Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 50 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Sta je vas odbrambeni mehanizam?

+51
Sky
PatakPrvi
Davidova
madam mim
Mojra
Mesrine
Avramova
DUH 54
Istina ex Natasha
mrvica*
Lilith
Time
Vukota
Strelac
SuperKartica
Miskob
Johny Bravo
inspy
Batista
furija
Thabit
Poli
strško
naOpaka
cvjeticanin
Fi Pi
Miško
Santa Maria della Salute
Vidra
RINGE
Cleopatra
Johnny-Azra
Fraya
Orhideja
L2
All Angel
IMHO
Fristajlo
Bass
Hipi
slavena
Prince
shondononda
diotimo
Vrdalama
laza
Dragana
digitalmandrak
cat09
Lila
ellen
55 posters

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od DUH 54 Ned Nov 30, 2014 9:40 am

furija ::ljubav Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 2214231980  Ljubav pobedjuje svako zlo Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 479116528

Teoretski si u pravu ali teorija i praksa često nemaju veze.... Smile
DUH 54
DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 69
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od furija Ned Nov 30, 2014 10:22 am

U pravu si do nekle... Kad god sam uspela da sebe ubedim da se tako ponasam, zastitila sam se i spasila potpuno. Ali.... zaista je nekad i tesko i nemoguce Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 2960545986
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Time Ned Nov 30, 2014 11:06 am

Kafos con šljivoviski Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 1050154034
avatar
Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Lilith Ned Nov 30, 2014 1:05 pm

lako je se zaštititi od drugih, ali kako od sebe?
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od DUH 54 Ned Nov 30, 2014 6:16 pm

Lilith ::lako je se zaštititi od drugih, ali kako od sebe?

Prihvati sebe takva kakva si Smile
DUH 54
DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 69
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Lilith Uto Dec 02, 2014 12:57 am

ne mogu sada da mislim o tome... mislim da sam prihvatila, pa vidim da nisam i tako se vrtim na ringišpilu.
nije to tako lako, niti postoji uputstvo... ne težim savršenstvu ali neke se greške moraju ispraviti.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od DUH 54 Uto Dec 02, 2014 9:14 am

Pa prihvatanje sebe ne ide preko noći, to je intenzivan višegodišnji proces, zavisno od sposobnosti ali krajnji rezultat je zadovoljstvo sobom...

Mislim prihvatanje sebe znači menjanje ličnog sistema vrednosti, odnosno oduzimanje važnosti onome što nas ne čini zadovoljnim...

Za početak, svaki čovek treba da nauči da prihvata onakvo kakvo je sve na šta nema i ne može imati lični uticaj... Smile
DUH 54
DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 69
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od furija Uto Dec 02, 2014 9:25 am

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 3395084498 Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 3395084498 Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 3395084498 Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 3395084498 Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 3395084498 Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 3395084498
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od DUH 54 Uto Dec 02, 2014 1:09 pm

Pa Furijama ne trebaju koltovi Smile
DUH 54
DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 69
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Avramova Uto Dec 02, 2014 2:10 pm

Vera, Ljubav, Nada.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Lilith Ned Dec 07, 2014 11:08 am

nada je za budale.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Lilith Ned Dec 07, 2014 11:14 am

DUH 54 ::Pa prihvatanje sebe ne ide preko noći, to je intenzivan višegodišnji proces, zavisno od sposobnosti ali krajnji rezultat je zadovoljstvo sobom...

Mislim prihvatanje sebe znači menjanje ličnog sistema vrednosti, odnosno oduzimanje važnosti onome što nas ne čini zadovoljnim...

Za početak, svaki čovek treba da nauči da prihvata onakvo kakvo je sve na šta nema i ne može imati lični uticaj... Smile

da li to podrazumeva i beženje od odgovornosti za stvari koje nas ne čine zadovoljnima?
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od DUH 54 Pon Dec 08, 2014 8:32 pm

Lilith :: da li to podrazumeva i beženje od odgovornosti za stvari koje nas ne čine zadovoljnima?

Ne... mislim baš suprotno, jer odgovornost čini čoveka čovekom...

Evo ti banalan primer, mene plaćenje režijskih troškova za stan, svakako ne čini zadovoljnim ali odgovornost me ne dovodi u dilemu da li ću platiti, već odgovorno plaćam sve troškove i to prihvatam kao i sve na šta nemam uticaj Smile
DUH 54
DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 69
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Lilith Pon Dec 08, 2014 11:54 pm

DUH 54 ::
Lilith :: da li to podrazumeva i beženje od odgovornosti za stvari koje nas ne čine zadovoljnima?

Ne... mislim baš suprotno, jer odgovornost čini čoveka čovekom...

Evo ti banalan primer, mene plaćenje režijskih troškova za stan, svakako ne čini zadovoljnim ali odgovornost me ne dovodi u dilemu da li ću platiti, već odgovorno plaćam sve troškove i to prihvatam kao i sve na šta nemam uticaj Smile

dobro, to su neke stvari koje nemaju veze sa ličnim ne/zadovoljstvom... ono što koristiš moraš i da platiš.
mislila sam na odgovornost prema sebi... da bi sebe prihvatio moraš prvo da se pomiriš sa sobom.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od mrvica* Uto Dec 09, 2014 12:00 am

DUH 54 ::
..... jer odgovornost čini čoveka čovekom...

Odgovornost čini čoveka zrelom osobom. Jer, ljudi ima svakakvih, neki nikada ne odrastu. Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 3681966919
mrvica*
mrvica*
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Lilith Uto Dec 09, 2014 12:23 am

to i nije sasvim tačno... odgovorna sam prema stvarima komunalne prirode, prema životnim prioritetima naročito, a to mogu biti samo deca... ljudi me često vide kao emocionalno nezrelu i neozbiljnu, ponašam se kao dete, impulsivna sam i hiperaktivna, što je možda više slika karaktera... takođe radim neke stvari koje možda ne priliče zreloj osobi, ali to sam ja. ne pitam koliko košta ako hoću i ne marim mnogo za posledice... ne radim stvari koje me ne čine zadovoljnom, ne trpim nikoga i ništa sem ako ne moram u određenim situacijama, koje su prolazne.
život bi me satro da sam ubila to dete u sebi.

odgovornost prema drugima, koja je po meni bespotrebno breme na koje su neki navikli i misle da bi trebalo zadovoljiti potrebe svih bližnjih na svoju štetu, raditi stvari koje im se ne rade, ili gurati pod tepih i lagati sebe da ih to zadovoljava... to je odraz zrele osobe koja sebe nikada nije prihvatila, već se povinovala tuđim potrebama, a svoje potisnula.
ne može se reći da je neodgovorna, naprotiv, takve su osobe opsesivno odgovorne... tako da to sa zrelošću nema veze koliko sa prirodom čoveka.
a imaš i one koji su se u korenu promenili usled loših iskustava koja su im se obila o glavu, smirili se. pa opet nije samo zrelost u pitanju već i iskustvo.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od mrvica* Uto Dec 09, 2014 12:45 am

Emotivno zrelu osobu čini odgovornost prema samoj sebi i svemu onome što za nju znači život.
mrvica*
mrvica*
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od DUH 54 Uto Dec 09, 2014 1:54 am

Lilith :: dobro, to su neke stvari koje nemaju veze sa ličnim ne/zadovoljstvom... ono što koristiš moraš i da platiš. mislila sam na odgovornost prema sebi... da bi sebe prihvatio moraš prvo da se pomiriš sa sobom.


Naravno, pa o tome sam već pisao...

Poenta je u pogrešnom izboru, ličnog sistema vrednosti... Mislim, kako ćeš regulisati psihičko ili emotivno nezadovoljstvo, jer to je očit znak da u nama nešto debelo ne štima...

Ako izvor patnje nije rastanak od voljene osobe, za koji je lek samo protok vremena, meni u svim ostalim izvorima patnje kao anksioznost, melanholij ili neki oblici depresije, samo govori da sam nešto precenio...

I tu dolazimo do naših mogućnosti da racinualizujemo izvor problema i ako patnja nestane, znači da smo problem definisali na pravi način i sa tim delom sebe se pomirili i prihvatili,  kao novu ili modfikovanu vrednost našeg identiteta...

Nažalost za racionalizaciju je potrbna i razumska opremljenost, odnosno određena količina inteligencije sposobna da u skladu sa strpljenjem postavimo sebe na olakšavajuće prihvatljivo pravo mesto Smile
DUH 54
DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 69
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Istina ex Natasha Uto Dec 09, 2014 6:54 am

DUH 54 ::


Za početak, svaki čovek treba da nauči da prihvata onakvo kakvo je sve na šta nema i ne može imati lični uticaj... Smile

Joj, Duhu, to je najteze! Nije ovde da pisem. Ima stvari koje nikako ne mogu da prihvatim a trazim celog zivota i NIKAD NISAM NASLA.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Avramova Uto Dec 09, 2014 10:11 am

Lilith ::nada je za budale.

Pristajem da budem budala samo još da saznam kakvi su oni koji žive bez nade.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od DUH 54 Uto Dec 09, 2014 7:55 pm

Natasha ::Joj, Duhu, to je najteze! Nije ovde da pisem. Ima stvari koje nikako ne mogu da prihvatim a trazim celog zivota i NIKAD NISAM NASLA.

Ne znam na šta misli, ali ako to što ne možeš da prihvatiš a nemaš uticaj, nemam razlog da ti ne verujem, ipak ja sam odavno naučio da prihvatim ono na šta nemam uticaj..
DUH 54
DUH 54
Član
Član

Broj poruka : 237
Datum upisa : 27.11.2014
Godina : 69
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Lilith Uto Dec 09, 2014 10:40 pm

Avramova ::
Lilith ::nada je za budale.

Pristajem da budem budala samo još da saznam kakvi su oni koji žive bez nade.

očekivanja su takođe za budale... i jedno i drugo se manifestuje kroz pasivnost.
nisam taj tip, ne nadam se, već grebem i grabim... i šta treba i šta ne. Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 2979583794
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Lilith Uto Dec 09, 2014 10:50 pm

DUH 54 ::
Lilith :: dobro, to su neke stvari koje nemaju veze sa ličnim ne/zadovoljstvom... ono što koristiš moraš i da platiš. mislila sam na odgovornost prema sebi... da bi sebe prihvatio moraš prvo da se pomiriš sa sobom.


Naravno, pa o tome sam već pisao...

Poenta je u pogrešnom izboru, ličnog sistema vrednosti... Mislim, kako ćeš regulisati psihičko ili emotivno nezadovoljstvo, jer to je očit znak da u nama nešto debelo ne štima...

Ako izvor patnje nije rastanak od voljene osobe, za koji je lek samo protok vremena, meni u svim ostalim izvorima patnje kao anksioznost, melanholij ili neki oblici depresije, samo govori da sam nešto precenio...

I tu dolazimo do naših mogućnosti da racinualizujemo izvor problema i ako patnja nestane, znači da smo problem definisali na pravi način i sa tim delom sebe se pomirili i prihvatili,  kao novu ili modfikovanu vrednost našeg identiteta...

Nažalost za racionalizaciju je potrbna i razumska opremljenost, odnosno određena količina inteligencije sposobna da u skladu sa strpljenjem postavimo sebe na olakšavajuće prihvatljivo pravo mesto Smile

ah, da, racionalizacija... čini mi se da sam u tome dobra, ponekad i previše.
samo strpljenje malo koči... pokušavaš da rešiš više problema istovremeno i nađeš se u začaranom krugu iz kog nema izlaza. prestala sam to da praktikujem.
svi smo manje ili više podložni i depresivnim fazama i irealnim strahovima... tj oni inteligentniji, zato se ova oboljenja i nazivaju ''bolest inteligentnih''. iako si svestan da pravog problema trenutno nema ili ga ima, ali ne vidiš izlaz, samo bez panike, i to sam uspešno savladala. nećemo si uzyebavati unutrašnji mir glupostima koje veze sa realnošću nemaju... iskrivljena perspektiva. svesna sam toga pri svakoj fazi, kao i preterane reakcije, ali pustim i jedno i drugo da se desi... i vrćem se u normalu u najkraćem mogućem roku.
a nemam ni vremena za takve stvari...

postoji onaj deo koga možda nismo svesni, a to je reakcija koja nije uvek u skladu sa razumom ili emocijom, sa jednim od ta dva svakako će biti u raskoraku... i stoga dolazimo do pokušaja odbrane nečega što nije ni napadnuto. najviše od samih sebe, projektujući na druge.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Avramova Uto Dec 09, 2014 10:52 pm

@Lilith

Uh, taman posla da je tako. Nada je osećanje koje kao i svako drugo nosimo u sebi i ne podrazumeva statičnost, naprotiv. Nema postignutog cilja bez angažovanja ali i bez nade a šta je nada do vera da ćemo uspeti.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Mesrine Uto Dec 09, 2014 10:53 pm

Na pitanje novinara lokalne televizije,šta je vaše tajno oružje,Ciga odgovara:
"Moje tajno oružLje je moja majka,karate treČi dan."
I ja se slažem s` njim. affraidSta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 479116528
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vas odbrambeni mehanizam? - Page 6 Empty Re: Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu