabrajam sad druga krivična dela.
Prvo,
može ga braniti i mora ga braniti, jer to što je protiv nekga podignuta optužnica jer postoji osnovana sumnja da je počinio krivično delo ne znači da je on to delo zaista i počinio, dok presuda ne bude pravosnažna, tj dok ne isteknu rokovi za sve Zakonom predviđene pravne lekove, taj neko nije kriv.
Drugo,
Advokati rade posao za koji su se školovali i od kojega hrane svoje pordice. Zar bi trebalo da ostave taj posao zato što je to nemoralno, ukoliko taj neko zaista jeste silovatelj/ubica/siledžija/razbojnik?
Da se odreknu svoga posla i počnu se baviti vezom?
Treće,
Najmanji broja dvokata spada u red krivičara, barem u Srbiji. Većina su parničari i nisu se bukvalno nikada sreli sa kriminalcima i prestupinicima tog tipa, osim ako su se o njih slučajno očešali na ulici.
Četvrto
Šta god mislili o tim ljudima, ja sam ih lično upoznao mnogo čestitih i poštenih, zamislite toga čuda :Advokatura - Page 2 3681966919: , pa čak i krivičara.
Peto,
Što se tiče cena(ako je neko to pomenuo), njih ne propisuju advokati odokativno, već postoji cenovnik koji je izdat od strane adv komore koji je za većinu stvari, u odnosu na obim posla smešan.

ŽAo mi je što sam zakasnio na ovu temu i što se nisam uključio dok je bilo peglanje :Advokatura - Page 2 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Dotore Čet Mar 10, 2011 9:42 pm

Fristajlo ::
Bella ::
Da vas podsjetim,nitko se ne može smatrati krivim dok mu PRAVOMOĆNOM PRESUDOM(ona koja dolazi nakon žalbe) nije dokazano da je kriv.
U svetlu izrečenog- kako tumačiš to što je dr Vojislav Šešelj (verujem da znaš za slučaj) već 8 godina u zatvoru u Ševeningenu, iako mu nije presuđeno?
Lepo je to, Bela, teoretski; no, praksa moći i sile mnogo puta je pogazila taj princip, previše puta da bi to uzeli zdravo za gotovo. U SAD patriotski zakon, kod nas sudovi izručuju svoje građane "međunarodnim", iako je to protiv domaćih Ustava; razumem ja tebe, ali- ljudi vide da se taj princip gazi i ovde i napolju... Advokatura - Page 2 894808

Mogu li ja da odgovorim na ovo pitanje :Advokatura - Page 2 3681966919:
Ako postoji osnovana sumnja da je neko počinio krivično delo, protiv njega se podiže optužnica i određuje mu se pritvor.
Obzirom na to koja je država u pitanju, tj, koji je i kakav skup normi koje regulišu pitanje predmeta, odnosno na osnovu kojih se određuje kako će izgledati sudski postupak, određuje se i to koliko će taj neko biti zadržan u pritvoru. Ševeningen nije zatvor, Ševeningen je pritvor.
Ako se utvrdi da taj neko, kome je izrečena mera zadržavanja u pritvoru provede previše vremena tamo, a nakon pravosnažne sudske odluke biva oslobođen krivice, nadoknađuje mu se šteta i isplaćuje na osnovu zahteva koji on za tu nadoknadu štete podnosi, tj na osnovu tužbe za naknadu štete.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Čet Mar 10, 2011 11:25 pm

Burla ::
Ako postoji osnovana sumnja da je neko počinio krivično delo, protiv njega se podiže optužnica i određuje mu se pritvor.
Dva pitanja.
Kako komentarišeš pritvor od preko 8 godina, i kako tebi, kao čoveku od struke deluje optužnica- utemeljeno ili iskonstruisano (neki opšti stav)...?
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Dotore Pet Mar 11, 2011 12:02 am

Fristajlo ::
Burla ::
Ako postoji osnovana sumnja da je neko počinio krivično delo, protiv njega se podiže optužnica i određuje mu se pritvor.
Dva pitanja.
Kako komentarišeš pritvor od preko 8 godina, i kako tebi, kao čoveku od struke deluje optužnica- utemeljeno ili iskonstruisano (neki opšti stav)...?

Dok god se vodi postupak, a postoji opasnost da taj neko protiv koga se vodi može da zbriše, pritvor traje.
Postupak, koliko se ja sećam je sam Šešelj odugovlačio, svojim postupcima, ili nisam u pravu.
Posle toga je došlo do toga da je sudija preminuo, pa je predmet morao biti ponovo iščitavan.
Tu je bilo dosta okolnosti koje su na to uticale
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Pet Mar 11, 2011 12:04 am

Ok, jasno mi je... Advokatura - Page 2 129758
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fraya Pet Mar 11, 2011 6:51 pm

Fristajlo ::Ok, jasno mi je... Advokatura - Page 2 129758

Vojislav, dr.Seselj prilicno je i sam tome doprineo, a i svojski se trudio
da bude tako, tom svom dugogodisnjem sedenju u apsi.

Ja mislim da on i ne zeli da izadje. Meni ta njegova zelja savrseno odgovara.
Tomi Nikolicu verovatno jos vise Advokatura - Page 2 2531996303
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Pet Mar 11, 2011 8:22 pm

Fraya

Vojislav, dr.Seselj prilicno je i sam tome doprineo, a i svojski se trudio
da bude tako, tom svom dugogodisnjem sedenju u apsi.
Takva mu "ranfla"... Advokatura - Page 2 670648

Ja mislim da on i ne zeli da izadje. Meni ta njegova zelja savrseno odgovara.
Tomi Nikolicu verovatno jos vise Advokatura - Page 2 971561
Mislim da želi; izgleda da misli da je sad pravo vreme za njega... Advokatura - Page 2 705600
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fraya Pet Mar 11, 2011 8:38 pm

Fristajlo :: Mislim da želi; izgleda da misli da je sad pravo vreme za njega... Advokatura - Page 2 705600

Mozda donese iz Olandije neki kvalitetniji stiropor pa ce opet da zezne
Nikolica. Advokatura - Page 2 670648
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Pet Mar 11, 2011 8:41 pm

Ako se on vrne otud, ovaj će da se javi da ide umesto njega... Advokatura - Page 2 129758
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Lila Pet Mar 11, 2011 8:54 pm

Burla, i mislila sam da ćeš se oglasiti, svaka ti zlatna , ti si najmjerodavniji o ovome, mi dve smo zelene.
Što se Šešelja tiče- on sam stalno odugovlači predmet, procesnim putem.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fraya Pet Mar 11, 2011 8:59 pm

To za Seselja je tacno, ali je Fristajlo u pravu (sad nezavisno od Seselja)
da je nedopustivo sta taj sud radi sa ljudima. Drzi ih tamo u zatvoru
godinama pre nego sto proces uopste i pocne.

Taj sud je totalni fijasko. Milosevicu ( danas je pet godina kako je umro)
je mogla presuda da se donese i pre njegove smrti, ali je tuziteljka stalno
nekakve nove optuzbe unosila u "igru", sa hiljade i hiljade svedoka,
tako da se to godinama razvlacilo, na kraju valjda niko vise nije ni znao
zasta mu se zapravo i sudi.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Pet Mar 11, 2011 9:58 pm

Fraya :: na kraju valjda niko vise nije ni znao
zasta mu se zapravo i sudi.
Samo tehnički; praktično, svi smo znali zašto je tamo. On je vodio državno- politički projekat koji je ometao interese zapada na Balkanu, i zato su mu smestili igru, kao što to rade i Šešelju, ali i ostalim Srbima u Hagu. Nisu Srbi pravili više sra**a od drugih, a disproporcija u broju osuđenih je očita.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Dotore Pet Mar 11, 2011 10:04 pm

Fristajlo ::
Fraya :: na kraju valjda niko vise nije ni znao
zasta mu se zapravo i sudi.
Samo tehnički; praktično, svi smo znali zašto je tamo. On je vodio državno- politički projekat koji je ometao interese zapada na Balkanu, i zato su mu smestili igru, kao što to rade i Šešelju, ali i ostalim Srbima u Hagu. Nisu Srbi pravili više sra**a od drugih, a disproporcija u broju osuđenih je očita.

Jok, Slobodan Milođšević je, kad smo već kod toga vodio projekat koji je išao protiv interesa srpskog naroda i države.
Njemu bi bez problema mogli da podignu spomenike u svim gradovima bivše SFRJ, jerbo da nije bilo njegove ingeniozne politike ni jedna od tih novih država ne bi postojala.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Pet Mar 11, 2011 10:07 pm

Burla ::

Jok, Slobodan Milođšević
Slobodan si da misliš o Slobodanu i tako... Advokatura - Page 2 129758 No, ovde džakamo o advokaturi; kako ocenjuješ njegovu pravnu veštinu tokom procesa?
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Dotore Pet Mar 11, 2011 10:13 pm

Njegovo izlaganje nije bilo odraz veštine pravničke, već više odraz njegovih retoričkih sposobnosti.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Pet Mar 11, 2011 10:16 pm

Slažem se. Do duše, i to što su mu stavljali na teret bilo je prilično klimavo, neutemeljeno u dokaznom materijalu, sve posredno i intuitivno konstruisano (kao da će neko davati pisane naloge za likvidacije, proterivanja i genocid???), tako da, realno, više od toga nije ni bilo potrebno...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Prince Sub Mar 12, 2011 12:17 am

Burla ::
Fristajlo ::
Fraya :: na kraju valjda niko vise nije ni znao
zasta mu se zapravo i sudi.
Samo tehnički; praktično, svi smo znali zašto je tamo. On je vodio državno- politički projekat koji je ometao interese zapada na Balkanu, i zato su mu smestili igru, kao što to rade i Šešelju, ali i ostalim Srbima u Hagu. Nisu Srbi pravili više sra**a od drugih, a disproporcija u broju osuđenih je očita.

Jok, Slobodan Milođšević je, kad smo već kod toga vodio projekat koji je išao protiv interesa srpskog naroda i države.
Njemu bi bez problema mogli da podignu spomenike u svim gradovima bivše SFRJ, jerbo da nije bilo njegove ingeniozne politike ni jedna od tih novih država ne bi postojala.
Al ti ovi danas imaju projekat, Smile isto djeluju kao i Miloševic Smile jer ako su negde huligani zabrljali (da sad ne pišem kako,jer sam to već postavio) ovi danas bukvalno se okrenu ka zapadu i saopšte da "Srbijom ne može upravljati huligan".Sve je to ok što govore danas jer da je drugačije ne bi valjalo,ali ti nasjedaš na priču o tome da je neko drugi bio kako bi bilo bolje.U vrijeme Miloševića a i sad se političari iz Srbije ne pitaju ništa,a Milošević je upravo vladao u vrijeme pluralizma "zmije u njedrima komunizmu".Da su pre usvajanja pluralizma doneli zakon o zabrani osnivanja nacinalnih stranaka ,odnosno da svaka stranka mora da ima određeni broj članova po nacinalnom ključu,jer je pluralizam samo doneo podjele na nacinolnoj osnovi.

Muška narav istražuje uzrok, a ženska traži povod da dokaže(slaže) da je ona ta koja je željela mir i mirnu tranziciju iz komunizma koju je vodio zapadni svijet. Al eto ona kaže Milošević .ebo mir,što nije tačno mir su .ebali nacinalne stranke sa ilegalnim naoražavanjem i favorizovanjem samo jednog naroda odnosno većine Advokatura - Page 2 2503617651
PS Ne branim bagru i ološ komuniste,jer su preko noći postali SDS,ovci i sl. većinom zadržali rukovodeće funkcije ,a i ja sam to osjetio i sad osjećam na svojim plećima.
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fraya Sub Mar 12, 2011 11:30 am

widowerprince ::[

Al ti ovi danas imaju projekat, Smile isto djeluju kao i Miloševic Smile jer ako su negde huligani zabrljali (da sad ne pišem kako,jer sam to već postavio) ovi danas bukvalno se okrenu ka zapadu i saopšte da "Srbijom ne može upravljati huligan".Sve je to ok što govore danas jer da je drugačije ne bi valjalo,ali ti nasjedaš na priču o tome da je neko drugi bio kako bi bilo bolje.U vrijeme Miloševića a i sad se političari iz Srbije ne pitaju ništa,a Milošević je upravo vladao u vrijeme pluralizma "zmije u njedrima komunizmu".Da su pre usvajanja pluralizma doneli zakon o zabrani osnivanja nacinalnih stranaka ,odnosno da svaka stranka mora da ima određeni broj članova po nacinalnom ključu,jer je pluralizam samo doneo podjele na nacinolnoj osnovi.


[/b]


Ovi danas igraju kako jaci kazu i to je tako za jedan majusan narod kao sto smi,
usput i ojadjen,bedan, pa skoro i gladan, i jedina moguca opcija.

Kakva bre projekat? Projetkte prave oni koji su to uvek i radili i koji
imaju snage,pameti,misice,love da projektuju.

Ko je uopste na Balkanu ikada napravio i projekat nekakve obicne cuprije?
Ako nije bila finansirana iz americkih ( uglavnom) kredita nije bilo ni cuprije.

Taj je covek bio psihopata, ona njegova rospija jos veci, a upravljala je njime.
Ona je bila ta koja pricala o pluralizmu,ali samo unutar KPJ.

Uostalom taj Titov sistem ( gde su kljucevi radili) totalno je propao ihihihi
pre pojavljivanja "pluralizma".

Nego, ako Hrvati nisu zeleli kljuc, zasto da im ga ja namecem?
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Fristajlo Sub Mar 12, 2011 11:28 pm

Taj je covek bio psihopata, ona njegova rospija jos veci, a upravljala je njime.
Po kojim to studijama? Šta je to psihopatski uradio?
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Istina ex Natasha Sub Apr 16, 2011 10:39 am

Ovde je Avramova postavila pitanje koje je nekada i meni bilo nerazumnjivo. Kako bilo ko, pa i advokat, za novac, moze braniti ubicu nevine dece, ljudi, pa i zivotinja. Mislila sam da su to najokrutniji ljudi. Ljudi bez savesti i osecanja. Kasnije sam pocela da citam /i sada citam/ istinite dogadjaje kojima je obuhvacena cela situacija: Od porekla i zivota ubice i zrtve. Cak i pravnika, i zasto je izabrao da radi to...Shvatila sam da tako treba i mora. U Americi, ako krivac ili onaj koji je za nesto optuzen a nije kriv, ne moze da plati adovkata, dobija besplatno drzavnog. Tako je i u Australiji. On se trudi da dokaze mentalno stanje optuzenog, razloge zasto je to ucinio. Da pronadje neke olaksavajuce okolnosti za odbranu. On, u stvari, predstavlja tu osobu na Sudu. Takodje, postoji i druga strana, tj. drugi advokat koji dokazuje krivicu. Ne moze advokat nikako oboriti presudu ako su tu dokazi. Pored toga, tu je sudija i porota.Uvek pitam kada se desi nesto: Sta je navelo tu osobu da to ucini. Da li je mentalno zdrav /sigurno da nije ako se radi o teskim zlocinima; da li je isprovociran teskom nepravdom i uvredama; kakvo detinjstvo i zivot je imao itd. itd. Napominjem da nema coveka koji nikada nije pogresio. A niko nikom ne garantuje da ne bi ubio. Sve zavisi od situacije. I sebe stavljam u ovu kategoriju. Ko zna sta se coveku moze desiti pa da izgubi, na momente, samokontrolu...
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Avramova Ned Maj 27, 2012 9:23 pm

Fristajlo ::Fraya

Ja mislim da on i ne zeli da izadje. Meni ta njegova zelja savrseno odgovara.
Tomi Nikolicu verovatno jos vise Advokatura - Page 2 971561
Mislim da želi; izgleda da misli da je sad pravo vreme za njega... Advokatura - Page 2 705600

Sta sada mislis?
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Advokatura - Page 2 Empty Re: Advokatura

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu