Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Viša  svrha ... - Page 3 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Viša  svrha ... - Page 3 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Viša  svrha ... - Page 3 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Viša  svrha ... - Page 3 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Viša  svrha ... - Page 3 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Viša  svrha ... - Page 3 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Viša  svrha ... - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Viša  svrha ... - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Viša  svrha ... - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Viša  svrha ... - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Viša  svrha ... - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Viša  svrha ... - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Viša  svrha ... - Page 3 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Viša svrha ...

+21
Zalutala
Poli
sini_do
Johnny-Azra
Vukota
Mesrine
furija
paket
Lilith
Jovanka Orleanka
Prince
Clan 436
Miško
Izumi
Fristajlo
Fi Pi
IMHO
RINGE
Avramova
Balonero
Dragana
25 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Zalutala Pet Jul 04, 2014 1:53 pm

Lilith ::to o čemu pričate je valjda normalno za jednu zrelu, formiranu osobu.

koliko sam shvatila iz postavke teme, pod višom svrhom se podrazumeva neko debelo odricanje.
Da je tako, viša svrha ne bi ni postojala jer joj niko ne bi težio ušuškan u svojoj zrelosti..-

Što je nekome debelo odricanje.. nekome nije odricanje već njegovo prirodno stanje duha..
Zalutala
Zalutala
Član
Član

Broj poruka : 187
Datum upisa : 01.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Lilith Čet Nov 06, 2014 10:58 pm

a cega visa svrha?
ako trazite visu svrhu zivota debelo ste ga omasili i masite je iz dana u dan...

e pa odlicno za njega, mozda ga proglase svecem.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Strelac Čet Nov 06, 2014 11:11 pm

Dragana ::Ništa na ovoj   Zemlji  što  oko  vidi  , a  uho  čuje  nije  zauvijek .  Sve je  prolazno  i  raspadljivo . Sve je stvoreno i kreirano samo za određeni  kratki vremenski period   , za svakoga od vas .  Ne vežite se ni za što od svjetovnog , od zemaljskog . Ne vežite se ni za   jednu stvar ,  ni za jednu osobu  , ni za jedno biće  , jer sve služi za višu   svrhu .

Autor  nepoznat





Biste  li  se   s  time   složili  ?  Zašto  ?

Ne bih se slozio...mislim da je ovo solidno lupetanje u prazno... u stilu - pokusacu da ispadnem pametan tako sto cu da istrabunjam nepovezanu misao...pa ako prodje, prodje...

Postoji slicna misao u nekim hindu religijama, postoje oni sto sede i meditiraju po ceo dan... trazeci visu svrhu zivota... nirvanu, Boga... stagod... ne bi ih uznemiravao, ali mislim da su zalutali...

Vezujes se, za svoje roditelje, prijatelje, komsije...vezem se za malu radnjicu u ulici, za prodavacicu bosanku koja se uvek trudi da bude duhovita, iako joj to ne polazi uvek za rukom Smile  vezujem se i za moju  pekaru, za djeram pijacu, za kafanu Cuburu gde su prvoklasni cevapi i leskovacka mucaklica... za 52 koraka izmedju dve bandere pred mojom zgradom... volim i park u koji vodim bratanca da sutiramo loptu... volim Kalemegdan kad padne sneg... volim da popricam sa taxistom...

Ako se nekad i u nesto ili nekoga razocaram...to na moj racun ide...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Avramova Pet Nov 07, 2014 12:45 am

Strelac :: Ne bih se slozio...mislim da je ovo solidno lupetanje u prazno... u stilu - pokusacu da ispadnem pametan tako sto cu da istrabunjam nepovezanu misao...pa ako prodje, prodje...

Postoji slicna misao u nekim hindu religijama, postoje oni sto sede i meditiraju po ceo dan... trazeci visu svrhu zivota... nirvanu, Boga... stagod... ne bi ih uznemiravao, ali mislim da su zalutali...

Vezujes se, za svoje roditelje, prijatelje, komsije...vezem se za malu radnjicu u ulici, za prodavacicu bosanku koja se uvek trudi da bude duhovita, iako joj to ne polazi uvek za rukom Smile  vezujem se i za moju  pekaru, za djeram pijacu, za kafanu Cuburu gde su prvoklasni cevapi i leskovacka mucaklica... za 52 koraka izmedju dve bandere pred mojom zgradom... volim i park u koji vodim bratanca da sutiramo loptu... volim Kalemegdan kad padne sneg... volim da popricam sa taxistom...

Ako se nekad i u nesto ili nekoga razocaram...to na moj racun ide...

Viša  svrha ... - Page 3 2034808023 Viša  svrha ... - Page 3 2034808023 Viša  svrha ... - Page 3 2034808023
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od tetreb Pet Nov 07, 2014 2:12 am

Dragana ::Ništa na ovoj   Zemlji  što  oko  vidi  , a  uho  čuje  nije  zauvijek .  Sve je  prolazno  i  raspadljivo . Sve je stvoreno i kreirano samo za određeni  kratki vremenski period   , za svakoga od vas .  Ne vežite se ni za što od svjetovnog , od zemaljskog . Ne vežite se ni za   jednu stvar ,  ni za jednu osobu  , ni za jedno biće  , jer sve služi za višu   svrhu .

Autor  nepoznat





Biste  li  se   s  time   složili  ?  Zašto  ?

pih.... Viša  svrha ... - Page 3 1193783705

ovo je pisao muskarac koji oce neku da obali i izdresira je da mu sluzi ko objekat Viša  svrha ... - Page 3 3486417944
avatar
tetreb
Član
Član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 26.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Cinzia Čet Nov 05, 2015 12:49 pm

Dragana ::Ništa na ovoj   Zemlji  što  oko  vidi  , a  uho  čuje  nije  zauvijek .  Sve je  prolazno  i  raspadljivo . Sve je stvoreno i kreirano samo za određeni  kratki vremenski period   , za svakoga od vas .  Ne vežite se ni za što od svjetovnog , od zemaljskog . Ne vežite se ni za   jednu stvar ,  ni za jednu osobu  , ni za jedno biće  , jer sve služi za višu   svrhu .

Autor  nepoznat





Biste  li  se   s  time   složili  ?  Zašto  ?

Potpisujem,,,da nisam ja taj autor,, Viša  svrha ... - Page 3 2979583794
Cinzia
Cinzia
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 722
Datum upisa : 22.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Johnny-Azra Pon Jun 20, 2016 2:11 am

Dragana ::Ništa na ovoj   Zemlji  što  oko  vidi  , a  uho  čuje  nije  zauvijek .  Sve je  prolazno  i  raspadljivo . Sve je stvoreno i kreirano samo za određeni  kratki vremenski period   , za svakoga od vas .  Ne vežite se ni za što od svjetovnog , od zemaljskog . Ne vežite se ni za   jednu stvar ,  ni za jednu osobu  , ni za jedno biće  , jer sve služi za višu   svrhu .

Autor  nepoznat





Biste  li  se   s  time   složili  ?  Zašto  ?
Небих, јер све је ту, и без свега тога неби схватили своју суштину...Ако је уопште схватамо...Све је ту да ви показало нашу вјеру...Ако је наша вјера коначна онда је све бескорисно, и све са нашом коначношчу губи свој смисао...Ако смо ми у својој вјери коначни, чему све сагарађено. онда је све коначно, чак и универзум...А креатора универзума нико не помиње...Шта је са њим, да ли је он коначан'''''''''''''''''Имааааа ли неко одговор, нема, јер се ово питанје јавља од кад се хомосапиенс појавио на земљи...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Avramova Pon Jun 20, 2016 8:52 am

Johnny-Azra ::
Dragana ::Ništa na ovoj   Zemlji  što  oko  vidi  , a  uho  čuje  nije  zauvijek .  Sve je  prolazno  i  raspadljivo . Sve je stvoreno i kreirano samo za određeni  kratki vremenski period   , za svakoga od vas .  Ne vežite se ni za što od svjetovnog , od zemaljskog . Ne vežite se ni za   jednu stvar ,  ni za jednu osobu  , ni za jedno biće  , jer sve služi za višu   svrhu .

Autor  nepoznat

Biste  li  se   s  time   složili  ?  Zašto  ?
Не бих, јер све је ту, и без свега тога неби схватили своју суштину...Ако је уопште схватамо...Све је ту да ви показало нашу вјеру...Ако је наша вјера коначна онда је све бескорисно, и све са нашом коначношчу губи свој смисао...Ако смо ми у својој вјери коначни, чему све  сагарађено. онда је све коначно, чак и универзум...А креатора универзума нико не помиње...Шта је са њим, да ли је он коначан'''''''''''''''''Имааааа ли неко одговор, нема, јер се ово питанје јавља од кад се хомосапиенс појавио на земљи...

S ovim bih se složila jer zaista, ima li išta smisla čak i da je moguće ovo o čemu nepoznati autor piše; šta činimo mi jedni s drugima do univerzum, beskrajni smiso. Niti bismo bili da nije Tvorca, niti bismo se prestali pitati iako nikada nećemo pronaći pravi odgovor. Svejedo, kroz traganje u vremenu mi se neprekidno pitamo jer jedino tako postojimo i činimo višu svrhu - opravdavamo delo Kreatora.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Bela_golubica Pon Jun 20, 2016 12:00 pm

Dragana ::Ništa na ovoj   Zemlji  što  oko  vidi  , a  uho  čuje  nije  zauvijek .  Sve je  prolazno  i  raspadljivo . Sve je stvoreno i kreirano samo za određeni  kratki vremenski period   , za svakoga od vas .  Ne vežite se ni za što od svjetovnog , od zemaljskog . Ne vežite se ni za   jednu stvar ,  ni za jednu osobu  , ni za jedno biće  , jer sve služi za višu   svrhu .

Autor  nepoznat





Biste  li  se   s  time   složili  ?  Zašto  ?

Složila bih se sa ovim u potpunosti. Jedina osoba u koju verujem sam ja sama, tako da ne mogu da se vezujem ni za osobu, niti bilo šta drugo na ovom svetu. Kad god bih se vezala , uvek je to bilo loše po mene. Uvek razočarenje.
Sve je prolazno, samo bol ostaje, samo vremenom naučiš da živiš sa njime.
Bela_golubica
Bela_golubica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1607
Datum upisa : 21.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Johnny-Azra Uto Jun 21, 2016 10:48 pm

Složila bih se sa ovim u potpunosti. Jedina osoba u koju verujem sam ja sama, tako da ne mogu da se vezujem ni za osobu, niti bilo šta drugo na ovom svetu. Kad god bih se vezala , uvek je to bilo loše po mene. Uvek razočarenje.
Sve je prolazno, samo bol ostaje, samo vremenom naučiš da živiš sa njime.


Poslednja osoba kojoj treba da vjeruješ jeste ti...To jest, samoj sebi treba da vjeruješ najmanje, ne samo najmanje nego uopšte ne treba sebi da vjeruješ, jer čovjek najlakše samog sebe slaže i najteže sebi priznaje greške...Što se bola tiče, i on je prolazan, jer dok traješ ti,trajaće i bol...Međutim , postoji još jedna stvar, samo je problem u tome koliko smo sposobni da sagledamo činjenice,DA LI BOL POSTOJI, ILI GA MI STVARAMO....ŠTA JE ZAPRAVO BOL, ČIJA JE TO TVOREVINA...Tvorac nije stvorio bol, on je stvorio nas i dao nam slobodnu volju...Ako nema nas nema ni bola, dakle, slobodna volja je sve, biraš...Bol je isto tako izbor, i to samo tvoj izbor...Ako hoćeš da te boli, boljeće te, a ako nećeš, neće...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Bela_golubica Uto Jun 21, 2016 11:33 pm

Ima istine u tome Johnny, čovek sebe nikada objektivno ne gleda...Ja sam mislila da imam samo u sebe POVERENJE.

Bol..hm...Zavisi je li fizički ili emotivni...
Bela_golubica
Bela_golubica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1607
Datum upisa : 21.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Johnny-Azra Uto Jun 21, 2016 11:45 pm

Emotivni bol se krije iza našeg eg-a, jer naš ego hrani bol svojom hranom, a najukusnija hrana bolu preko eg-a je naša sujeta...Što smo više sujetni više nas boli...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Bela_golubica Uto Jun 21, 2016 11:51 pm

Pa kad smo samo smrtnici grešni...
Bela_golubica
Bela_golubica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1607
Datum upisa : 21.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Johnny-Azra Uto Jun 21, 2016 11:55 pm

Bela_golubica ::Pa kad smo samo smrtnici grešni...
grešnici jesmo, ali nismo smrtni...Postoji mišljenje da smo besmrtni... Viša  svrha ... - Page 3 4027700691
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Bela_golubica Uto Jun 21, 2016 11:56 pm

Eh da je sreća da smo stvarno...heheehehehe Viša  svrha ... - Page 3 3603980482
Bela_golubica
Bela_golubica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1607
Datum upisa : 21.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Johnny-Azra Sre Jun 22, 2016 4:12 pm

Bela_golubica ::Eh da je sreća da smo stvarno...heheehehehe Viša  svrha ... - Page 3 3603980482
Da jesi, kakvu bi vječnost sebi priredila? Question
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Bela_golubica Sre Jun 22, 2016 5:42 pm

Uh...Na nekom ostrvu sa dragim, sa kućom punom dece i ljubavi...Može i u nekom selu, samo što dalje od civilizacije...
Bela_golubica
Bela_golubica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1607
Datum upisa : 21.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Viša  svrha ... - Page 3 Empty Re: Viša svrha ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu