Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

+12
Anhelito
Balonero
M.Z.K.I
Orhideja
Akhenaton
Avramova
L2
inspy
shondononda
Johnny-Azra
Fristajlo
Fraya
16 posters

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 5:35 pm

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 2njxe7b
Viši kič je kad je neko kičast u glavu ,nego ovo ..Ovo je ljepota...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 5:36 pm

lucija ::ja...pusti me oli da te zamolim... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 4022889699
Ko te dira... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 128863565
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 5:37 pm

ovo nikako ne moze biti kitch...(Buda Tomovica) jer su carape NIKE...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 5:38 pm

Ti...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 5:43 pm

lucija ::ovo nikako ne moze biti kitch...(Buda Tomovica) jer su carape NIKE...

Ali je kombinacija kichtasta.Nego to je bilo upuceno
forumasu koji pokazuje kakve cipele i carape nose Nemci.

Da li mislite da je turbofolk kitch?

Da li je Thompson kitch?
Po meni su kitch i udova Raznjatovic, ali i ovaj sa rodoljubivim,
ustaskim pesmama.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 5:54 pm

Fraya ::
Frtajo,sad ozbniljno..Ne znači da je kič,ako ti ili bilo ko sluša Cecu..Kič je ako slušaš Cecu a u suštini je ne voliš,nego se foliraš jer je to trenutno u trendu ,..A ovo kakve će ko obući cipele i opanke sa nike čarapama ,to nema veze sa kičom..
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 5:54 pm

lucija ::Ti...
Ja ..Što ... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 128863565
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 6:01 pm

Johnny-Azra ::
Fraya ::
Frtajo,sad ozbniljno..Ne znači da je kič,ako ti ili bilo ko sluša Cecu..Kič je ako slušaš Cecu a u suštini je ne voliš,nego se foliraš jer je to trenutno u trendu ,..A ovo kakve će ko obući cipele i opanke sa nike čarapama ,to nema veze sa kičom..

Ma odevanje (al i obuvanje) zaista nema veze sa kitchom,ama bas nikakve.

Ali da se vratimo na muziku,ako se to i moze zvati muzikom.

Ja sam udovu uzela samo kao primér,simbol te besmislene muzike,
obesmiljenih tekstova,arlaukanja u kome ni muzika ni tekst ne igraju nikakvu
ulogu ,nego se slusa samo zato jer podseca na puste turske sevdahe,mada
ja, ako se nameracim da padam u sevdah,radije to radim uz cigansku muziku.

Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 6:06 pm

Fraya ::
Jednom sam dobio odgovor,da Džoni Štulić nema nijednu pjesmu da valja..Čovjek koji mi je to rekao ,sluša Jašara Ahmedovskog..I šta da mu radim ..Za mene je Jašar kič ,za njega Džoni.. Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 2518772342
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fristajlo Ned Avg 01, 2010 6:06 pm

Po jednoj definiciji, kič je neuspeo pokušaj u umetnosti usled nedovoljne sposobnosti autora; malo cinično, ali vrlo blizu istini. No, kič kao fenomen proširio se i na druge aspekte društvenog života, pa ga sad imamo svuda. Svaki pokušaj da se dopadne publici aludirajući na nisko i neinteligentno, od muzike do politike, danas se smatra kičom. Nedostatak ukusa, po drugoj definiciji, proširuje opis ovog pojma i precizno ga definišu na polju umetničkog izraza...
Tako mi, patricije, gledamo na stvar... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 246752
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 6:08 pm

fraya ja se zezam...ovo sa carapama i oblacenjem...ali se ne slazem s tobom da to ne moze biti kitch moze i to jako....a Cecu ko slusa ozbiljno vise je kitch nego onaj ko se folira ...dzoni tebi odgovaram...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 6:10 pm

Pa sada,ja tog Jasu ne znam, a i ne nameravam da ga upoznajem.
Ima ljudi ,polupismenih,zatucanih (ima ih svuda,nema sada
to veze sa Srbijom) koji ce mrtvi ladni reci da je recimo Mocart shit.

Ali nije to ovde tema.

Tema bi recimo bila da li je OK da se danas grade crkve,danas,
u istom stilu kako su se gradile i pre 200 godina?

Da li je hram Sv.Save kitch?

Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 6:11 pm

i sve ovo sto pricate nema smisla nikakvog....kitch kao rijec ajde dobro, mozemo je analizirati...ali sustina je u tome da se rodis ili ne rodis KITCH, dakle ILI JESI ILI NISI nema tu neke dalje filosofije....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 6:14 pm

lucija :: Cecu ko slusa ozbiljno,vise je kitch nego onaj ko se folira ...dzoni tebi odgovaram...
Po meni nije,jer vjeruje u tu muziku..Svako ko vjeruje u ono što sluša,nije kičast...Kičast je onaj koji zna da je Ceca kič ,a sluša je ,jer je to trenutno u trendu ..Kad prođe taj trend ,pitaš ga za Cecu ,a on ti kaže ...Ja to ne slušam..
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 6:19 pm

Ovo je zahtjevna tema..Pričati o kiču je isto što i pričati o ukusima..Što je za mene kič za nekog drugog,nije..
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 6:19 pm

lucija ::i sve ovo sto pricate nema smisla nikakvog....kitch kao rijec ajde dobro, mozemo je analizirati...ali sustina je u tome da se rodis ili ne rodis KITCH, dakle ILI JESI ILI NISI nema tu neke dalje filosofije....

Kako to mislis? Pa covek vremenom pokusava da razume,da razluci sta je
umetnost,lazna umetnost ,kitch.Ako ga to uopste i zanima.

Postoji stotine definicija kitcha, ali niko od nas ne moze da mu odoli.

Ja ne volim puristicke forme,,nikada ne bih mogla da stanujem
u stanu/kuci gde svaki komad namestaja ima svoju svrhu, bez nekih
figurica,slika,. A i to bi se moglo nazvati kitchem.

Nasledis neki porcelan,slike,prvo razmisljas da ih sibnes na djubre, ali
posle mic po mic ne mozes bez njih i uzivas gledajuci ih.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 6:20 pm

Boze Dzoni kako si tako pametan..??????
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 6:21 pm

Johnny-Azra ::Ovo je zahtjevna tema..Pričati o kiču je isto što i pričati o ukusima..Što je za mene kič za nekog drugog,nije..

Pa sigurno da je zahtevna tema.Kod mene je sve zahtevno.

Ne,nije bas tacno da je pricati o ukusu isto sto i pricati o kitchu.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 6:22 pm

Fraya, sta je kitch to se zna, jednostavno ZNA.....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 6:23 pm

I naravno da ukus i kitch se ne "dodiruju"...zato i kazem da se ZNA...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 6:25 pm

lucija ::Boze Dzoni kako si tako pametan..??????
A,jesi viđela ... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 327314487
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 6:26 pm

A što određuje standarde kiča..Vrijednos nečega,ili nešto drugo..
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 6:31 pm

Nema tu odredjivanja i standarda....znas da je Andjelija Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 4022889699 npr. Dzoli lijepa jel tako? jeste...znaci to je nesto sto se zna...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fristajlo Ned Avg 01, 2010 6:33 pm

Fraya ::
Tema bi recimo bila da li je OK da se danas grade crkve,danas,
u istom stilu kako su se gradile i pre 200 godina?

Da li je hram Sv.Save kitch?
To je zaista zanimljivo pitanje. Po pitanjima arhitekture, potpao bi pod to, da nije namena takvih objekata ista kao i pre dve hiljade godina. Tehnološki, izgradnja tog objekta je bila vrlo savremena i zahtevna; stil tu postoji, taj vizantijski.
Kič je više vezan za ideju i razlog pravljenja te crkve, nego za nju samu; razlog je ideološki i politički, o čemu se može imati ovo ili ono mišljenje, smatrati to vrednim uloženog ili manipulacijom. No, crkva kao objekat svakako ne spada u kič jer je urađena po projektu vrlo uglednih arhitekata i po pravilima zanata i struke koji isključuju mogućnost kiča.
Kontra-pitanje; da li je nova zgrada Narodne banke kič? Jer, njena uklopljenost u arhitekturu poteza Slavije je kao kad vidimo sise na piletu, recimo... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 40722
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 6:35 pm

lucija ::Nema tu odredjivanja i standarda....znas da je Andjelija Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 4022889699 npr. Dzoli lijepa jel tako? jeste...znaci to je nesto sto se zna...
Kakve ovo ima veze sa kičom..I kineske patike najke su prelijepe kad ih vidiš.a kad udariš loptu sa njima,raspanu se sve..
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? - Page 2 Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu