Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 52 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 52 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

+12
Anhelito
Balonero
M.Z.K.I
Orhideja
Akhenaton
Avramova
L2
inspy
shondononda
Johnny-Azra
Fristajlo
Fraya
16 posters

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 1:21 pm

Kitch i kako ga definisati?Kako mozemo objektivno
da odredimo sta je i kada je nesto kitch,
nezavisno od toga da li se radi o nashim
predstavama i ceznjama za nekim uzvisenim
osecanjima,boljim i lepshim svetom,pobedom
dobrog nad zlim ili mozda samo o trenutku
slabosti nekog slikara,pesnika,rezisera ili
arhitekte.Mozda su i stvaraoci cuvenih dela
u slikarstvu i arhitekturi pre 300-400 godina
imali neke ideje i predstave o nekom lepsem
svetu i slikali andjele, prelepe zene u raznim
pozama,scene iz lova, svoje kraljeve
i decu im njihovu,a uvek i iznova razne situacije iz
Biblije.Da li smo mi ,danas, razliciti
od tih "starostavnih" ljudi kada na primer za
Novu godinu ili Bozic posaljemo kartu
sa nekim andjelima i pozelimo nekim dragim
ljudima srecu i ispunjenje njihovih
zelja i snova.?



Poslednji izmenio Fraya dana Ned Avg 01, 2010 5:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 3:05 pm



Vreme 438 @ 1999)

Plafoni bracnog para Karic

Bogoljub Karić, biznismen ovdašnji - tek posle priče koja sledi postao je ministar u vladi Srbije - odlučio je sredinom prošle godine da oslika 75 kvadratnih metara plafona u jednoj prostoriji svoje kuće na Dedinju, na Bulevaru mira. U tom cilju stupio je u kontakt sa Vojislavom Todorić, diplomiranim konzervatorom-restauratorom iz Beograda. Na licu mesta, početkom jula prošle godine, dogovoreno je da Vojislava Todorić napravi idejno rešenje za oslikavanje tri (od ukupno sedam) plafonske kasete pa, ako se vlasniku dopadne, da potpiše ugovor o poslu.

TEME I REŠENJA: Želja naručioca je bila da se na plafonu prikažu zidanje Pećke patrijaršije, seoba Srba sa Kosova i nešto na temu muzika u Srbiji. Preostala četiri polja trebalo je da zauzmu slike na temu porodica, nauka, zanatstvo i stočarstvo u Srbiji, i anđeli.

"Uradila sam idejno rešenje", kaže Vojislava Todorić, "ali mi je g. Dimitrijević rekao da napravim novo jer, rekao je: ´Ovo se njima baš ne sviđa´. Uradila sam drugo idejno rešenje, koje im se takođe nije svidelo. Treće idejno rešenje postavljeno je na plafon, i zajednički smo zaključili da to što je g. Bogoljub Karić zahtevao od mene jednostavno ne može da stoji na plafonu. Hoće figure koje lebde u vazduhu, a ono što je g. Karić iz knjige meni pokazao da obradim - jednostavno nije izgledalo lepo na plafonu. E, onda sam uradila četvrto idejno rešenje, pri čemu sam konsultovala g. Bogoljuba Karića: složili smo se da je to to, uz njegovu primedbu da to što radim ne bude kopija, nego da bude u duhu Mikelanđela i onako kako ja vidim, ali i njima da se svidi. Rekli su: ´U redu, Vojislava, sedi i radi´."

Među zahtevima je bio i onaj da slike budu trajne i da se mogu prati, što znači da na plafonu nije moglo biti bojom nepokrivenih površina. Predlog da se radi tehnikom al fresco - nanošenjem boje na svež malter - otpao je zbog plafona od gipsanih ploča koje ne mogu da prihvate malter. Al secco je prihvaćen, "ali da bude lepo".

...

PERIPETIJE: "Gospođa Milanka i gospodin Bogoljub Karić su posle prvog dogovora došli dva puta da vide šta radim i to im se svidelo." Osim što je gospođa Karić pitala zašto Patrijaršija nema tri kupole i, uprkos objašnjenju da je to zbog perspektive, insistirala da se sve tri vide.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fristajlo Ned Avg 01, 2010 3:51 pm

Razumu se ljudovi u umetnos'... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 790353
Serbian treš... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 4:10 pm

Kitch (kako pise) za mene je (licno)..."Pokondirene tikve", ljudi koji slijepo prate "trendove" a da su predhodno bili "seljaci", povrsni ljudi, i najvise definitivno "uniformisanost"...orginalnost je nesto sto, po meni "razbija" kitch..cak mi je i rijec IN ..kitchasta...svaka imitacija..itd.itd...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 4:29 pm

e sad ne znam dal je kich ovo PREDHODNO...recimo neko bi napisao PRETHODNO... Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 4:37 pm

lucija ::e sad ne znam dal je kich ovo PREDHODNO...recimo neko bi napisao PRETHODNO... Very Happy

hehehehehe Very Happy
Ovde je svejedno Very Happy
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 4:46 pm

lucija ::Kitch (kako pise) za mene je (licno)..."Pokondirene tikve", ljudi koji slijepo prate "trendove" a da su predhodno bili "seljaci", povrsni ljudi, i najvise definitivno "uniformisanost"...orginalnost je nesto sto, po meni "razbija" kitch..cak mi je i rijec IN ..kitchasta...svaka imitacija..itd.itd...

Da li je za tebe tetoviranje kitch?
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 4:49 pm

opet zavisi ko se i zasto tetovirao...ne mogu odgovoriti na to pitanje tek tako...jer znam ljude koji imaju tetovazu...izgledaju ne kichasto vec katastrofalno, a opet znam i one druge, moras biti "rodjen" za to...jednostavno zavisi KO TO RADI???
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 4:56 pm

Što znači riječ,,plebs''. Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 3062556089
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 4:59 pm

fora da nije kitch..... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 4022889699 Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 4022889699 Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 4022889699
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 5:00 pm

A ovako izgleda grobljanski kitch :


Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 2q86gbb
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 5:01 pm

Pa dobro ,konkretno,o čemu se radi ... Question
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 5:03 pm

Plebs je pucanstvo,znaci ti,ja ,mozda i Avramova,
a Fristajlo je vec iz patricijskih krugova Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 1263673967
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 5:08 pm

plebs- pediculisbubis....plejada ...fles...prvobitno stanje neukusa...ili zadnje ukusa... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 4022889699 a tebe to sad bas zanima jel?
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 5:08 pm

Vidiš ,sama riječ ;;PLEBS,,u nazivu teme je kič,ako već znači to što znači...Zobog četga PLEBS,zašto niste napisali pučanstvo,ili građanstvo ..
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 5:10 pm

lucija ::plebs- pediculisbubis....plejada ...fles...prvobitno stanje neukusa...ili zadnje ukusa... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 4022889699 a tebe to sad bas zanima jel?
E zanima vala ,jel ti krivo ..Ako ti je krivo popi kičasto plebs, pivo...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 5:12 pm

pa upravo ti o tome govorim...kitch...????? sta je????..kapiras..??? ili ne kapiras...mozda..aaa
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 5:14 pm

Fra ovo je super..a ne kitch...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 5:14 pm

Možda ,možda... :vala02:
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 5:19 pm

sta??? mozda mozda...ne kapiram????????ti si bas kitch...pricaj malo orginalnije ili neces jer si na forum..??? Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 4022889699
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od shondononda Ned Avg 01, 2010 5:21 pm

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Images?q=tbn:ANd9GcQ4RH9SYWFu8i8GRqkZoWSrx9gZ1D5Eikz17LJMUFzHsPtpkfA&t=1&usg=__2WU_Hh4LGK4i27NAnfTM_8HWlug=

ovo je najveci kitch,nemac u belim carapama i sandalama..ali hladno je u nemackoj Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 2979583794
shondononda
shondononda
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 591
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 5:24 pm

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 4022889699 pa stooo...ovo je bas IN...HA HA HA
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Johnny-Azra Ned Avg 01, 2010 5:27 pm

lucija ::sta??? mozda mozda...ne kapiram????????ti si bas kitch...pricaj malo orginalnije ili neces jer si na forum..??? Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 4022889699
Ja kič ..Pa zar ja nisam rekao da je RIJEČ,,PLEBS'',u naslovu,kič..Đe ćeš direktnije...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Gost Ned Avg 01, 2010 5:33 pm

ja...pusti me oli da te zamolim... Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 4022889699
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Fraya Ned Avg 01, 2010 5:34 pm

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? 2njxe7b
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost? Empty Re: Kitch,umetnost za plebs ili ipak neka umetnost?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu